Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem apámat?

Feljelenthetem apámat?

Figyelt kérdés

Helló,14 éves srác vagyok. azt szeretném megtudni,hogy apámat hogy jelenthetem fel? ha megpofoz de nincs nyoma,akkor feljelenthetem? vagy pedig csak akkor jelenthetem fel,ha úgy üt meg,hogy az meg is látszódik (lilulás..) Megelőzésképp mondom,hogy Szidást nem kérek,mert ez az én magánügyem..apám adott rá okot,hogy gyűlölje az egész család..

Előre is köszönöm.



2012. aug. 6. 18:56
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

most olvasom..-.- :

"Azt elérheted, hogy intézetbe kerülj, lehet, hogy szigorúbban is fognának téged, és javadra válna"

Mi az,hogy a javamra válna ha szigorúbban fognának??..o.O

2012. aug. 7. 08:29
 22/27 Andizsuzsi ***** válasza:
Az nagyon szép, hogy kiállsz az édesanyád mellett, de az a gond, hogy te hiába teszel feljelentést, ha édesanyád nem meri a bántalmazást elismerni. Hiszen őt is behívnák a rendőrségre vallomást tenni, és ha ő úgy nyilatkozik, hogy nem bántja az apád, akkor a rendőrség nem tud mit tenni. Intézetbe emiatt nem visznek, ha édesanyád megfelelően gondoskodik rólad, akkor biztosan nem. Viszont a gyámhatóságot érdemes megkeresni, mert ők valószínűleg tudnak segíteni abban, hogy mi lesz a legmegfelelőbb lépés.
2012. aug. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Srác! Rengeteg megoldást kaptál már. Nekem úgy tűnik, mintha csak fórumozni akarnál a témáról. Köszönd meg szépen a kommentelőknek és intézkedj! Nem kell csócsálni tovább a témát.


Szerintem!

2012. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Azt mondod, hogy apám nem vert minket feleslegesen.

Ez tévedés. Mert mikor elvesztette a munkáját, még a bolondokházába is beinternálta magát, és mikor jött haza, mi mentünk el, mert úgy féltünk tőle.

De soha nem adtuk fel a rendőrségre, és ez a fejünkben sem fordult meg.

2012. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy a kérdés kamu vagy sem, más is olvashatja, aki hasonló helyzetben van.

Intézetbe kerülésnek meg semmi oka nincs, ha az anyának van munkahelye és a lakhatást biztosítani tudja.

2012. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Teljesen mindegy, hogy a kérdés kamu vagy sem, más is olvashatja, aki hasonló helyzetben van"


Fel sem vetődött bennem, hogy kamu lenne a kérdés! Csak már 1000 megoldást kapott. Bocs, én ilyen vagyok, nem szeretek körbe körbe pörögni egy témán, mint amikor kutya kergeti a saját farkát. :) Inkább arról írjon a Srác, hogy mit intézett és hol, hogy mások is olvashassák, akik hasonló helyzetben vannak...

2012. aug. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Családon belüli erőszak - ez a probléma meghatározása.

Erre a kulcsszóra keressen rá a neten.

A könnyű testi sértés miatt lehet feljelentést tenni, sőt zaklatás miatt is.

A zaklatás fogalma a Büntető Törvényköny szerint:

176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki félelemkeltés céljából

a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy

b) annak a látszatnak a keltésére törekszik, hogy a sértett vagy hozzátartozója életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy veszélyeztető esemény következik be,

vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) Aki a zaklatást

a) házastársa, volt házastársa, bejegyzett élettársa, volt bejegyzett élettársa, élettársa, vagy volt élettársa,

b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy

sérelmére követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2012. aug. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!