Munkaszerződés nélkül dolgozok, pedig nem akarok ilyenkor is lehet jelenteni az APEH-nek?
De, nagyrészt igen. Szülőket nem akartam kiszipolyozni.
Az egyetem havi 40-45 ezerbe került. Igyekeztem magam előteremteni, és eltartani ott magam...
Valamit nagyon félreértettél.
Ez a költség a vonat (10 ezer) a kollégium (14 ezer) a helyi bérletek (6000) és az étkezést fedezte. Szűkösen...
Büféköltség :D Hol élsz? :)
Mit nem értesz? Kollégiumban laktam (ebben nyilván rezsi is volt ott nem szokás külön fizetni) saját ellátásom magam fizettem, kajám magam fizettem.
Igen 1-2 hetente hazamentem 1-1 napra ha úgy jött ki a meló.
De csak hajtod, hogy nem ebből éltem meg :D Igen, lakást nem tartottam fent. A kollégium volt a lakásom....
Neked is van kilátásod: Dolgozz, keress munkát a szakmádban, tanulj ki egy piacképes szakmát (millió-egy van ami évtizedek múlva is keresett lesz) és dolgozz az új szakmádban.
És becsüld meg amid van. Egyik mondatodban egy fűtésszámlára elég a fizud másikban feljelentenéd a munkáltatód... Valami nem kóser a gondolkodásodban.
Na mindegy, sok szerencsét, én alszom, holnap munka :)
1. Aki valóban végzett egyetemet (úgy értem, nem csak papírt kapott), nem kérdezi meg, mikor mit kell az adóhivatalnak jelenteni, mert magától is tudja. Elég hozzá a fejét használni.
2. A közfoglalkoztatottság rosszul és megalázóra lett kitalálva. Nem véletlenül. Ez ellen lehet fellépni, harcolni, de nem így. Ha pedig már valaki bekerült a rendszerbe, egyet tehet, erősen gondolkozik és minden rendelkezésre álló törvényes eszközzel kikerülni belőle, és bekerülni a normál munka világába. Ennyi.
3. Az adóhivatal dolga az adók beszedése, ezért akkor mozdul, ha a munkáltató, vagy a munkavállaló nem fizeti be az adókat és járulékokat. Ki ki a magáét. Ha bizonyított a mulasztás, büntet. De figyelembe kell venni, hogy az az eljárás is pénzbe kerül. És az adóhivatalra is vonatkozik az az elv, hogy ne legyen nagyobb a költség, mint a bevétel.
4. Minden munka munka. Ha nem fizetik meg, először meg kell vizsgálni, a többi munkához képest igaz-e ez. Ha igaz, meg kell szervezni a fellépést ellene. Azután lépni. De tudni kell, hogy a fellépés is egyfajta szakma, amihez kell hozzáértés. Különben ráfázás lesz, ez esetben az, hogy nem történik semmi, vagy elküldenek.
-1. Aki valóban végzett egyetemet (úgy értem, nem csak papírt kapott), nem kérdezi meg, mikor mit kell az adóhivatalnak jelenteni, mert magától is tudja. Elég hozzá a fejét használni.
Kérdésemben érdeklődtem, hogy mi tőrténik ilyenkor. mivel nem jogi egyetemet végeztem nem tudhatom, örülök hogy te mindent tudsz, de nem válaszoltad meg a kérdésemet, bár a kérdésen kívül mindet elmondtál amit nem kellett volna. Aki valóban egyetemet végzett és nem csak papírja van az megérti a kérdést mely szerint : Ilyenkor az APEH tesz valamit ?
-2. A közfoglalkoztatottság rosszul és megalázóra lett kitalálva. Nem véletlenül. Ez ellen lehet fellépni, harcolni, de nem így. Ha pedig már valaki bekerült a rendszerbe, egyet tehet, erősen gondolkozik és minden rendelkezésre álló törvényes eszközzel kikerülni belőle, és bekerülni a normál munka világába. Ennyi.
Nem tudom miért lett szándékosan rosszúl kitalálva, ezt nem értem :S. Te egyetemet végeztél, érted azt hogy valaki kitalál valamit ami szerinte jó, majd elveti az ötletet egy általa rossz megoldással, ami rossz és így rosszúl kitalált ötletét valósítja meg ? Ha te ezt érted, hogy miért szándékosan megalázó ozd meg kérlek a kérdesem megválaszolásával együtt.
Azzal egyetértünk hogy vissza kell térni a munka világába, de ezzel csak hátráltatva lesz pl nem tud interjúkra járni és jelentkezni sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!