Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartoznak nekem pénzzel de...

Haris pilton kérdése:

Tartoznak nekem pénzzel de nem fizetnek. Teendő?

Figyelt kérdés

Már egy ideje kölcsönadtam egy volt kollégámnak egy jelentős összeget (40k) de viszont nem akarja megadni. Különböző indokokkal hogy jelenleg nincs pénze, éppen nem dolgozik, de amint lesz pénze visszaadja.. ez tart már több hónapja.. Facebookról letörölt, nem nézi meg az üzenetet amit küldök neki.. mit tehetek? Feljelentés?

Odaállítani rendőrrel elmondva mi a problémám? (Tudom hol lakik)..

Sajnos naív, buta voltam, mert egész rendesnek tűnt akkoriban..

(Pedig tudom hogy van pénze a rohadéknak.. amúgy van 3 tanúm akik tudják igazolni hogy tartozik nekem.

Mit tehetek?



2020. jún. 12. 10:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
Ügyvéddel egyeztess. Írjon egy hivatalos követelést felé. Akkor lesz nyoma is, hogy tartozik feléd. Ha nem fizet, akkor polgári peres úton tudod elintézni.
2020. jún. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Jelentős összeg 40K, az igen.

Felejtsd el, ez volt a tanulópénz. Perelhetnél érte, de ennyiért tényleg akarsz?


[link]

2020. jún. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló, jó persze, nem több száz ezer forintról van szó, de akkoris valakinek azért 40.000 is pénz.. főleg most a járvány, munkahelyek megszünésekor..

Jó, majd utánna nézek ezeknek :)

2020. jún. 12. 10:44
 4/21 A kérdező kommentje:
Meg tudod, nem az is hogy pénz.. Az elvekről van szó. Érted..
2020. jún. 12. 10:49
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Papír van a kölcsönadásról? Ha nincs akkor ez bukta.
2020. jún. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem adok kölcsön mert azzal csak szívni lehet.

Ha van közjegyző által aláírt hivatalos papír akkor lehet jogi útra terelni de anélkül Szerintem be kell nyelned. Alapos tanulópénz volt.

2020. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Behajtani csak egy úton lehet ilyen tartozásokat, az pedig nem az ügyvéddel pereskedés. Mondjuk ilyen jelentéktelen összeg miatt nem éri meg beverni senki pofáját.
2020. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van közjegyző által aláírt hivatalos papír akkor lehet jogi útra terelni de anélkül "


Langyos... egészen pontosan, ha nincs papírod a kölcsönadásról, de van 3 tanúd - AKI HAJLANDÓ IS TANÚSKODNI! - akkor elballagsz a közjegyzőhöz, kibocsáttatsz vele egy fizetési meghagyást (ez először Neked is pénzbe kerül), ha a volt kollégád nem veszi át vagy nem mond ellen 14 napon belül, akkor behajtják rajta ezt az összeget.

Ha ellentmond, akkor bírósági per lehet belőle, ahová elviszed a tanúkat és megítélik a pénzt+ a perköltséget is ráverik a volt kollégádra.


Szerintem lehet, hogy elegendő lenne, ha mindezt felvázolnád neki, hogy mi vár rá :-) Mondd meg neki, hogy kap 2 hetet (esetleg, ha nagyon rendes akarsz lenni, akkor 1 hónapot) arra, hogy előteremtse ezt a pénzt, ellenkező esetben indul a hivatalos eljárás.

Mondjuk azt még meg is lehet érteni, ha most tényleg nincs pénze, mert sok ember elvesztette a munkáját.

Egy a lényeg: legyél határozott és amit beígértél, tedd is meg: közjegyző, stb. azért a fizetési meghagyás hatásos szokott lenni :-)

2020. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
8as válaszoló 100%os .
2020. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
így van, fizetési meghagyás
2020. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!