Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ellopták az egyik tő muskátlim...

Ellopták az egyik tő muskátlimat, tehetek ezért feljelentést?

Figyelt kérdés

A teraszomat festették, így az ott lévő muskátlikat aznap délelőttre bevittem a lépcsőházba. Mire délután mentem ki értük, az egyik ládából kilopták az egyik tő muskátlit. Csak lakó lehetett, mert a kaput zárjuk, kicsi az esély rá, hogy valaki az utcáról bejött egy muskátliért... Kiírtam egy papírt, hogy "az illetékesnek üzenem, aki ellopta a tő muskátlimat, hogy használja egészséggel és kívánom, hogy törjön le a keze és a tetves mocskos k_rva anyját k_rják seggbe elefántok!!" De ez nekem nem elég. Ki akarom deríteni ki volt az, és a szemébe nézni. Gondoltam feljelentést teszek, de nem tudom ilyen piti üggyel is foglalkozik a rendőrség? Nekiállnak kinyomozni ki volt az, házkutatást végeznek a lakóknál? Kihallgatják őket? Vagy mit tehetnék?

N/24



2020. máj. 26. 20:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Ign tehetsz és valószínűleg ráállítják erre a súlyos ügyre a városi/kerületi/falusi rendőrség állományának felét, úgyhogy gyorsan elfogják a tettest. Szerintem a bíró is nagyon szigorú lesz, mert átérzi az eset súlyosságát és minimum életfogytiglant kap majd az az elvetemült, aki ezt merészelte tenni, de igazából 10szeres életfogytiglan se lenne elég súlyos ítélet.
2020. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Nem, sajnos nem érdemes mert még jegyzőkönyvet se vesznek ilyen alacsony értékű lopás esetén.
2020. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
9%

Örülni kell neki. Mert akkor szépek a muskátlijaid, csak szaporítani vitte. Nem mert kérni. Ha egyszerűen lopni akart volna, mind elvitte volna.

Szerintem talán nem nézel ki túl barátságosnak, hogy ert volna bujtást kérni.

Mondjuk ezt a papíroddal még bizonyítottad is.

2020. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ha tetszik neki kérjen, és adtam volna. De ilyet, hogy csak úgy elviszi?? Tiszteljük már egymást annyira, hogy más tulajdonát nem visszük el...
2020. máj. 26. 20:55
 5/22 anonim ***** válasza:
39%
Es ha a tuzoltosag vitte el? Tudhatnad, hogy nem rakunk ki viragokat a lepcsohazba. A vegen meg majd teged fognak megbuntetni ha sokat ugralsz :)
2020. máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Körberöhögnek kb. Vagy mit vársz, mindenkihez menjenek be muskátlit ellenőrizni?
2020. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
1 tő muskátli miatt képes lennél bemenni a rendőrségre? Bocs, de szerintem flúgosnak néznének.
2020. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%
Elvileg tehetsz feljelentést mert lopásnak minősül. A gyakorlatban nem lesz túl boldog az ügyet felvevő rendőr és inkább le fog beszélni a feljelentés megtételéről. Ha kötöd az ebet a karóhoz akkor felveszi a jegyzőkönyvet, de hogy eljárási cselekményt nem fog semmit végezni az ügyben az biztos - nem fog kimenni a helyszínre, nem fognak nyomrögzítést tartani, házkutatást meg pláne (azt nem is lehet csak engedéllyel alapos gyanú esetén vagy ha társadalomra különösen veszélyes az ügy és szükséges a súlyosabb bűncselekmény felderítéséhez/megakadályozásához - a muskátlilopás meg nem az). Ha megjelenne az elkövető és töredelmes vallomást tenne (ami nem valószínű) akkor mivel szab.sértési értékhatár kapna kb. egy figyelmeztetést. Az ügyet "tettes ismeretlen"-nel lezárják majd valamelyik irattározás során amikor előkerül a szekrényből a kupac aljáról.
2020. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Itt nem a muskátlin van a hangsúly, hanem a lopáson! A középkorban ezért kézfej levágás járt... csak mondom. Nem hiába. Aki ma egy muskátlit ellop, holnap egy biciklit fog, utana telefont, majd így tovább. Ha látja hogy büntetlenül megúszhatja.
2020. máj. 26. 22:21
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
Halálbüntetést ne hozzuk vissza? Világhír meglenne. Halálra ítélték muskátli lopásért.
2020. máj. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!