Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 2 testvér örököl egy...

Ha 2 testvér örököl egy lakást, hogy lehetne csak az egyikőjé a lakás?

Figyelt kérdés

Sajnos amióta az eszemet tudom a testvéremmel nem voltunk sosem jóban de nincs más választásunk, együtt kell élnünk. Ez most rosszul hangzik de hogyan lehetne elérni azt hogy csak az én nevemre kerüljön a lakás. A testvérem nem akar dolgozni..esténként részegen jön haza és elkezd kiabálni miközben nekem korán dolgozni kell mennem mindennap. A legidegesítőbb, hogy nem figyel a tisztaságra mindig utánna kell takarítsak mindennap mintha ez lenne a kötelességem.

Apukánk már nagyon idős és én segítek neki a legtöbbet a testvérem semmilyen szívességet nem tesz sem apukánknak sem nekem. A kapcsolatom vele nem javítható egyszerűen ilyenvolt ilyen marad. Én vagyok 25éves Ő pedig 23.


2020. júl. 11. 13:58
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

#27, #30-nak:


Ezt ne akard megértetni egyesekkel.

Úgyis úgy vannak a dolgok, ahogy ők azt megálmodják. XD

2020. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
0%
És ez a haszonélvezeti jog, ez megvédené a kérdezőt attól, hogy a kisemmizett testvére rárúgja az ajtót és nyomorékká verje?
2020. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%

#31, #32-nek:


A testvér nincs kisemmizve. A tulajdonjoga megmarad.


Ha pedig az ajtó-rárúgási lehetőség fent áll, akkor más a "leányzó fekvése".


Ekkor két lehetősége van a kérdezőnek:


1.) Konfliktust kerülve beletörődik a helyzetébe, és lemegy kutyába.

2.) A sarkára áll, és a "kedves" testvérével teljesen szembefordulva úgy kivágatja a zsarukkal a lakásból, mint macskát xarni.


Egy ilyen "testvért" nem szabad családtagként kezelni, mert ő sem teszi!

2020. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
33.as, és a tulajdonjogával ez esetben mit kezd, azon kívül, hogy feldughatja a cseggébe? joga van fizetni utána az adót és a szükséges felújításokat. ugye?
2020. júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:

"És ez a haszonélvezeti jog, ez megvédené a kérdezőt attól, hogy a kisemmizett testvére rárúgja az ajtót és nyomorékká verje?"


NEM, ettöl nem védené meg, de ha a kérdezö feljelenti, akkor a testvér elég hosszú ideig nem kell, hogy gondolkodjon azon, hogy tudja-e használni a lakás egy részét, az állam gondoskodik neki szállásról!

Másrészt a "kisemmizett testvér"egyelöre jobb, ha inkább magában keresi az okot, mert ahogy látszik, mindenkit kihasznál, részegeskedik, nem csinál semmit, a kérdezön meg az apjukon élösködik. Az teljesen jogos, ha a kérdezö nem akarja így tölteni az életét ilyen emberrel közösködve!

2020. júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
0%
35 te biztos tájékozott vagy a jogban (én nem)kérdés: hogy lehet egy tulajdonost kitúrni a tulajdonából ? létezik, hogy a haszonélv. aki szintén tulajdonos ezt megteheti?
2020. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%
#36: lehet. A haszonélvező dönti el, hogy beengedi-e a tulajdonost.
2020. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Később jobban utánnajárok ennek a haszonélvezeti jognak,köszönöm. Ismerve az apukámat nem fogja odaadni a haszonélvezeti jogot, nem tudom hogy vehetném rá. Ha megkapnám akkor természetesen nem tenném ki a lakásból, és biztosan jobban tisztelne és nem verekednénk többet(ő fiú én lány) sokszor csakúgy a semmiből hátulról megrúg, miközben takarítom a lakást, apám nem mer beleavatkozni már és még így is egyenlőnek lát minket ami engem nagyon elszomorít.
2020. júl. 11. 21:01
 39/51 anonim ***** válasza:
52%
Hát ez 20 felett gyönyörű.
2020. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:
Nagyon gáz az egész családom, úgy ahogy van.
2020. júl. 11. 21:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!