Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Győrben elbirtoklást vállaló...

Győrben elbirtoklást vállaló ügyvédekről véleményekre, tapasztalatokra, esetekre vagyok kíváncsi. Mennyi lehet a pernyerés valószínűsége? (20 év szakadatlan birtoklás + jogelődök 40 év, örökség volt)

Figyelt kérdés

máj. 29. 14:44
A kérdező szavazást indított:
25%
50%
75%
99%
2 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mit válaszolna erre egy ügyvéd?

1. Minden eset más és más.

2. Óradíjam X ezer forint, várom megkeresését.

Miért írná le itt ingyen, ha irodájában ugyanezért pénzt is kérhet?

máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 DK-s ***** válasza:

Én folytattam le el birtoklási pert, mint peres fél, tehát nem ügyvéd vagyok. Ettől függetlenül képben vagyok a jogban, más okokból.


Az a tulajdonos, akitől el akarod birtokolni, hová lett?


(kevés az infó)

máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A telkem egy részéről kiderült hogy külön hrsz-on van. Ezt szeretném elbirtokolni,ha lehetséges hagyatéki tárgyalás keretein belül, ugyanis most lesz hagyatéki tárgyalás. Az említett parcella az örökhagyó nevén van, (tudom,hogy halott ellen nem lehet elbirtokolni) amiből 12.5 %-ot örökölök.A többi örökös nem adja át önként, fizetni nem akarok/tudok.
máj. 29. 16:14
 4/13 DK-s ***** válasza:

Esélytelen.


Ezt még az örökhagyó halála előtt kellett volna.


(2) Ingatlan tulajdonjogát elbirtoklás útján nem lehet megszerezni, ha az elbirtoklás feltételei a föld egy részére vonatkozóan állnak fenn, és a föld nem osztható meg.

máj. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 DK-s ***** válasza:

Vedd úgy, hogy nem írtam az előzőt!


Lehet hogy mégiscsak elbirtokolhatod. Tovább kutakodok.

máj. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 DK-s ***** válasza:

Arra jutottam, hogy elvileg elbirtokolhatod.


Semmi kitételt nem találtam arra vonatkozólag, hogy mi a helyzet a te esetedben. Vagyis akkor, ha nem az eredeti tulajdonostól akarod elbirtokolni, hanem az örököseitől.


Viszont én nem javasolnám hogy belekezdj.


Aki ellen a pert indíthatnád, az halott. Akik ellen viszont most indítanád, azoktól az ellenkezésük ellenére akarnád elvetetni a bíróval, az örökségüket.


Szerintem ne is próbáld meg.

máj. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6 Mindenképp megpróbálom, ha 60 évig nem kellett nekik már ne is kelljen (egyébként forgalomképtelen barázda)!
máj. 29. 16:57
 8/13 DK-s ***** válasza:

#7-nek:


Nem is kelhetett nekik az, ami eddig nem volt az övék.


El fogod veszíteni a pert.

máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor is megpróbálom nem hagyom annyiban!
máj. 29. 18:18
 10/13 DK-s ***** válasza:

Sok szerencsét. De tényleg.


Az én ügyemben a másik tulajdonos 1956-ban disszidált, a per 2010-ben volt.


A bíró még a vöröskeresztet is "bevetette" a leszármazottak megtalálásához.S ikertelenül.

máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2



Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!