Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van rá lehetőség, hogy iskoláb...

Van rá lehetőség, hogy iskolában más néven szólítsanak magyarországon a tanárok? (Törvény kellene inkább vagy jó módszer ami beválhat)

Figyelt kérdés
Újrakezdem a középiskolát egy másik suliban mert az előző borzalmas volt legfőképp azért mert transz vagyok és állandóan a születési nevemen hívtak. Nagyon stresszelek azon, hogy a következő iskolában, hogy oldjam meg azt, hogy másik néven hívjanak. Budapesti barátaimtól hallottam már, hogy elfogadóbbak az emberek és az iskola is támogatóbb ebben ezért megkérték az osztályfőnököt évelején, hogy húzzák át a nevüket és a transz nevet írják át rajta, természetesen a kréta naplóban az eredeti nevük maradt meg de kedvességből máshogy szólították őket és a dolgozat lapra is a transz nevüket írhatták fel. Van olyan törvény ami ebben mellettem állna? Nem vagyok budapesti hanem szegedi és itt annyira nem elfogadóak, de nagyon kellemetlenül érzem magam ha a régi nevetem mondják és ha egy tanár mondja akkor már az osztálytársaim úgy jegyzik meg és nem szólítanak máshogy és ezt az elején szeretném megakadályozni. Fiúnak tartom magam és teljesen úgy nézek ki, meg nem mondanák, hogy biológiailag lány vagyok. Nem is hallgatok a leány nevemre, szüleim is kezdenek átszokni és testvéreim is máshogy hívnak. Miközben ezt írom azon gondolkodom 16 évesen szülővel hivatalosan átirathatom a nevem uniszexre. Alapjáraton Bánátti Pétert használok viszont uniszex nevet akarnék az iskolában megadni, hogy aki nem szereti az ilyen lmbtq dolgokat az se nagyon tudjon belekötni. Masozi Raylennek szeretném magam hivatni, van is ezzel már egy messenger profilom, hogy osztály csoportban ezt használjam. Tehát összefoglalva valaki tud erre egy törvényt ami segíthet nekem ebben vagy esetleg transz emberek elmondani ők hogyan oldották ezt meg??

2023. júl. 22. 16:25
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
#30 azt tudom, hogy be lett tiltva a nem és névválts ellenkező nemre de a többit köszönöm.
2023. júl. 23. 17:14
 32/57 anonim ***** válasza:
100%

Hogy adalékként szolgáljak az idegen keresztnevek magyar állampolgárok általi felvehetőségéhez, íme két példa:


- Nádasi Myrtill színésznő, aki Budapesten, magyar állampolgár szülőktől született magyar állampolgár (a Myrtill név így y-al írva a svéd helyesírást követi, a magyar utónév-listában a név csak i-vel szerepel).


- Bozsik Yvette koreográfus, aki Szolnokon, magyar állampolgár szülőktől született magyar állampolgár (az Yvette név így, francia helyesírással, Y-al és -e végződéssel írva nem szerepel a magyar utónév-listában, csak Ivettként).


Egyszóval egy magyar állampolgárnak simán lehet idegen helyesírású, idegen utónevet felvenni, semmi akadálya. A kérdezőnek óriási esélye van, hogy egy külföldön használatos, nem nőiesen hangzó, ám külföldön nőinek számító nevet kérelemre felvehessen.

2023. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
100%
Myrtill, Yvette, Fanny.... Nem csak művésznevek? Mert nekem a Kíra nevet nem engedték y-nal bejegyezni. Csak úgy megemlíteném.
2023. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%
#33: A Wikipédia szerint a felhozott két példa nem művésznév, hanem valódi, hivatalos név. (Nádasi Myrtill művészneve egész más, "Mia Nardi".) Lehet persze, hogy régebben engedékenyebbek voltak, s mostanság szigorúbbak azokkal az idegen helyesírású nevekkel, amelyeknek létezik magyaros átírása is, ezért nem engedték neked a Kyra nevet felvenni. De ha egy idegen névnek egyáltalán nincsen magyar átirata, abba nyilván nem tudnak ezen az alapon belekötni.
2023. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon stresszelek azon, hogy a következő iskolában, hogy oldjam meg azt, hogy másik néven hívjanak. ... Nem is hallgatok a leány nevemre"


Problem solved. Más kérdés?

2023. júl. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
77%
Majd, ha lesz akkor a tesi óra akkor majd gondolom a fiú öltözőbe fogsz öltözni? Ha annak tartod magad akkor, ott kell majd tesi ruhába átöltözni. Csak kérdezem, vagy akkor inkább már lánynak érzed magad?
2023. júl. 24. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
37%

Nyilván úgy korrekt, hogy amíg külsőleg lány, addig lányöltöző\wc. Ha fiú kívülről is, ott lent is, akkor fiú blokk.


(Most a fővárosban volt ebből fejvakarás, hogy kollégiumban mikyen szobába tegyék a transz faszicsajt. Felnőtt emberről van szó egyénként, nő volt eredetileg, de ciciket levetette, férfi hormonokat szedi. Tehát jelenleg egy szakállas-pin@$, mell nélküli nő.

És nem tudták eldönteni mi legyen vele, hova tegyék. Hát ember, ami lent van, ahhoz igazodóan menjen, tehát a lányokhoz. Kevesbe cikibb csajok között arcot borotválkozni, mint fiúk között nunit villantani, nem? Hát ezt intézményvezetők nem tudták eldönteni.


Vagy vegyünk fordítva: srácból lesz lány. Megnöveszti a haját, női hormonokkal cicit növeszt.

Ettől ti még beraknátok a lányok közé, hogy akkora farka van, mint az evezőlapát??

Ugye-ugye.

2023. júl. 24. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
78%
Beteg egy világban élünk, az tuti...
2023. júl. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
31%

Akik lepontozták a 37-es válaszom, elmondanák mi bajuk a fent írtakkal? Ez történt egy fővárosi felnőttképzési intézményben. Transzokról egy rossz szót sem írtam sehol.

Szóval, mi nem tetszett nektek?

2023. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
26%

#37

Miért a nemi szerveken múlik?

2023. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!