Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem apámat?

Feljelenthetem apámat?

Figyelt kérdés

Helló,14 éves srác vagyok. azt szeretném megtudni,hogy apámat hogy jelenthetem fel? ha megpofoz de nincs nyoma,akkor feljelenthetem? vagy pedig csak akkor jelenthetem fel,ha úgy üt meg,hogy az meg is látszódik (lilulás..) Megelőzésképp mondom,hogy Szidást nem kérek,mert ez az én magánügyem..apám adott rá okot,hogy gyűlölje az egész család..

Előre is köszönöm.



2012. aug. 6. 18:56
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Mert mar anyam meg probalta elhagyni,de folyton zaklatta ot,reszegen fenyegette,bantotta. Nem tudnank ezt mi meg oldani nem erted? ide mar rendorseg kellene,ha meg akarnank szabadulni tole..
2012. aug. 6. 20:16
 12/27 anonim ***** válasza:
Ha esetleg megtörténne, akkor hívd ki a rendőröket, akik ha indokoltnak tartják ideiglenes megelőző távoltartást adhatnak ellene. Ez csak 3 napig tarthat, de ezidő alatt a bíróság gyorsított eljárásban meghosszabbíthatja. (Bár most a kötelező nyári szünidő miatt elhúzódhat.)
2012. aug. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

170. § (1)386 Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, ha a sérülés vagy a betegség nyolc napon belül gyógyul, a könnyű testi sértés vétségét követi el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

323. § (1)996 Aki jogtalan haszonszerzés végett mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön és ezzel kárt okoz, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Ezek alapján 7 évet ülhet összesen.

2012. aug. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Andizsuzsi ***** válasza:
Tulajdonképpen miért is akarod feljelenteni? Mert azt mondod, nem bántott.
2012. aug. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Apám is elég gyakran használta a bikacsököt.

Minden kicsi kihágásért kaptam, nem keveset, hanem sokat.

Ha nem értem haza idejében, mert eltekeregtem, vagy ha rajtakapott, hogy hazudok, stb.

Egyszer az osztályban arról beszéltünk a tanítónénivel, hogy kit mennyire veri meg az apja. Mikor mondtam, hogy én a bikacsökkel kapok, akkor felakarta jelenteni az édesapámat. Soha többet nem mondtam senkinek, hogy apám rendszeresen megregulázott.

ÉS becsületes ember lettem. Most már tudom, hogy azokat a veréseket, még ha durva volt és nyomot is hagyott, akkor is csak az én érdekemet szolgálta.

2012. aug. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

"Most már tudom, hogy azokat a veréseket, még ha durva volt és nyomot is hagyott, akkor is csak az én érdekemet szolgálta."

Azt én jól tudom,hogy van haszna is a verésnek..na de ne terrorizálja már se az anyámat,se a gyerekeit,se anyám hozzátartozóit..anyám már rég boldog lehetne mással,de apám addig zaklatta (ésatöbbi..) anyámat,és anyám végül visszament hozzá. Én meg is kérdeztem,hogy szereti legalább apámat? De anyám erre csak azt felelte,hogy: "hát elvagyok".. Látom sokak a saját apjukkal érvelnek,de ne felejtsétek el,hogy nem a Ti hanem az Én apámról van szó. Ti is sok és nagy veréseket kaptatok,ha rosszak voltatok,de nem verte részegen majdnem agyon az anyátokat,és a nagyanyátokat[ezért különösen mérges vagyok rá,hogy még mamámat is ütni merte ez a roh@dék].. Napról napra rosszabb,mindig csak a sör,a sör,a sör.. napi 1.000 - 1.500 Ft-okat iszik el,és anyám hiába mondja neki,hogy munkanélküli,akkor is iszik..Ha nincs sör,akkor tiszta ideg,ordibál mindenkivel,nekünk meg csendben kell tűrni,nehogy agyon verjen minket..:)) Ha rendesen dolgozó ember lenne és keresne olyan havi 80-100ezer forintot,a havi 22ezer helyett,akkor azt mondanám,hogy jó igyon,mert akkor telne rá,és nem lenne ideg beteg..de így? hogy 5-en vagyunk havi 100.000Ft-ra,és akkor ő eliszik havonta 15ezer ft-ot? Semmi más nem érdekli.. Ráadásul már elmondtam százszor,többször is kezet emelt anyára,mamámra,másokra is.. Milyen ember az,de őszintén,aki kezet mer emelni a feleségére?? megmondom: egy utolsó sz@rházi...:) Ja,arról ne is beszéljünk,hogy amikor külön volt apum meg anyum 3 évig,akkor anyumnak 1 pasija lett közben (de az apám elérte,hogy elmenjen),apámnak meg volt közben vagy 4 "prostija.." de azért ő bombázta olyan levelekkel anyámat,hogy "szeretlek baby." Na hagyjuk már.. egy utolsó semmirevaló ember az apám..

2012. aug. 7. 00:43
 17/27 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menjél a gyámügyhöz ha ok nélkül pofoz fel
2012. aug. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Beírtam ezeket a kulcsszavakat:

családsegítő szolgálat erőszak a családon belül


és például ezt találtam:

[link]

2012. aug. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy anyukád életét neki kell rendeznie, és nem neked.

Ha meg is akarod bosszulni apád eddigi tetteit, és szerinted anyukádnak nem vele kellene élnie, akkor azért bízd anyukádra. Anyukád életét nem neked kell irányítanod.

Ha anyukád akarna, akkor tudna segítséget kérni, nem ?!


Azt elérheted, hogy intézetbe kerülj, lehet, hogy szigorúbban is fognának téged, és havadra válna, de ugy-e, nem azt akarod elintézni. Csak apukádat akarod eltávolítani.

Nem biztos, hogy ez így össze fog jönni.

Amíg nem leszel nagykorú, (és ha nem vagy veszélyeztetve, hogy állami nevelésbe vegyenek), addig el kell viselned apád, anyád magatartását. Utána magad dönthetsz a sorsodról, és otthagyhatod őket.

2012. aug. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Igazad van..anyám is tudna segítséget kérni,de nem mer.. Én viszont merek.. ŐŐ.. tehát akkor,ez a dolog,h "intézetbe kerüljek" elkerülhetetlen lenne,ha feljelenteném? vagy elkerülhető?
2012. aug. 7. 08:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!