Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 2 testvér örököl egy...

Ha 2 testvér örököl egy lakást, hogy lehetne csak az egyikőjé a lakás?

Figyelt kérdés

Sajnos amióta az eszemet tudom a testvéremmel nem voltunk sosem jóban de nincs más választásunk, együtt kell élnünk. Ez most rosszul hangzik de hogyan lehetne elérni azt hogy csak az én nevemre kerüljön a lakás. A testvérem nem akar dolgozni..esténként részegen jön haza és elkezd kiabálni miközben nekem korán dolgozni kell mennem mindennap. A legidegesítőbb, hogy nem figyel a tisztaságra mindig utánna kell takarítsak mindennap mintha ez lenne a kötelességem.

Apukánk már nagyon idős és én segítek neki a legtöbbet a testvérem semmilyen szívességet nem tesz sem apukánknak sem nekem. A kapcsolatom vele nem javítható egyszerűen ilyenvolt ilyen marad. Én vagyok 25éves Ő pedig 23.


2020. júl. 11. 13:58
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

36-os: a haszonélvezeti jognak éppen az a lényege, hogy a haszonélvezönek minden joga megvan az ingatlanhoz, egyedül eladni nem tudja. De a nevéböl is következöen ö használhatja az ingatlant mindei korlátozás nélkül. Ez többek közt annyit is jelent, hogy lakhatja azt, kiadhatja bérletként, neki van kizárólag joga arról dönteni, hogy ki és milyen minöségben élhet ott.

Ezek a megszorítások a tulajdonosra is vonatkoznak, öt is kizárhatja a használatból, bármennyire is nem hiszik sokan.

Éppen ezért nagyon meg kell gondolni, kinek ad valaki haszonélvezeti jogot, mert az visszavonni nem lehet, az ingatlant gyakorlatilag nem lehet eladni - mert az eladás nem szünteti meg a haszosnélvezeti jogot, azaz az új tulajdonosra is kötelezö érvényü -, tehát amíg a haszonélvezö él, addig mindenki más hátrányban van.

2020. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

A 41-as vagyok, véletlen elment:

A tuladjonos a tulajdonból nincs kitúrva, a tulajdonjoga megmarad érintetlenül, csak a használatban van (vagy lehet) korlátozva!

2020. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
59%

"smerve az apukámat nem fogja odaadni a haszonélvezeti jogot, nem tudom hogy vehetném rá. "


Ha kicsi esze van, akkor sehogy nem veszed rá.

Undorító vagy.

2020. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
41 köszönöm az értő hsz-t! tanultunk belőle
2020. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon gáz. Ez esetben öröklés után kérd a részed, tedd pénzzé, pótold ki és húzz el onnan!
2020. júl. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
50%

nem tudja pénzzé tenni, csak akkor, ha a testvére kifizeti őt. na de a tesó nem dolgozik, miből fizetne

vagy eladják, és felezik az összeget. de ha nem kapnak annyit, hogy vegyenek külön-külön egy kisebbet (és a tesó nem tudja azt kipótolni pl. hitellel, mert nincs munkája), akkor örök életre össze lesznek kötve

lehet ugyan közös tulajdon megszüntetése ellen pert indítani, de a perre nagyjából rámegy az ingatlan ára

2020. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

HA eladják, akkor a kérdezö mehet a saját részével, ahová akar, kipótolhatja és vehet magának lakást.

A testvérével éppen hogy NEM lesz többé összekötve, az ugyanis nem az ö dolga, hogy a tesónak lakhatást biztosítson, a tesó vagy elmegy dolgozni és megoldja magának, vagy feléli a részét és az utcára kerül - de ehhez a kérdezönek semmi köze és semmi felelösége!

2020. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:
Úgy tudom ahhoz, hogy eladjuk a lakást mind a két félnek belekéne eggyeznie.
2020. júl. 13. 16:02
 49/51 anonim ***** válasza:
így van. és ha neki - a másik félek - nem elég a ház fele egy másik lakásra, akkor nem fogja aláírni
2020. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Tévedésben vagy: ha az egyik fél nem egyezik bele az eladásba, akkor kérni lehet a közös tulajdon megszüntetését és az ingatlan értékesítését. Ez ellen a másik fél sem tehet semmit, így ugyan kevesebb pénzért megy el, de ettöl kezdve függetlenek vagytok egymástól.
2020. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!