Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Normális, hogy emiatt beszólta...

Normális, hogy emiatt beszóltak a rendőrök, tényleg kutyasétáltatásnál magamnál kéne hordanom az irataimat?

Figyelt kérdés

Éjszaka, fél 1 körül mentem sétálni a kutyámmal, nem volt forgalom az utakon. Az úttesten mentem át, mert a zebra nagyon messze lett volna, és nem akartam fölsétálni annyit, mert hideg volt és már fáztam, mentünk volna föl. Át akartam menni az úttesten, de láttam, hogy jön egy autó. Megvártam. Mikor elment előttem, akkor láttam, hogy pont egy rendőrautó volt. Hát azért én átmentem mögötte, gondoltam csak nem csinálnak ügyet belőle hajnali 1-kor, mikor üres az egész utca és kutyával vagyok. Hát, visszahajtottak, és mondták, hogy ugye tudom hogy tilosba mentem át. Mondom tudom, de senki nem jött és messze van a zebra. Azt mondta, hogy ezért meg is büntethetne, kérte az igazolványaimat. Nem volt nálam, mert csak a kutyát hoztam le, olyankor csak a kulcsomat meg zacskót teszek a zsebembe (a kakinak), nem viszek táskát magammal meg igazolványokat. Azt mondja ez baj... Mondom ne vicceljen már, majd biztos táskával megyek kutyát sétáltatni. Szerinte így kéne, mert bármikor igazoltathatnak. Kicsit még vitatkoztunk, végül elengedtek, mert mondtam hogy fázik a kutya. Azt mondták, ha még egyszer találkozunk, már nem lesznek ilyen elnézőek...

Igazuk volt? Még ők voltak a kegyesek, hogy nem büntettek meg hajnali egykor, mert kutyasétáltatáshoz nem viszem magammal az összes iratomat? Ilyen van??? Vagy csak sz_r napjuk volt és rajtam akarták levezetni a feszkót?


L/23


2020. jan. 12. 20:49
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
#40 Helyesen tették!
2020. jan. 13. 16:44
 42/47 anonim ***** válasza:
Hidegben a kabát belső zsebe az igazolványok helye. Egyébként pedig a kis táskádat tegyed a táskádba, amikor megjössz a kutyasétáltatásból. Amikor mész sétáltatni, akkor kiveszed a kis táskádat, és csak azt viszed.
2020. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
#35: Létezik olyan, hogy szakmai ártalom. A rendőrnek mindenki potenciális bűnelkövető.
2020. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Bőr alá ültetett személyi igazolvány


[link]

2020. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Ez frissebb, biometrikus személyi


[link]

2020. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim válasza:
100%

Érdekes ez a biometrikus személyi.


Természetesen biztosan mindannyiunkkal előfordult már, hogy leugrottunk valahova 10 percre, és nem volt nálunk személyi.

De! Ugyanakkor az is igaz, hogy ott visszhangzik az ember fejében, hogy mindig be kell rakni, ha kilépsz az utcára. Amikor gyerek voltam, emlékszem, hogy anyukám elmondta. Ez egy általános szabály, és általában mindenki ismeri.

2020. jan. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

A régi könyv alakú személyi igazolványba bele is volt írva (első pont)

A tulajdonos köteles mindig magánál hordani és hatósági személy kérésére átadni!

Meg csak bele kéne gondolni: kutyasétaltatás során nem lehet baj?

2020. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!