Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartoznak nekem pénzzel de...

Haris pilton kérdése:

Tartoznak nekem pénzzel de nem fizetnek. Teendő?

Figyelt kérdés

Már egy ideje kölcsönadtam egy volt kollégámnak egy jelentős összeget (40k) de viszont nem akarja megadni. Különböző indokokkal hogy jelenleg nincs pénze, éppen nem dolgozik, de amint lesz pénze visszaadja.. ez tart már több hónapja.. Facebookról letörölt, nem nézi meg az üzenetet amit küldök neki.. mit tehetek? Feljelentés?

Odaállítani rendőrrel elmondva mi a problémám? (Tudom hol lakik)..

Sajnos naív, buta voltam, mert egész rendesnek tűnt akkoriban..

(Pedig tudom hogy van pénze a rohadéknak.. amúgy van 3 tanúm akik tudják igazolni hogy tartozik nekem.

Mit tehetek?



2020. jún. 12. 10:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%

"így van, fizetési meghagyás"


Olyan kölcsönadásra, amire pár ember bemondásán kívül semmi bizonyíték nincs?

2020. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%
esélytelen. nem kell kölcsön adni.
2020. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Járhatsz egy kocsmába vele, míg háromszorosát ki nem kortyolod a zsebéből. A francbaa!
2020. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk azt még meg is lehet érteni, ha most tényleg nincs pénze,"


Nem lehet megérteni! Ő láthatóan nem akarja megadni. Aki korrekt, az nem csinálja azt, hogy nem olvassa el az üzenetét annak, aki kisegítette, és nem tiltja le a faceról.

Az próbálkozik...

Például úgy, hogy egyezkedik a kölcsönadóval, vagy legalább elkezdi kis összegben visszafizetni, felajánl helyette mást, stb.


Ha neked megéri kérdező, akkor fizetési meghagyás...

2020. jún. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igazából van róla egy konkrét Facebook beszélgetés amiben minden konkrétan benne van... Nem tudom azt el tudják e fogadni.. de köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 13. 10:39
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából van róla egy konkrét Facebook beszélgetés amiben minden konkrétan benne van..."


Mi van benne? Nem mindegy, hogy az van benne, hogy kéred a tartozást vagy pedig az van benne, hogy elismeri a tartozást, de jelenleg nem tud fizetni.

Képernyőkép készítésével az is felhasználható, de emellé még kell a tanú is (de ez már csak akkor, ha bírósági üggyé fajul), ha fizetési meghagyásnak nem mond ellen, megijed és fizet, akkor nem lesz rá szükség.


14-es: nem a dolog erkölcsi részéről beszéltem, pusztán a jelenlegi gazdasági helyzetről.

2020. jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

16os. Minden benne van. (A beszélgetésben).

Az is hogy kért tőlem, az is hogy ígérgeti hogy megadja, az is hogy én kérem tőle (kultúráltan) 2 sértő szót nem írtam bele stb..

Persze ezek mellé még vannak a tanúk.

Akkor lényegében ha minden megvan, és már bírósági üggyé alakulna, akkor volna elegendő bizonyítékom? Mi történhetne vele? Ha akkor is, a bíróságon azt mondaná hogy nincs pénze stb... A bíróság kifizeti, ő meg leközmunkázza, vagy leülni? Vagy milyen opciók vannak? Csak hogy tudjam neki említeni hogy mire számíthat? Mert holnap megyek hozzá házhoz. És megemlíteni hogy ez lesz ha most nem fizet. Ha esetleg elfajulna, (nem verekedés) és kihívná rám a rendőrséget "zaklatás" miatt az jogos lenne? Persze ott elmondanám hogy mi a szitu. Ahh, egy életre tanultam amúgy ebből a leckéből.. de azért még erre kíváncsi vagyok.. azt akarom hogy pórul járjon.. amit tett.. mert ha velem megtette akkor talán másokkal is... Vagy csak meg akarja.. meg másik kollégám is említette hogy tőle is akart kölcsön, de ő viszont nem adott. (Mondjuk az a gyerek is levolt égve, ha érted..

2020. jún. 13. 14:03
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor lényegében ha minden megvan, és már bírósági üggyé alakulna, akkor volna elegendő bizonyítékom? Mi történhetne vele? Ha akkor is, a bíróságon azt mondaná hogy nincs pénze stb... A bíróság kifizeti, ő meg leközmunkázza, vagy leülni? Vagy milyen opciók vannak?"


Nem, mint mondtam, nem ez az első lépés, hanem a közjegyző, fizetési meghagyás. Csak akkor lesz belőle bírósági ügy, ha ellentmond 14 napon belül, de még akkor sem biztos, mert lehet, hogy elegendő lesz a közjegyzőnek is a végrehajtáshoz a bizonyíték - ezt nem tudom pontosan, ott mi alapján döntenek, mikor lesz belőle bírósági ügy pontosan.


"Csak hogy tudjam neki említeni hogy mire számíthat? Mert holnap megyek hozzá házhoz."


Ezt nagyon rosszul teszed, semmiképpen ne személyesen menj hozzá!!

ÍRÁSBAN! szólítsd fel a fizetésre - annak nyoma van, nyugodtan megírhatod 2 példányban, maradjon 1 Neked is és AJÁNLOTTAN add fel. Ha nem veszi át, akkor is nyoma van, hogy Te feladtad, stb. természetesen az ajánlószelvényt ne dobd el.


"És megemlíteni hogy ez lesz ha most nem fizet."


Előző oldalon pontosan leírtam: de akkor most mégegyszer:

1.- lépés: ÍRÁSBAN felszólítod a tartozás megfizetésére, amennyiben ezt nem teszi, közjegyzőhöz fogsz fordulni. (mivel házhoz akarsz menni, nyilván tudod a címét, amire feladod a levelet). Ezt írd meg neki., ha nem fizet, közjegyzőhöz mész, fizetési meghagyás. Azt is megírhatod, hogy a közjegyző díját is neki kell majd fizetnie.

2.- lépés. a levélben adsz neki egy határidőt: eddig és eddig fizessen. Min. 2 hét, hogy legyen ideje összeszedni a pénzt, de 1 hónapnál ne legyen több!

3.- lépés:Ha erre, az általad megadott határidőig nem fizet, akkor VALÓBAN elmész a közjegyzőhöz: mint írtam, ez először Neked pénzbe kerül, de aztán rajta később behajtják.


4.-ik lépés. megkapja a közjegyzőtől a fizetési meghagyást - azért ekkor már meg szoktak ijedni és fizetnek, mert tudják, hogy ezután már olyan folyamatok jönnek, amik még sokkal-sokkal többe fognak neki kerülni. Pl. akár végrehajtás is.


" Ha esetleg elfajulna, (nem verekedés) és kihívná rám a rendőrséget "zaklatás" miatt az jogos lenne? Persze ott elmondanám hogy mi a szitu."


Igen, az lehet zaklatás, meg magánlaksértés, attól függően, hol vagy - semmi szükség erre, pont ezért írtam, hogy írásban szólítsd fel a fizetésre.


" Ahh, egy életre tanultam amúgy ebből a leckéből.. de azért még erre kíváncsi vagyok.. azt akarom hogy pórul járjon.."


Nagy hiba, ha azt akarod, hogy pórul járjon, mert ott már bosszúállás is van a dologban, ami azt jelenti, hogy nem érzelemmentes a dolog.

Ne azt akard, hogy pórul járjon, hanem azt, hogy fizessen.


" amit tett.. mert ha velem megtette akkor talán másokkal is... Vagy csak meg akarja.. meg másik kollégám is említette hogy tőle is akart kölcsön, de ő viszont nem adott. (Mondjuk az a gyerek is levolt égve, ha érted.."


Ne is haragudj, de minden ilyen dologhoz 2 EMBER kell. Jelen pillanatban nekem is tartoznak, nem is akarja egyenlőre megadni az illető - csak én úgy adtam azt a pénzt, hogy tisztában voltam vele: lehet, hogy nem fogom visszakapni (nem nagy összegről van szó). azért remélem, hogy egyszer majd igen :-)


És nem, a bíróság nem fog fizetni, csak lesz egy végzés a kezedben, hogy tartozik neked - remélhetőleg nem megy el idáig a dolog, mert ez a legrosszabb variáció. Szóval a bírósággal ne fenyegesd. Meg azt se kell neki mondani, hogy 14 napon belül ellentmondhat a közjegyzőnek - mondjuk sok értelme nem is lenne.

2020. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm a részletes és konkrét választ!

God bless you!

2020. jún. 13. 16:08
 20/21 anonim ***** válasza:
... aztán ha odáig fajul a dolog, hogy bíróságra kerül az ügy, és lesz egy, a bíróság által kiállított végrehajtási lapod, akkor elindíthatod a kollégád ellene a végrehajtást a tartozás behajtása miatt. Ez megint pénzedbe fog kerülni elsőre, amit a végrehajtó (ÖBV) behajt majd utólag a kollégádon. Például jövedelem-letiltással, banki inkasszóval stb.
2020. jún. 14. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!