Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha ellopták az irataimat,...

Ha ellopták az irataimat, mennyi ideig érdemes várni?

Figyelt kérdés
1 hete ellopták a tárcámat, benne összes személyes iratommal (szem.ig, jogosítvány, stb), mennyi ideig érdemes várni, hogy hátha visszaküldik, illetve ennek menyi az esélye?
2010. márc. 20. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, semennyit! Azonnal jelentsd. Egy ismerősömnek durva rendőrségi ügye lett mert visszaéltek az irataival. Rakás előfizetéses telefont vettek és óriási számlákat csináltak. Pedig ő jelentette, csak nem foglalkoztak vele a rendőrök.
2010. márc. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs esélye. Azonnal jelenteni kellett volna. Még ma tedd meg!
2010. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem így gondoltam, feljelentést már másnak megtettem. Úgy értettem, hogy mielőtt újat kérnék okmányirodában mennyi időt várjak? Mert többször hallottam már, hogy az iratok megkerültek csak a pénz tűnt el.
2010. márc. 20. 10:46
 4/6 A kérdező kommentje:
másnap*
2010. márc. 20. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:

hasonlóan jártam én is, a metróban ellopták a tárcám az összes igazolványommal. készülj fel rá, hogy kb 15-20 ezer Ft és kb 3 hónap amíg minden kártyádat, igazolványodat újra megcsináltatod!

egyébként nekem is ezt mondták, hogy az iratok elő szoktak kerülni, aztán mégse kerültek elő.

szerintem ha 3-4 héten belül nincsenek meg a papírjaid, akkor legalább a személyi,lakcím,jogsi,tb kártya ügyben kezdj el intézkedni....adóigazolvány ráér!:)

2010. márc. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
"csak" személyi, lakcímk. és jogsi tűnt el. 5500Ft volt az újragyártása okmányirodában, 1 hét alatt megvan.
2010. márc. 28. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!