Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi kell, hogy szerepeljen egy...

Mi kell, hogy szerepeljen egy írásos rendőrségi feljelentésben?

Figyelt kérdés
Mit írjak bele? A szomszédunk már teljesen ellehetetlenití az életünket, a helyi jegyző szerint ez már a rendőrség hatáskörébe tartozik és, hogy papíralapon nyújtsam be, mert csak azt veszik komolyan. De mivel még soha nem írtam ilyet, nem tudom, hogy mit kell belefoglalni

2020. máj. 4. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Te ne írj feljelentést, mert nem vagy hatóság akinek ehhez megvan a jogköre.

Egy egyszerű bejelentést írj!. Legyen benne hogy ki vagy, az elérhetőséged, és annak minél részletesebb leírása amivel kapcsolatban a rendőrségnek szerinted intézkednie kellene. Ha valami hiányzik belőle úgyis megkeresnek majd és rákérdeznek. Ezt lehetőleg ajánlottan küldd el nekik, de akár be is viheted és egy példányon átvetetheted.

2020. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Nem írásban, személyesen kell bemenni feljelentést tenni a városi kapitányságra vagy, ha csak kis örs van, akkor oda és bejelentkezni, majd helyetfoglalni és várni.


Egyszer jön a panaszfelvevő és behív, majd felveszi a jegyzőkönyvet a feljelentésedről, aláírod, kapsz egy példányt és ennyi az egész.


Csak személyesen érdemes, mert írásban elutasítják.

2020. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vagy te kamuzol, vagy a jegyzőt rúgatnám p'csán a helyedben!


A jegyző hivatalos személy, te pedi ezek szerint bűncselekményt hoztál a tudomására.


Ennél fogva intézkedési kötelezettsége van az ügy vonatkozásában, különben BŰNPÁRTOLÁST követ el mint hivatalos személy.

2020. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 vagyok:


Az intézkedési kötelezettség alatt a hivatalból történő feljelentést értem!

2020. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na most fejezd ve #3 :D
2020. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*b
2020. máj. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 2/6 Időpont ma 14:16

Írásban is lehet. Nem ettől függ egy elutasítják-e. A személyesen megtett bejelentést is elutasítják ha megállapítják hogy alaptalan vagy nem valósítja meg semmilyen bűncselekmény tényállását, és az írásban megtett alapján is megindítják az eljárást, ha az alapján megáll egy bcs. alapos gyanúja.

2020. máj. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2020. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A helyi rendőröket már hívtam, de nem jöttek ki. Azt mondták, hogy küldjek emailt. Ez meg is történt, de ők meg végül azt mondták, hogy ez a jegyző hatásköre.

A helyzet pedig egyre rosszabb.

2020. máj. 5. 10:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!