Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 2 testvér örököl egy...

Ha 2 testvér örököl egy lakást, hogy lehetne csak az egyikőjé a lakás?

Figyelt kérdés

Sajnos amióta az eszemet tudom a testvéremmel nem voltunk sosem jóban de nincs más választásunk, együtt kell élnünk. Ez most rosszul hangzik de hogyan lehetne elérni azt hogy csak az én nevemre kerüljön a lakás. A testvérem nem akar dolgozni..esténként részegen jön haza és elkezd kiabálni miközben nekem korán dolgozni kell mennem mindennap. A legidegesítőbb, hogy nem figyel a tisztaságra mindig utánna kell takarítsak mindennap mintha ez lenne a kötelességem.

Apukánk már nagyon idős és én segítek neki a legtöbbet a testvérem semmilyen szívességet nem tesz sem apukánknak sem nekem. A kapcsolatom vele nem javítható egyszerűen ilyenvolt ilyen marad. Én vagyok 25éves Ő pedig 23.


2020. júl. 11. 13:58
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
A lakást nem szeretném eladni.
2020. júl. 11. 14:00
 2/51 anonim ***** válasza:
97%
Kifizeted neki a részét.
2020. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
97%
Úgy, hogy megveszi a másiktól a részét
2020. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
58%
Akkoris jár neki a része. Ha nem akarsz költözni, fizesd ki szépen neki a felét. Ha pedig majd te alapítasz családot, jusson eszedbe, hogy nem feltétlenül kell a gyereknek kistesó.
2020. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy mi lenne, ha ahelyett, hogy apád halálára várnál, inkább magad gyűjtenél pénzt arra, hogy lakást vegyél magadnak?
2020. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy nem akarja eladni a részét. Ott akar lakni
2020. júl. 11. 14:04
 7/51 anonim ***** válasza:
90%
Azért gyűjtsél és költözz el mielőbb, akkor talán majd felnő, ha rá marad a takarítás, a bevásárlás, a papa ellátása, és hasonlók.
2020. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
79%

Kivásárolhatod, mást nem tehetsz. Vagy pedig ő vásárol ki téged, ha elég magas a lakás ára, a feléből is vehetsz akár egy másikat, kisebb kategóriájút (persze hitel lehet, hogy kell hozzá).

Indokolt esetben pedig apukátok kitagadhatja a tesót az örökségből, de ezt csak ő teheti meg, ha úgy akarja.

2020. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
95%
Ha megöröklitek és végképp nem tudtok megállapodni, akkor kérheted a közös tulajdon megosztását a bíróságtól. Akkor végső soron elárverezik a házat és abból megkapjátok a részeteket. Amúgy más úton nem tudsz megszabadulni ettől, még ha apád ír is végrendeletet, amiben rád hagy mindent, a testvérednek akkor is jár a kötelesrész. Nem tudsz mit csinálni.
2020. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
33%

Úgy, hogy édesapád még a halála előtt neked ajándékozza az ingatlant.


Viszont bármilyen is a testvéred, ne légy kegyetlen. Most ő legyen hajléktalan, mert rosszban vagytok?

2020. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!