Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Depressziós testvéren hogy...

Depressziós testvéren hogy lehet segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy 3 évvel idősebb bátyám aki depressziós már évek óta. Alig beszél velünk vagy akárkivel, nem néz a szemünkbe, és amikor hazaér egyből bezárja magát a szobájába. Nem tudom mi történhetett vele, mert nem beszél semmiről. Ha megkérdezik tőle mi a baja, csak annyit mond rá hogy fáradt, vagy álmos. Néha kimegy az udvarra, leül a padra és csak a földet bámulja egy órán keresztül amíg meg nem unja és bejön aztán bezárja magát a szobájába. Mint írtam már évek óta ilyen, és nagyon rosszul esik így látni. A munkahelyéről is volt hogy idetelefonáltak és megkérdezték hogy minden rendben van-e vele, mert ők is aggódnak miatta. Segíteni akarok rajta, de nem akarom azt se hogy ráerőltessek valamit amit nem akar. Akinél volt már hasonló eset, az le tudná írni hogy hogyan sikerült segíteni az illetőn? Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. júl. 8. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy mégis csak beszélni kellene vele. Ha szóban nem megy, akkor írásban. Csúsztass be az ajtó alatt egy levelet, vagy neten írj neki (ha fent van valahol).


Gyakorija nincs? Esetleg Facebook? Email? Hány éves?


Több infó jobb lenne, írj rám, ha nem gond.

2020. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonymousreview60 ***** válasza:
70%

Érdemes megpróbálni az üzenetet, hátha beválik (kizárt). Ha eddig nem, mert megszólalni, akkor kicsi a valószínűsége, hogy most megfog. Próbàlkozni lehet.

Küldjétek el mihamarabb terápiára! Egyeztess egy terapeutával, akinekvan szabad kapacitása, és add meg a bátyádnak a terapeuta telefonszámát!

2020. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Csak orvos segíthet rajta. Az a rémes, hogy már évek óta jól lenne, mert egyetlenféle tabletta rendbe hozná, ha pszichiáterhez menne. Ő viszont a lelki nyomort választja.
2020. júl. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én depresszióban szenvedek, de mostmár ezt fel tudom vállalni. Voltam nagyon mélyben is, talán még mélyebben is, mint a bátyád.

Leírom mit gondolok, tapasztalataim (nem tudom hogy nevezni), hátha segít..

Nem beszéltem egy éven át kb csak ha nagyon muszáj volt, ki kellett belőlem húzni. Ha valaki beszélni akart velem, nem hagytam. De a lelkem mélyén arra vágytam, hogy valaki törődjön velem, de csak olyan, aki nem csak kíváncsi, hátha valami szaftos pletyi lesz belőle, hogy valami történt velem.. hanem olyan akit érdeklek, valahogy úgy mint téged a testvéred. Először éreztesd vele hogy szereted, gesztusokkal. Ha hirtelen rázúgítod, bezárkózik. Lassan kell felépíteni.

Van egy olyan érzésem, hogy a testvéred is ilyen szeretetre vágyik a szíve mélyén

2020. júl. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2020. júl. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ORVOS segíthet rajta. Más nem nagyon, főleg hogy a családja körében is évek óta kínlódik. Sajnos ez az az állapot már az amikor a családja, szerettei kevesek a helyzet kezeléséhez. És pszichiáteri, NEM pszichológusi segítség kell, mert a tartós állapot cseverészéssel nem oldható meg...
2020. júl. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Egyik ismerősöm is ilyen volt. Senkivel nem beszélt, nem kommunikált. Otthon a sötét szobájában kuksolt. Jó pár év kellett és az történt vele, hogy az anyukája szívgyógyszereit bevette. Kórházba vitték egyből és kiderült, hogy skizofrén.

Pszichologushoz is elküldték, de nem nagyon mert beszélni, mert neki is új volt ez a dolog. A pszichológus elküldte pszichiáterhez, mert ez már durvább szint azt mondta.

Az ismerősömet a kórházban kezelik, él és virul. Kap gyógyszereket, amik szintén tartják az állapotot neki. Most sokkal beszédesebb, mozgékonyabb és segítő kész is.

Nem biztos, hogy ez van a testvéreddel is. Remélem minél előbb meggyógyul!!

2020. júl. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!