Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire megy egyszerűen,...

Mennyire megy egyszerűen, pofátlanul az elbirtoklás?

Figyelt kérdés
Adott egy terület amire fáj a foga a szomszédnak, többször mondta már, hogy ő megvenné? Kesze, kusza telkek, szomszéd háza, telke a mi kertünk mellett fexik. A szomszéd többször mondta már, hogy venne a kertünkből. Mondtuk neki, hogy nem eladó. Kérte, hogy közbe had kaszálgasson a kertünkből az állatainak, megengedtük. Mivan ha egyszer sak előáll azzal, hogy ő bizony gondozta a mi kertünk egy részét és elbirtoklás fog következni?
tegnap 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elbirtoklás nem erről szól. Attól, mert vitt az állatoknak füvet a kertedből, még nem lesz az öve.

Zavard el a szomszédot nyugodtan.

tegnap 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mivel elbirtoklást csak jóhiszeműen lehet elkövetni. Például hogy ő nem tudta hogy másé és gondozta évtizedeken keresztül, majd mindezt bizonyítani is tudja. Attól hogy önkényesen lekaszálja még nem lesz elbirtoklás, főleg ha a tulaj sem tudja ezt alátámasztani neki.
tegnap 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Az elbirtokláshoz 15 év használat kell.
tegnap 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Az elbirtoklás akkor jöhet szóba, ha legalább 15 évig úgy gondozza a területet, hogy ti nem tudtok róla, a beleegyezésetekkel semmiféle jogot nem szerez!
tegnap 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Csak jóhiszeműen lehet elkövetni. Ő azt hitte hogy az övé az a terület, te pedig nem tudsz róla hogy használja.
tegnap 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

A jóhiszeműség nem az, amiről itt írtok.

Egy ingatlan elbirtoklása úgy nem megy, ha a tulajdonos, vagy más birtokos a birtokon belül van.

Az elbirtoklást megszakítja, ha a tulajdonos rendelkezik a (más által elbirtokolni kivánt) tulajdonával, azaz, elég ha felad egy ujságban hirdetést, hogy eladja/kiadja.

tegnap 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha felmerült a gyanú, készíts azért sok video felvételt arról, hogy te ott dolgozol, napozol, játszol a kutyával stb...


Egy esetleges eljárás során jól jöhet.

tegnap 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 DK-s ***** válasza:

Én 2009-ben végigvittem egy elbirtoklási pert, úgyhogy van némi gyakorlati tapasztalatom.


A résztulajdonos 1956-ban disszidált, én 1976-ban születtem a kérdéses ingatlanban, és 1990-ben lettem bejegyezve mint résztulajdonos, nagyapám által. Tehát 29 éve voltam tulajdonos!


Ennek ellenére "vért izzadtam" mire a bíró engedte az elbirtoklást. Még a vörökereszttel is kerestette az '56-os disszidenst!


Az ügyvédtől tudom hogy az elbirtoklást a legritkább, és csak a legindokoltabb esetekben engedélyezik. Ha a tulaj felderíthető és csak a kisujját mozdítja az elbirtoklás ellen, akkor esélye sincs senkinek! Nincs az a bíró aki a tulajdonos ellenállásával szemben elvenné a tulajdonát, másnak adva azt!

tegnap 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nyolcas írja helyesen. Más tulajdonát nem fogják elvenni. Nem kell semmilyen videó meg napozás. Van a területnek egy tulajdonosa és pont került az ügy végére. Az elbirtoklás meg pont nem arról szól hogy más jogos tulajdonát akarata ellenére elvesszük. Erre a jogban van egy sokkal jobb szó: rablás.
tegnap 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dk - s nak mindössze annyiban van igaza, hogy a tulajdonos szándékát egy perben a bíróságnak kell kiderítenie, ha az nem egyértelmű a periratokból. ű


De ott ez indokoklt is volt, mert a külföldre szökés- menekülés (diszidálás) anno, az életed megvédéséről szólt, nem arról, hogy milyen ingatlanodat hagyod éppen hátra, hogy ot kaszálhasson valaki... amíg te máshol vagy.


Csakhogy ma már nincs szükség ilyesmire. Nem kell diszidálni politikai okokból.


Attól, hogy az elbirtokló tudja, hogy az ingatlan, amit használ, az a másé, még SIMÁN ELBIRTOKOLHAT!


Mert ettől még - bizony - jóhiszemű!

(nézzetek utána a jóhiszeműség polgári jogi definiciójának + esetleg joggyakorlatnak)


De! úgy kell használnia a más ingatlanát az elbirtoklónak, hogy NE SZAKADJON MEG a használat, vagyis folyamatos legyen, ÚGY TUDJA, HOGY A VALÓDI TULAJ NEM AKAR BIRTOKOLNI (ez lenne a jóhiszeműség) + kívülállók felé tulajdonosként lép fel vagyis SAJÁTJAKÉNT használja az ingatlant, Pl. rendbe tartja, esetleg közterhet fizet, mindezt 15 évig legalább.


Az, hogy a valódi tulaj nem akar birtokolni bizonyítási kérdés.

Attól, hogy valaki nem törődik az ingatlanával, még korántsem jelenti azt, hogy az elbirtokolható szabadon.

Elég ha atulaj rendelkezik az ingatlannal: felad egy hirdetést, amiben eladja, bérbe adja, vagy felszólítja a használót pl. bérfizetésre, vagy birtokháborítási eljárást kezdeményez.

Ezek mind-mind megszakítják az elbirtoklást, és onnan újra kezdődik a 15 év.

ma 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!