Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartoznak pénzzel. Mit tudok...

Tartoznak pénzzel. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Olyan problémám lenne, hogy Ausztriában dolgozok és mikor még nem voltam jártas a kinti melókba s az egyéb bankos dolgokkal addig a volt műszak vezető főnököm számlájára ment a fizetésem amihez nem nyúltam 6 hónapig hozzá, de mikor kellett volna elköltötte. Tudom, hülyeség volt... Annyit sikerült csinálnom, hogy írtunk egy kölcsönadásit amit 2-tanuval aláirattuk. Nem igazán akar fizetni. Mit tudnék tenni? Ausztriáról van szó. Most már van 2 étterme, Ausztriában. Magyarba vagy Ausztriába lenne érdemes valamit tenni, ha lehet?
2022. ápr. 6. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Küldesz neki fizetési meghagyást, lehetőleg osztrákot bát gőzöm sincs, hogy az ott hogyan is működik. JJa jó nagy hülye voltál mondjuk, egy bankszámla létrehozása nem valami nagy kihívás.
2022. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hírtelen jöttem ki... Én mondjuk úgy, hogy közeli rokon... És nem beszéltem a nyelvet 😏
2022. ápr. 6. 22:30
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Próbáld a fizetési meghagyást, lehetőleg az osztrákot, bár van európai is amit innen is indíthatsz, sok szerencsét, 1. voltam. esetleg próbáljatok megegyezni valahogy, ha van pénze talán nem kell neki a tied.
2022. ápr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kovid végett szarban van ugy tudom... Ez a gáz.. 😏
2022. ápr. 6. 22:38
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Megegyezéssel mindig hamarabb meg lehet oldani valamit, mint a jogi úttal. Egyezettek ki vmi részletfizetésben, ismerje el a tartozást, adjon valami biztosítékot (pl. autó, jelzálog, akármi).
2022. ápr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hiteles az autó, nincs tulajdonában úgy kimondottan semmi 😏 Még szólok neki, h havi X összeget utaljon, de ha nem akkor jogi úton be tudnám hajtani?
2022. ápr. 6. 23:13
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha valami behajtható vagyont talál a végrehajtó a jogerős ítélet után akkor igen.
2022. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Esetleg a 2 étterme után bejövő összegből valamit?
2022. ápr. 6. 23:28
 9/14 A kérdező kommentje:
Bérli őket nem saját.
2022. ápr. 6. 23:31
 10/14 anonim ***** válasza:
Bankszámlára inkasszót pl lehet. :)
2022. ápr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!