Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit írjak a rendőrségi feljele...

Mit írjak a rendőrségi feljelentésben? Van ennek valami formája?

Figyelt kérdés
Gyermektartásdíj fizetésének elmulasztása miatt szeretnék feljelentést tenni, de nem tudom, hogy van-e valami kötött formája a feljelentésnek vagy egyszerűen csak írjak egy levelet a rendőrségre?
2009. márc. 17. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem a rendőrségre, hanem a tartásdíjat megállapító bíróságra kell írnod. Szerintem itt kérheted azt is, hogy az állam megelőlegezze neked a tartásdíjat.
2009. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezeket a köröket már lefutottam, és még csak 2 hónapos a tartozás. A rendőrséget már felhívtam, beadhatom a feljelentést, de igazából azt sem tudom, hogyan néz ki.
2009. márc. 17. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

feljelentésben hivatkoztt pontosan jogszabályhelyre


196. § (1) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt tartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


[link]


kb. igy ird:


Alulírott xy (személyes adatok) feljelentést teszek zy (személyes adatok) ellen Büntető Törvénykönvről szóló 1978. évi IV. törvény 196. §-a szerinti TARTÁS ELMULASZTÁSA vétségének megvalósítása miatt.

Az x bíróság 2000.01.01. napján kelt ítéletével havi 10.000 Ft tartásdíj fizetésére kötelezte zy-t, aki többszöri szóbeli és írásbeli felszólítás ellenére sem teljesítette kötelezettségét.


tartás fizetésének elmaradása közvetlenül veszélyezteti a gyermek nevelését / iskoláztatását / étkeztetését


A Magyar Köztársaság Alkotmányáról szóló 1949. évi XX. törvény 16. §-a szeirnt a Magyar Köztársaság különös gondot fordít az ifjúság létbiztonságára, oktatására és nevelésére, védelmezi az ifjúság érdekeit.


ezért is kérem a kötelezett elmarasztalását


persze a tényállást PONTOSAN le kell írni


lényeg, hogy ÖNHIBÁJÁBÓL NEM TELJESÍTI a kötelezttségét

ha hajléktalan, akkor nem tudnak vele mit kezdeni,

és elutasítják feljelentést


azt kell neked bebizonyítani irásban, hogy ő igenis tudná fizetni az itéletben foglaltakat

2009. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valami ilyesmire gondoltam! Szép napot!
2009. márc. 18. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!