Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan nappali Egyetem,...

Van olyan nappali Egyetem, Egyetemi szak Magyarországon ahol van lehetőség ingyenességet szerezni jó eredmény esetén és nem kötelező bejárni az órákra legalábbis nagy részükre és itt lehet mellettük dolgozni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 12. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Magyarországon a szakok ingyenesek ha felvételt nyersz és jó eredményeid vannak. azaz ha tartod a megadott átlagot akkor ingyenes a képzés.


az előadásokra nem kötelező bejárni sehol se. csak arra kell figyelni,hogy a tanár feltölti-e az anyagot canvasra vagy teamsre.


a gyakorlatokra/szemináriumokra kötelező bejárni csak . ezeknek a száma egyetemenként és szakonként is változó.

2023. ápr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És mi a gyakorlat? Mert van egy nagyon laza 4 órás állásom amit jó lenne megtartani. Annyira laza hogy a munkaidő egy részében még tanulhatnék is...
2023. ápr. 12. 17:19
 3/13 anonim ***** válasza:
nekem földrajz-töri tanárszakosnak a gyakorlat általában másfél órás óra ahol kötelezően bent kell lenni,és ott nemcsak előad a tanár,hanem mi is aktívan részt veszünk az órán.
2023. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És ez milyen sűrűn és hánykor van?
2023. ápr. 12. 19:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon egy egyetemi óra vagy előadás vagy gyakorlat. Az előadások általában elméletiek, sokan vagytok bent (szaktól függően lehet 15, 40, 100, de akár 300 ember is) és valóban nem muszáj bejárni, de attól még ugyanúgy vizsgázni kell belőle (és azt is megjegyezném, hogy az előadást is tehetik kötelezővé, sőt, nekem olyan is volt, hogy az én évfolyamomnak nem volt az, a kettővel utánam lévőnek meg már igen). A gyakorlatok pedig egyértelműen gyakorlatorientáltak, ahogy már előttem is írták, kötelező bejárni, általában a 14 hétre 3 hiányzást engedélyeznek (van, aki orvosi igazolással enged többet, van, aki extra feladat ellenében ad többet, valaki pedig semmit). Itt tényleg aktívnak kell lenni, de ha nem is, az a minimum, hogy bejársz. A gyakorlatok időpontja teljesen változó, ezt mindig az adott félév elején tudod csak meg, hiszen függ, hogy éppen ki tartja azt az órát és mikor ér rá. Annyi rugalmasság néha van benne, hogy ha sok tanulónak kell egy óra, akkor több időpontot is meghirdetnek egy hétre, és akkor lehet válogatni (ha bejutsz). De ez lehet reggel, este, hétfő, csütörtök, péntek, akármikor.


Én azt tanácsolom, hogy inkább azt válaszd ki, hogy mi érdekel, és utána nézd meg, járj utána, hogy mennyire lehet mellett dolgozni.

2023. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De ennek hogy lehet utánajárni?

Igazából jobb lenne egy lista ezekről és az böngészni persze ha ezt a listát nekem kell megcsinálni akkor ugye más a helyzet De hátha van.


Amúgy ez a nézem meg hogy mi érdekel nálam másképp működik switch vagyok, viszont nem vagyok annyira nagyképű hogy azt mondjam magamról hogy polihisztor mert ez azért így már nem igaz.


Szóval megeshet hogy találok egy tőlem teljesen idegen dolgot és bele szerelmesedek akkor is ha addig nem érdekelt.


És fordítva is megtörtént már párszor hogy valami a szenvedélyem volt majd lehetetlenítettek vele kapcsolatban és megutáltam.


Hát ezért kéne inkább célzottan azok a témák között válogatni ahol ez felmerül hogy például videó anyaggal utólag meg lehet nézni előadásokat.


Mert ezzel a laza állással egy "probléma" van bármennyire is laza bármennyire is sok a szabadidőm munkaidőn belül, ugyanezt a lazaságot várják el tőlem akkor amikor viszont munka van. Akkor viszont teljesen váratlanul ott kell lenni és nem lehet elmenni máshova gyakran munkaidőn túl is.


Összességében viszont nagyon sok szabadidőm van tehát érdemes lenne olyan egyetemet választani ahol ez összeegyeztethető.


Esetleg ahol videóról le lehet nézni az elmaradt előadásokat.


Szóval ezt hogy lehetne valahol alaposabban megnézni hogy melyik Egyetem milyen? Akkor még ott van a felkészülés módja mert ugye nem garantált hogy a mostani tudásommal fel is vennének.


További probléma amit írsz hogy lehet hogy találok egy megfelelő egyetemet és mire bekerülök ott már mások a szabályok? Ezzel mit kezdhetek?


Szóval lehet hogy mégis erre kéne kihegyezni hogy egyáltalán mik azok amiből felmerült ez a hozzáállás nem azt hogy mi a téma mert ahogy leírtam, olyan a személyiségem hogy bármibe belevágok belemélyedek szenvedélyesen, megszállottan de aztán ha átverve érzem magam azt veszem észre hogy arra használják fel hogy szívassanak, akkor ilyen gyorsan ki is ábrandudok belőle.


Utóbbi persze rossz tulajdonság Na de senki sem tökéletes. A négy lépés hogy végre tudatosult ez bennem hogy ilyen vagyok.


Ezért inkább arra kéne ráállni hogy amibe végre megint belekezdek, ami az új szenvedélyem lesz az ezúttal ne legyen zsákbamacska, menet közben ne derüljön ki valami olyasmit ami miatt kiábrándulhatok.


Sőt tovább megyek akkor már azt is most az elején meg kéne valahogy tudnom hogy az egyetem után mik a lehetőségen mik a munkáim amik utána felmerülnek.


Furcsa ez így egy szenvedélyt választani egy egészen más helyzethez attól tenni függővé hogy mi lesz a szenvedélyem le az egyetemi órák milyen szinten kötelezőek, gombhoz varrni a kabátot, de szerintem érdemes lenne ezt megpróbálni mert attól hogy furcsa még nem biztos hogy rossz ötlet.


Sokkal rosszabb lenne inkább egy újabb félkész kabát.


A másik probléma hogy azt is nagyon jól meg kéne tudnom hogy mégis milyen mennyiségű otthoni tanulás gyakorlás kell majd És miket kell gyakorolni hogy ez se legyen zsákbamacska. Főleg hogy ha egy olyan szak lesz ami jelenleg merőben idegen tőlem.


De megint csak a saját személyiségemből tudok kiindulni az eltelt évek során rengetegszer volt valóságos korszakváltás amikor az addigi életemet és amivel addig foglalkoztam hátrahagytam és merőben mással kezdtem el foglalkozni.


Jó lenne most egyszer végre pont emiatt tervezetten váltani korszakot hogy legyen megint az hogy utána csak romok maradnak utánam.


Szóval erre tekintettel amiket eddig mondtam hogy lehetne egy olyan listát összeválogatni ahol azokból lehet válogatni ami az alapnak megfelelnek hogy nem kötelező bejárni az órára de van lehetőség egyénileg felkészülni arra amiről lemaradtam?


És oké a gyakorlat az minden esetben kötelező De azért ezt is valahogy kéne egy kis rálátás hogy milyen mennyiségben milyen időpontban hogy van mert azért valamilyen szinten össze lehet egyeztetni a munkahelyre azt ami fontos csak úgy kéne csinálni hogy ezt előre lássam és ne menet közben derüljön ki hogy nem stimmel.

2023. ápr. 13. 03:00
 7/13 A kérdező kommentje:

Ajjaj de sokat írtam lehet hogy valamilyen szakra kell mennem ahol ilyen sokat lehet írni?


(Nem poénnak szántam)

(És a korszakokat sem poénnak szántam, tényleg ilyen vagyok, most véget ért egy korszakom és újabb korszakváltás előtt állok, de szeretnénk ezúttal a lehető legbölcsebben - tervezetten valtani korszakot - nem pedig úgy mint eddig hogy minden előzetes tájékoztatás nélkül váltottam korszakot valamire ami elém került éppen és ami vagy bejött, vagy nem

2023. ápr. 13. 03:02
 8/13 anonim ***** válasza:

amiket kérdezel,senki sem fogja tudni pontosan megválaszolni.


az,hogy mennyit kell tanulnod,hogy teljesíts azt csak is te magad fogod tudni és csak akkor,ha már ott vagy a megtanulandó anyag felett ülve.

ez a tanulás mind személyfüggő,

valakinek elég egyszer elolvasni a diasort, valakinek háromszor kell és van akinek jegyzetelni is kell mellé,hogy megtanulja.

emellett mindenkinek más a tanulási módszere is.


ezért van az,hogy tanárszakosként azt tanulom,hogy a sok diák különböző tanulási képességeit hogy kell felmérnem és hogyan kell segítenem.

(most elmondom,tanárszakra ne menj mert egy tanárszakosnak sok órái vannak,rosszabb esetben 3 különböző karra kell járni,3 különböző tárgyat kell tanulni)



kérdezted az időpontokat, gyakoriságokat.

Ezeket nemlehet előre tudni.

Egyrészt te veszed fel a tárgyakat,arra az időpontra amire megvannak hirdetve,így választhatsz is.

Másrészt van,hogy csak 1 időpont van meghírdetve így nincs választási lehetőséged.


Ahogy írtam már az elöbb, az előadásokra nem kötelező bejárni,egyénileg is fellehet készülni rájuk.

az,hogy az anyagot hogyan kapod meg (videófelvétel vagy diasor) az az oktatón múlik.Van,hogy semmit sem tölt fel egy oktató. és ezt sehol sem fogod tudni előre megnézni,hogy melyik egyetemen,melyik szakon melyik tárgynál melyik oktató nem tölt fel anyagot az előadásairól.


a szabályok nem gyakran változnak,mármint amire te jelentkezel és felvesznek, a te tanterved nem változik.

a másik hozzászóló azt írta,hogy a 2 évvel utána jövő egyetemistáknak már mások a feltételek mint neki.

2023. ápr. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor esélytelen ezt előre megtudni?
2023. ápr. 13. 07:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Levelező szakra menj.

Károlyi egyetemnek sok levelezős szakja van.

Én károlyin végzek jogot és egy év után átvettek államira, pedig nem vagyok "hú de nagy szám" tanulmányilag.

2023. ápr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!