Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartoznak nekem pénzzel, de...

Tartoznak nekem pénzzel, de nincs bizonyítékom rá, hogyan tudnék szerezni?

Figyelt kérdés
Tartoznak nekem pár éve ,több száz ezer ft-tal, de nincsen rá bizonyítékom, azóta nem tartom a kapcsolatot az ürgével, de tudom hol lakik stb, kölcsönkéregetett ürügyekkel pénzt tőlem, én bolond meg szerelmes voltam belé, odaadtam.Kihasznált.Nagyon megbántam és szeretném jogi úton visszaszerezni.Milyen bizonyítékot kell hogy szerezzek, írásbeli, szóbeli, vagy milyet?És ha megvan , és elviszem a rendőrségre feljelentem, akkor mennyi az esély rá hogy visszakapjam a pénzemet?
2012. máj. 25. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Készpénzben adtad oda, vagy átutaltad? Mert utóbbit már lehet valamilyen szinten bizonyítékként használni.
2012. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Készpénzben, és nem egyben.Összesen annyi.
2012. máj. 25. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem írtatok semmit róla akkor keresztet vethetsz rá. Legálisan sehogy sem fogod tudni visszaszerezni, de ahogy Rejtő Jenő írta: "Nem lehet minden pofon mellé egy forgalmi rendőrt állítani." És milyen igaza volt..
2012. máj. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam most, hogy találkoznék vele és elkezdenék vele beszélni a múltról, a pénzről is, és hogy jajj mennyit is adtam kölcsön blabla, úgy okosan elbeszélgetni közbe meg menne a diktafon...az már felhasználható?
2012. máj. 25. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet próbálni, hátha sikerrel jársz. De a magyar jogrendszer malmai nagyon lassan őrölnek, ezért könnyen meglehet, hogy 1-2 évig fizetheted az ügyvédet, mire döntés születik. A perköltségeket a vesztes fizeti, de a saját ügyvédedet neked kell.
2012. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!