Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartoznak nekem pénzzel de...

Haris pilton kérdése:

Tartoznak nekem pénzzel de nem fizetnek. Teendő?

Figyelt kérdés

Már egy ideje kölcsönadtam egy volt kollégámnak egy jelentős összeget (40k) de viszont nem akarja megadni. Különböző indokokkal hogy jelenleg nincs pénze, éppen nem dolgozik, de amint lesz pénze visszaadja.. ez tart már több hónapja.. Facebookról letörölt, nem nézi meg az üzenetet amit küldök neki.. mit tehetek? Feljelentés?

Odaállítani rendőrrel elmondva mi a problémám? (Tudom hol lakik)..

Sajnos naív, buta voltam, mert egész rendesnek tűnt akkoriban..

(Pedig tudom hogy van pénze a rohadéknak.. amúgy van 3 tanúm akik tudják igazolni hogy tartozik nekem.

Mit tehetek?



2020. jún. 12. 10:16
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

". aztán ha odáig fajul a dolog, hogy bíróságra kerül az ügy, "


Egyáltalán nem biztos, hogy eljut odáig a dolog... Pl.a közjegyző által kibocsátott fizetési meghagyás is elég erős, ha meg nem veszi át - amire jó esély van - akkor nem mond ellent, ergo már a közjegyző is átadhatja végrehajtásra. Ilyenkor a kérdezőnek nem kerül pénzbe a végrehajtás.

2020. jún. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!