Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az elbirtoklást (szakadatlan...

Az elbirtoklást (szakadatlan használat 22 év) meg tudja akadályozni a bejegyzett tulajdonos ha ajándékozás jogcímen a gyerekének adja? Vagy meghal és megöröklik. Ez számít valamit?

Figyelt kérdés

júl. 24. 20:27
A kérdező szavazást indított:
Számít ajándékozás esetén
Számít öröklés esetén
Nem számít ajándékozás esetén
Nem számít öröklés esetén
Mindegy
5 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Ez nem elbirtoklás ha tudod hogy nem a tied a terület de te használtad 22 évig. Olvass előbb utána!
júl. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen.
júl. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1 Elbirtoklás,konkrétan az udvarom ami 60 éve a jogelődömé.Azért csak tudnám ha futkozna itt valaki??? 🤣🤣🤣

Öröklés volt anno.

júl. 24. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Az első egy ostoba senki. Ne hallgass rá.


Az elbirtoklást (jelenleg 15 év szakadatlan használat) megszakítja a tulajdonos bármely olyan intézkedése, amellyel a tulajdonjogát gyakorolja, tehát, a tulajdonával rendelkezik.

Ilyen az eladásra meghirdetés is, vagy az is, ha bérbe adja egy napra a tulajdonát valakinek, szerződésszerűen, papíron, száz forintért. Aztán hogy az illető bérlő él-e a lehetőséggel vagy nem, az már nem számít.

júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a gond, hogy az elbirtokló pert akar indítani, hogy a tulajdonjogát bejegyezzék a nyilvántartásba és tudja igazolni a 22 év zavartalan használatot, akkor viszont csak az ajándékozás, vagy eladás segít, más nem. Ha a keresetlevelet beadta, akkor már az sem.
júl. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én vagyok az elbirtoklóTudom igazolni természetesen, hiszen itt lakom 22 éve családommal. De a régmúltban is megvan a minimum 20 év hiszen nagyapám kb. 60, míg édesanyám közel 30 évig itt lakott. Ugye nagyapó nem intézkedett. Tudom, hogy magamnak, édesanyámnak kell kérni, halott már nem kérheti a tulajdonjogot.

Csak ha időközben meghal az egyik (gondnokság alatt van, ő résztulaj csupán, a testvérével felesben), vagy netán csemetéjének vagy másnak adná papíron akkor gebasz van. De talán támadható, vagy azt olvastam nem számít.

júl. 24. 21:09
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Az elbirtoklás egy ingatlan-nyilvántartáson kívüli tulajdonszerzés. Ilyen még az öröklés is.

A dolog lényege, hogy ha az elbirtokló nem jegyezteti be a tulajdonjogát a nyilvántartásba, akkor egy jóhiszemű jogszerző (vevő, megajándékozott) tuléajdonjogot szerez az ő kárára, ami ellen semmiféle perrel nem megy semmire.


Amúgy, nálunk az ingatlan elbirtoklás egy elég nyögvenyelős történet. A bírák háklisak, hajlamosak mindenbe belekötni és a keresetet elutasítani, félve attól, hogy hibás döntésükkel esetleg jogellenesen fosztanak meg egy törvényes tulajdonost az ingatlanától.

júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7 Nincs választásom, fizetni nem fogok akkor se ha nyernék a lottón. Több okból kifolyólag nem. Pert próbálom, alperes már voltam. Egyébként még ezt az ügyet nem is tudtam, de abban biztos voltam, hogy életem során felperes is leszek. 3 hrsz-en volt, az összes többin is lesz. Van logikája a sorsnak,mit ne mondjak!!! Az nem rám vall, hogy alkudjak arra ami az enyém. Inkább bármi, az nem én lennék. Elvből se kapnak 1 kanyit se. Lesz, ami lesz. Kockáztattam ennél sokkal többet is. Azt se bántam meg. Ma ugyanúgy döntenék. Szerintem esélyük sincs kb.90% hogy nyerek. Különben is én csak nyerhezek (egy nagyobb összeget gondolatban rászántam az ügybédre) rájuk semmit természetesen...
júl. 24. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!