Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van rá lehetőség, hogy iskoláb...

Van rá lehetőség, hogy iskolában más néven szólítsanak magyarországon a tanárok? (Törvény kellene inkább vagy jó módszer ami beválhat)

Figyelt kérdés
Újrakezdem a középiskolát egy másik suliban mert az előző borzalmas volt legfőképp azért mert transz vagyok és állandóan a születési nevemen hívtak. Nagyon stresszelek azon, hogy a következő iskolában, hogy oldjam meg azt, hogy másik néven hívjanak. Budapesti barátaimtól hallottam már, hogy elfogadóbbak az emberek és az iskola is támogatóbb ebben ezért megkérték az osztályfőnököt évelején, hogy húzzák át a nevüket és a transz nevet írják át rajta, természetesen a kréta naplóban az eredeti nevük maradt meg de kedvességből máshogy szólították őket és a dolgozat lapra is a transz nevüket írhatták fel. Van olyan törvény ami ebben mellettem állna? Nem vagyok budapesti hanem szegedi és itt annyira nem elfogadóak, de nagyon kellemetlenül érzem magam ha a régi nevetem mondják és ha egy tanár mondja akkor már az osztálytársaim úgy jegyzik meg és nem szólítanak máshogy és ezt az elején szeretném megakadályozni. Fiúnak tartom magam és teljesen úgy nézek ki, meg nem mondanák, hogy biológiailag lány vagyok. Nem is hallgatok a leány nevemre, szüleim is kezdenek átszokni és testvéreim is máshogy hívnak. Miközben ezt írom azon gondolkodom 16 évesen szülővel hivatalosan átirathatom a nevem uniszexre. Alapjáraton Bánátti Pétert használok viszont uniszex nevet akarnék az iskolában megadni, hogy aki nem szereti az ilyen lmbtq dolgokat az se nagyon tudjon belekötni. Masozi Raylennek szeretném magam hivatni, van is ezzel már egy messenger profilom, hogy osztály csoportban ezt használjam. Tehát összefoglalva valaki tud erre egy törvényt ami segíthet nekem ebben vagy esetleg transz emberek elmondani ők hogyan oldották ezt meg??

2023. júl. 22. 16:25
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:
#47 az is megkönnyítené a helyzetet ha lenne még egy öltöző pl nonbinárisoknak, az lmbtq tagok elég elfogadóak és ha csak egy öltözővel lenne több amibe öltözhetnek akkor már a probléma meg lenne oldva. Vagy pedig azt kell hallgatniuk az embeknek, hogy van itt egy szakállas ember női nemiszervel aki semelyik öltözőbe nem fogadnak be, aztán maximum a születési neme miatt bedobják a női öltözőbe ami neki is kellemetlen meg a társainak is. Egyszerűen egy darab öltözővel meg lehetne oldani a probléma nagy részét.
2023. júl. 27. 10:47
 52/57 anonim ***** válasza:
89%

#50

Az a baj, hogy a valóságot nem érdekli, hogy mit tűztél ki célnak. A férfi és a női test nem egyforma. Izomzat szempontjából sem.

[link]

A világban jó pár izmos nő akad, mégis 99%-ban ránézésre is egyérelműen látszik, hogy az egy női test.

2023. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem tudom, nőként inkább öltöznék együtt egy szakállas nővel, mint egy fickóval, aki nőnek érzi magát.
2023. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
36%

"a lábam meg 5 év alatt edzettem fel igazán erősre, mellette még a hasamra is elkezdtem edzeni ... nem fog hülyén kinézni..."

Már hülyén néz ki, hiszen a lábad öt évvel előrébb tart, mint a hasad...

2023. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%

"ha csak egy öltözővel lenne több ... Egyszerűen egy darab öltözővel meg lehetne oldani a probléma nagy részét."

Az esetek nagy részében egy férfi öltöző van meg egy női, tehát "csak egy darab plusz öltöző" messze nem lenne "egyszerű", hiszen azt jelentené, hogy az öltözők számát 150%-osra kellene emelni, ami eleve hatalmas költség lenne, aztán pedig az öltözők mindenféle fenntartási költségei (takarítás, világítás, fűtés, felújítás, stb.) is nőnének! Kinek a pénzéből???

2023. júl. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a csak egy öltöző az nem csak egy plusz vécéfülke...
2023. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%
Sose lesz olyan izomzatod, mint egy ferfinak, fogadd el. És valami nornalis nevet találj. A Rájlin nem az.
2023. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!