Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülő eltartás minden esetben...

Szülő eltartás minden esetben kötelező?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Van egy apa, kitette két gyermekét a házból (18 és 21 évesek, de az egyik az évben érettségizik, a másik nappali tagozatos Egyetemista)

Alapból egy alkoholista, nárcisztikus, rendőrség is volt már hozzá hívva stb.

Szerencsére volt hová menniük, amennyire tudom segìtem őket illetve az anyjuk amennyire tudja segìti őket, de minimál bérből nem futja sokra.

Van valami kiskapu,H később amikor apuka elitta a maradék agyát és ápolni kell, ezek után ne a gyerekeknek kelljen ezzel bajlódni?

Én nem érzem fairnek,H ki vannak téve a házból, volt,H meg akarta őket verni, most már egy forintot nem ad nekik pedig tanulnak mindketten nappalin és ezek után elvárná a törvény,H ők fizessenek egy ilyen "apai" hulladék után? (Elnézést kérek minden igazi Apától)



#Szülő eltartás
jún. 4. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A szülőtartás a havi 50ezer forintot sem éri el, és csak akkor kérhető, ha önhibáján kívül került olyan helyzetbe, hogy nem tudja magát a szülő eltartani. Ráadásul a tartási kötelezettség nem veszélyeztetheti az eltartó anyagi biztonságát, vagy nem mehet egy eltartásban magasabban álló személy kárára (pl gyerek, ha majd lesz)
jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem az, hogy valaki beteg (alkoholista vagy narcisztikus), az nem jelent kibúvót. 18 éves korukig eltartotta a gyerekeket, ezt kell majd törleszteni, ha kell.
jún. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mindkettő tanul még, ha elvált szülőkről beszélnénk a gyermek 24 éves koráig lenne kötelező fizetni a gyerektartást,ha nappalin tanul, amennyire én tudom.


Illetve az eltartotta azért elég túlzás.... Amikor nincs mit enni x napig, mert apuka elitta a pénzt vagy rettegni kell éjszaka, mert "apuka" részeg nem mondanám az ideális helyzetnek.

jún. 5. 06:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"18 éves korukig eltartotta a gyerekeket, ezt kell majd törleszteni, ha kell."


Nem kell törleszteni semmi ilyesmit.

A kötelességét teljesítette a faroxopó, csak azt nyújtotta, amiben ő maga is részesült.

A szülőnek az eltartásáról saját magának kell gondoskodnia. Ha erre nem képes, akkor ki kell érdemelnie.

jún. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"18 éves korukig eltartotta a gyerekeket, ezt kell majd törleszteni, ha kell."


Miért kelle valamit törleszteni, ami kötelező volt a szülőnek, ha már nem húzta ki időben?

Nem jópofiságból csinálta, hanem mert megb.ssza a törvény, ha nem csinálja...

jún. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!