Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőrállam eü rendeletekre...

Rendőrállam eü rendeletekre hivatkozva ? BM laktanyákban képezik ki az orvosokat hír24 jún 13. cikke új eü törvény 2025 jan 1 kötelező korosztalyonként szűrővizsgálatok ? Kényszerrel vegrehajtható ! Cikk adózóna 06 21

Figyelt kérdés
Kapcsolódik a jún 1 WHO IHR hatósággá válásához .
jún. 24. 10:33
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
75%
Két perc megkeresni a Közlönyben, aki szerint ez álhír. És olyan szinten kussolnak róla, hogy még a jelenleg önkéntes alapon történő szűréseket végző orvosok sem tudnak róla.
jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
63%
9-es vagyok. Váratlan fordulat! Úgy tűnik szép csendben átírták a törvényt kb. 1-2 napja, és kivették a kötelező és a végrehajtható a kötelezetten részeket! Vajon észbe kaptak, hogy alkotmányellenes (és erőforrás sincs rá), vagy csak még túl korainak tartják, hogy erről társadalmi vita induljon?
jún. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

#12 Nem igazán értem mire gondolsz mikor ki és mit vett volna ki szép csendben?

A törvényjavaslatban ez volt:

"31. § Az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 81. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető betegségek megelőzését és korai felismerését szolgáló egészségügyi szolgáltatásokról és a szűrővizsgálatok igazolásáról szóló miniszteri rendelet szerinti szűrővizsgálatok kötelezőek. A szűrővizsgálatra kötelezett, cselekvőképességet érintő gondokság alatt álló vagy kiskorú személy szűrővizsgálaton történő részvételéről a törvényes képviselő köteles gondoskodni. Ha e kötelezettségének a kötelezett vagy a törvényes képviselő nem tesz eleget, az egészségügyi államigazgatási szerv a szűrővizsgálatot határozattal elrendeli. A szűrővizsgálatot elrendelő határozat – közegészségügyi vagy járványügyi okból – azonnal végrehajthatóvá nyilvánítható. Kiskorú esetében az egészségügyi államigazgatási szerv a határozatot megküldi a család- és gyermekjóléti központnak, valamint a gyámhatóságnak.”"

[link]

Az elfogadott törvényben ugyanez szerepel a közlönyben.

[link]

Az indoklásában pedig ez:

"A szabályozás alapján az egészségbiztosításért felelős miniszter rendeletében kötelezővé nyilváníthat egyes szűréseket a 18 év felettiek számára is (jelenleg csak a 0–18 év közötti életkorban előírt szűrések kötelezőek)."

[link]

jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

Nem, nem ez VOLT benne. Épp erről beszélek, ez MOST van benne. Amit idéztél/linkeltél kiskorú vagy cselekvőképtelen személyről szól. Amit Június 10-én fogadtak el módosítást, 18 év felett kötelezi a cikkekben említett korosztályokat.


Szerinted az economx [link]


és az adózóna [link] miért írja, hogy 50-70 fölött vég és vastagbél kötelező, ill 25-65 citológia és 45-65 között mammográfia?


Az én és mások emléke szerint azért, mert a törvény is ezt írta! kb. Jún 10 és Június 23? 24? 25? Között. Lehet, hogy tévedünk de kérlek válaszoljátok meg, hogy MIÉRT írt erről a fenti két médium (és valószínűleg több médium).

jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

14

Az index is hozta a múlt héten.

Elég gáz ötlet.

jún. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

#14 A válasz is ott van a 13-ban:

""A szabályozás alapján az egészségbiztosításért felelős miniszter rendeletében kötelezővé nyilváníthat egyes szűréseket a 18 év felettiek számára is (jelenleg csak a 0–18 év közötti életkorban előírt szűrések kötelezőek).""

Nem törvényben van az benne, hogy kinek írnak elő kötelező szűrést, hanem rendeletben. Ezért nem passzol a két dolog és ezért gond, hogy sem a kérdező, sem te nem voltatok pontosak abban, hogy mit is akartok kérdezni/mondani.

jún. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Tiltakozni . Mi köze a kormanynak stb hogy van fekély stb . Fertőz ? Annyire jót akar hogy akaratunk ellenére zsaruk elvisznek urologiara bélszondázásra ? Fenét , a terror 2020 óta negnyilvánult ,ez is a kifektetésünk eladósitásunk része eü segédlettel .
jún. 26. 21:23
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát eléggé forrong a face is, nem lesz ebből balhé szerintetek?


Volt csaj, aki írta, hogy lépésről lépésre végigment a törvényen betegjogi képviselővel, orvosjogásszal és jogásszal is, és ez tényleg az, ami.


Hol lehet tiltakozni?

Ilyen a világon nincs, hogy invazív beavatkozásra kényszerítsenek. Akkor egyik törvény üti a másikat, hiszen az orvosi kezelés visszautasításhoz joga van az embernek.

jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

Én az Adózónában olvastam először, adózási szaklap. Rámentem a cikkre, aztán dobtam egy hátast:((

Van, aki próbálja itt elbagatellizálni, hogy gumicsont, de nem. Ez az, aminek látszik.

jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

18-as, így van, egyik törvény üti a másikat, sérti a 2002. évi VI. törvény beleegyezésről szóló II. fejezetének 5. pontját, alkotmányellenes, mert sérti az emberi méltósághoz való jogot, illetve nemzetközi jogba is ütközik, mert sérti az eu alapjogi charta-t, az oviedói egyezményt és az emberi jogok egyetemes nyilatkozatát.


"Hol lehet tiltakozni?"


Első körben sztem leginkább a rendőrségen. Feljelentést lehetne tenni pl ismeretlen tettesek ellen az egészségügyi beavatkozás és kutatás rendje elleni bűncselekmény elkövetésének, valamint az egészségügyi önrendelkezési jog megsértésének és emberiesség ellen elkövetett bűncselekmény előkészülete elkövetésének vonatkozásában. Mivel ugye nem tudjuk, kiknek a kezén ment át ez a törvény onnantól kezdve, hogy valakinek a fejében megszületett. A nevüket nem adták hozzá. Amúgy miért is nem? MIért is nem lehet tudni nyilvánosan, hogy kiknek a neve fűződik a folyamatokhoz, amelyek ilyen szintű, mindenkit érintő változásokhoz vezetnek?

jún. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!