Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért csak a cégvezetők...

Miért csak a cégvezetők számára kötelező az aláírási címpéldány?

Figyelt kérdés

Ugye ott az a lényeg, hogy hitelesítik az ember aláírását aki eljárhat a KFT ügyeibe és ellenőrzésre szolgál, mert ugye ügyvéd vagy jegyző hitelesítette.


Na mármost a civil világban miért nincs ilyen? Ha valaki tudja a személyes adataim akkor lazán aláírhat helyettem, mert ugye úgyse tudják sehol milyen az én aláírásom, csak szimplán odafirkálnak valamit.. és akkor esélytelen, hogy bizonyítsam, hogy nem én voltam.


Pl egy munkáltató aki meg akar szívatni (nekem volt ilyen) aláírták helyettem a papírt.. és nem tudtam bizonyítani, hogy nem én írtam alá. De ez csak egy szimpla példa..


vagy hülyeség lenne, hogy mindenki számára kötelező lenne?


De mondok mást..


máj. 5. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen kapcsolathoz?
máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit írtak alá helyetted? Neked ebből anyaghgi vagy valamilyen károd származott? AKkor mehetsz munkaügyi bíróságra.
máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2


Évekkel ezelőtt történt a dolog és igen, lett anyagi károm belőle. Nem mentem sehova vele, csak eszembe jutott, hogy gyakorlatilag így az életben bárhol hamisíthatnak helyetted.. mert ki mondja meg, hogy nem te írtad alá?


Jó nyilván megvan annak is a lehetősége, hogy úgy lemásolják, ahogy az aláírási címpéldányon van, de nekem adna egy úgymond biztosítékot, ha pl banki dolgokat csak úgy fogadnának el, ha van ilyen hitelesítő papír is mellé csatolva pl.

máj. 5. 12:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van aláírás-mintája, ott díszeleg a személyiden és el van mentve a BM-nél, csak éppen nem nyílvános úgy ahogy a céges.

----------------

„Ha valaki tudja a személyes adataim akkor lazán aláírhat helyettem...”


Annyira azért mégsem lazán. Az általad említett banki dolgokhoz például szigorúan összehasonlítják a számlanyitásnál kapott aláírást minden későbbi aláírt doksival és bizonylattal, meg persze a személyi igazolványt is nézik rendesen.

Egyéb helyzetekben meg ha valaki aláír valamit helyetted a nevedben, az egyrészt Btk. kategória, másrészt egy grafológus utólag röhögve kiszúrja a hamis aláírást és ezzel máris tisztázva vagy.

máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

“ Pl egy munkáltató aki meg akar szívatni (nekem volt ilyen) aláírták helyettem a papírt.. és nem tudtam bizonyítani, hogy nem én írtam alá. De ez csak egy szimpla példa..”


Nem neked kell bizonyítani, hogy nem a te aláírásod, nekik kell bizonyítani, hogy a tiéd

máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!