Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van rá lehetőség, hogy iskoláb...

Van rá lehetőség, hogy iskolában más néven szólítsanak magyarországon a tanárok? (Törvény kellene inkább vagy jó módszer ami beválhat)

Figyelt kérdés
Újrakezdem a középiskolát egy másik suliban mert az előző borzalmas volt legfőképp azért mert transz vagyok és állandóan a születési nevemen hívtak. Nagyon stresszelek azon, hogy a következő iskolában, hogy oldjam meg azt, hogy másik néven hívjanak. Budapesti barátaimtól hallottam már, hogy elfogadóbbak az emberek és az iskola is támogatóbb ebben ezért megkérték az osztályfőnököt évelején, hogy húzzák át a nevüket és a transz nevet írják át rajta, természetesen a kréta naplóban az eredeti nevük maradt meg de kedvességből máshogy szólították őket és a dolgozat lapra is a transz nevüket írhatták fel. Van olyan törvény ami ebben mellettem állna? Nem vagyok budapesti hanem szegedi és itt annyira nem elfogadóak, de nagyon kellemetlenül érzem magam ha a régi nevetem mondják és ha egy tanár mondja akkor már az osztálytársaim úgy jegyzik meg és nem szólítanak máshogy és ezt az elején szeretném megakadályozni. Fiúnak tartom magam és teljesen úgy nézek ki, meg nem mondanák, hogy biológiailag lány vagyok. Nem is hallgatok a leány nevemre, szüleim is kezdenek átszokni és testvéreim is máshogy hívnak. Miközben ezt írom azon gondolkodom 16 évesen szülővel hivatalosan átirathatom a nevem uniszexre. Alapjáraton Bánátti Pétert használok viszont uniszex nevet akarnék az iskolában megadni, hogy aki nem szereti az ilyen lmbtq dolgokat az se nagyon tudjon belekötni. Masozi Raylennek szeretném magam hivatni, van is ezzel már egy messenger profilom, hogy osztály csoportban ezt használjam. Tehát összefoglalva valaki tud erre egy törvényt ami segíthet nekem ebben vagy esetleg transz emberek elmondani ők hogyan oldották ezt meg??

2023. júl. 22. 16:25
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a tanár hogy szólít, tanárfüggő. Van olyan, akinek ha azt mondod, hogy ne Juliskának hívjon hanem Pistikének, akkor megteszi, más meg nem. Kizárt dolog, hogy a Masozi Raylenbe kevésbé kötnének bele mint a Péterbe :D Magyarországon nem lehet uniszex nevet anyakönyveztetni. Azt meg soha nem értettem, a magyar transzneműek miért választanak maguknak külföldi keresztnevet...
2023. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem írtad el a harmadik nevedet?
2023. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem megsértésből, de inkább nem tetszik Pl a Tamás vagy Dávid, vagy Zsolt név? Valami magyar ? A Masozit gondolom animeből találtad ki , de úgyis kinőnéd azt a nevet , meg sajnos nem olyan szép a világ hogy komolyan is vegyék :(


Sok szerencsét, fogsz boldogságot találni az új iskoládban❤️

2023. júl. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:
Mindenkinek mondom a Raylen a keresztnév és ilyen unisex nevek oldalon találtam a masozit meg random generátoroztam mert nem illett a családnevemhez. Csakis azért gondolom azt, hogy nem Petinek hivatom magam mert egyszerűen unisex. A Peti névvel nincs bajom meg a másik az elég bonyolult még kimondásra is. Csak egy iskolában sok a tanár és tényleg csak illendősségből tennék meg szerintem. Még akkor megpróbálkozok a hivatalos névválással, családnévre van okom miért változtatnám meg de a Pétert azt biztosan nem fogadják el mert régi törvényben láttam, hogy már nem engedélyezik, az Alex én úgy tudom, hogy magyarországon fiúnak és lánynak is adható név, tudnátok ilyen neveket ajánlani?
2023. júl. 23. 07:54
 15/57 A kérdező kommentje:
#3 erre még nem is gondoltam, tavaly eléggé le voltam épülve fizikailag (izomsorvadás, kóros soványság) és el is titkoltam az akkori iskolámban amiből jöttek a problémák, de majd beszélek a tanárral mert valóban szerintem úgy lenne helyes ha a fiúk szerinti elvárások lennének rám is érvényesek. Azóta elkezdem edzeni meg jobban táblálkozni tehát szerintem még jó jegyet is össze tudnék belőle hozni.
2023. júl. 23. 07:57
 16/57 anonim ***** válasza:
100%

Az Alex férfinév.

Generátozorhatsz, de ne valami japán oldalon csináld...

2023. júl. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
100%
#16-nak abban igaza van, hogy az Alex Magyarországon csak fiúknak adható. Én úgy tudom, a hazai hivatalos, anyakönyvezhető utónév-listában nincsen uniszex név, kár is keresni. De amint egy korábbi hozzászólásomban leírtam, egyedi elbírálás alapján lehet olyan utónevet is engedélyeztetni, amely egyáltalán nincs a listában, azaz van egy kiskapu. Ilyen módon kaphatsz külföldön uniszex, vagy magyar fülnek eldönthetetlen nemű nevet is.
2023. júl. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
11%

#17

Ez a "kiskapu" azoknak szól, akik külföldi állampolgárok, vagy azok itt született gyermekei. Egy mezei magyar állampolgárnak nem fognak ilyesmit engedélyeztetni.

2023. júl. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
86%

#18: Már ne haragudj meg, de butaság, amit írsz. Külföldi állampolgárok és azok gyerekeinek a nevébe (akik törvény szerint szintén külföldi állampolgárok) a magyar hatóságok egyébként sem szólhatnak bele, semmi közük hozzá. Az ő neveiket az adott ország hatóságai engedélyezik (ha egyáltalán ilyenre szükség van, mert vannak országok, például Nagy-Britannia, ahol semmilyen korlátozás nincs az adható keresztnevet illetően).


Az MTA Nyelvtudományi Intézetéhez eleve csak magyar állampolgárok adhatnak be kérvényt, mert egyszerűen nem illetékesek más esetben. Mivel például a kérdező által említett Raylen sem a női, sem a férfi anyakönyvezhető utónevek hivatalos listájában nem szerepel, elvi akadálya nincs ilyen név engedélyeztetésének sem nőknek, sem férfiaknak. Mivel ez a név magyarul is tökéletesen leírható és kiejthető, bőven van reális esélye, hogy engedélyezik. A jelenlegi hivatalos magyar utónév-listában is rengeteg az idegen hangzású és nem igazán nőiesen hangzó női név, nézz csak utána: pl. Ingeborg, Ünige, Szolanzs, és még hosszasan lehetne sorolni. Ha ezeket simán lehet adni, akkor a Raylent sincs oka a hatóságnak megtagadni. Szerintem meg fogják adni az engedélyt.

2023. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel ez a név magyarul is tökéletesen leírható és kiejthető, bőven van reális esélye, hogy engedélyezik."

Igen, de nem Raylenként, hanem Rájlenként.

2023. júl. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!