Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 2 testvér örököl egy...

Ha 2 testvér örököl egy lakást, hogy lehetne csak az egyikőjé a lakás?

Figyelt kérdés

Sajnos amióta az eszemet tudom a testvéremmel nem voltunk sosem jóban de nincs más választásunk, együtt kell élnünk. Ez most rosszul hangzik de hogyan lehetne elérni azt hogy csak az én nevemre kerüljön a lakás. A testvérem nem akar dolgozni..esténként részegen jön haza és elkezd kiabálni miközben nekem korán dolgozni kell mennem mindennap. A legidegesítőbb, hogy nem figyel a tisztaságra mindig utánna kell takarítsak mindennap mintha ez lenne a kötelességem.

Apukánk már nagyon idős és én segítek neki a legtöbbet a testvérem semmilyen szívességet nem tesz sem apukánknak sem nekem. A kapcsolatom vele nem javítható egyszerűen ilyenvolt ilyen marad. Én vagyok 25éves Ő pedig 23.


2020. júl. 11. 13:58
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim válasza:
62%
Akkor költözz el te, fizessen ki ő téged.
2020. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
38%
Apud neked ajandekozza es akkor tied a haz
2020. júl. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:
Nem lenne hajléktalan megkapná a kis szobát de így még attól is kell félnem, hogy lefoglalja a nagyszobát. Dolgozom azon, hogy vegyek egy násik lakást de sajnos nagyon drágák..
2020. júl. 11. 14:17
 14/51 anonim ***** válasza:
29%
Hála Istennek, hogy nincs testvérem.
2020. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
30%
Sehogy. Ha apád végrendeletet írna a javadra, akkor is a kötelesrész jár a tesódnak.
2020. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
82%

"Apud neked ajandekozza es akkor tied a haz"


Ez jó lenne, csakhogy ha az elhalálozás előtti 10 éven belül történt az ajándékozás, akkor a többi örökös megtámadhatja és az örökség része lesz az ajándék is.


Ha viszont 10 éven belül nem várható az apuka halála, akkor teljesen felesleges ezen agyalnod most.

2020. júl. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
40%

Az meg túlzás, hogy te vegyél másikat.


Akkor vegyél magadnak, ennél meg kérd a közös tulajdon megszüntetését.

2020. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
38%
Kicsit sántít ez a jó, dolgos testvér sztori, akit a csúnya alkesz kistesó folyton bánt. Valszeg nincs egy filléretek sem és neked kell valami kecó, és zavar a másik, ki akarod tenni, a többi mind rizsa.
2020. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
48%
Menni idős az apuka? Csak mert ha te vagy 25, apád talán 60 éves korában nemzett?
2020. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

JOGILAG:

1. Apád neked ajándékozza, ez 15 éven belül semmissé nyilvánítható a testvéred részéröl, ezért nem igazán járható út.

2. Apád végrendeletben rád hagyja, ilyen esetben a kimararadt törvényes örökösnek jár a köteles rész, ami a törvényes örökség fele (vagy harmada, nem tudom pontosan, nemrég változott), azaz egy része vagy a testvéredé, vagy a rész értékétki kell fizetned neki.

3. Hivalatosan megveszed még apád életében töle a lakást, akkor az többé nem része az örökségnek, és csak te vagy a tulajdonos. A gond az, hogyha utána néznek, hogy miböl fizetted ki, mert feltételezem, nincs komoly jövedelmed illetve megtakarításod.

4. Apáddal eltartási szerzödést kötsz, ebben az esetben a tiéd a lakás, kivéve, ha bizonyíthatóan nem törödtél apáddal.


5. Apád halála után a lakás felét megveszed a testvéredtöl. Ha ebbe nem megy bele, kérheted a közös tulajdon megszüntetését és a lakás kényszerértékesítését, de így te is elveszted a lakást, és az érte kapott ár is kevesebb, mint amennyit ér.

2020. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!