Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 4 éve tartoznak sok pénzzel,...

Talpy kérdése:

4 éve tartoznak sok pénzzel, hogyan tudom visszaszerezni?

Figyelt kérdés
4 éve küzdök egy ingatlan irodával, mert nem akarják visszaadni a pénzemet!A rendőrségre nem akarok menni , mert nem tudnak mit csinálni.Egy behajtó irodához mentem de egyenlőre ők sem boldogulnak! A pénzem nincs hogy ügyvédhez menjek. voltam egynél aki azt mondta, hogy 50000ft-ért felszólító levelet ír és ennyi!Tudja valaki, hogy mit lehet még tenni, hogy visszaszerezem?

2013. nov. 15. 08:52
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Kérdés van e szerződésed az összegről, ami járna neked. Ha van és fizetési meghagyással behajtható, akkor közjegyző, vagy esetleg ügyvéd útján tudod kezdeményezni, aminek a költségét szintén behajthatod a tartozón.


Ha nincs szerződés, akkor úgy elég nehéz, pláne ha nincs elismerő nyilatkozat tőlük erről az összegről.


Ingyenes jogi tanácsadások vannak szinte minden megyében, nézz utána, a te lakhelyedhez ki vállal ilyet, menj el hozzá és ad tanácsot, adott esetben segít a továbbiakban.

vagy esetleg:


[link]

2013. nov. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lcps ***** válasza:

Ha van az összegről elismerésed (papiralapú)

Közjegyzői irodában, tudsz fizetési felszólítást küldeni a követelt tőke 3% a befizetendő költséged.

Ha 15napon belül ellentmondással él akkor per lesz belőle, ahol további 3% ot kell befizetned.

De ha van papirod és van esze nem él ellentmondással.

2013. nov. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Van szerződésem, köszönöm szépen a válaszokat utána járok ezeknek
2013. nov. 15. 12:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!