Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Normális, hogy emiatt beszólta...

Normális, hogy emiatt beszóltak a rendőrök, tényleg kutyasétáltatásnál magamnál kéne hordanom az irataimat?

Figyelt kérdés

Éjszaka, fél 1 körül mentem sétálni a kutyámmal, nem volt forgalom az utakon. Az úttesten mentem át, mert a zebra nagyon messze lett volna, és nem akartam fölsétálni annyit, mert hideg volt és már fáztam, mentünk volna föl. Át akartam menni az úttesten, de láttam, hogy jön egy autó. Megvártam. Mikor elment előttem, akkor láttam, hogy pont egy rendőrautó volt. Hát azért én átmentem mögötte, gondoltam csak nem csinálnak ügyet belőle hajnali 1-kor, mikor üres az egész utca és kutyával vagyok. Hát, visszahajtottak, és mondták, hogy ugye tudom hogy tilosba mentem át. Mondom tudom, de senki nem jött és messze van a zebra. Azt mondta, hogy ezért meg is büntethetne, kérte az igazolványaimat. Nem volt nálam, mert csak a kutyát hoztam le, olyankor csak a kulcsomat meg zacskót teszek a zsebembe (a kakinak), nem viszek táskát magammal meg igazolványokat. Azt mondja ez baj... Mondom ne vicceljen már, majd biztos táskával megyek kutyát sétáltatni. Szerinte így kéne, mert bármikor igazoltathatnak. Kicsit még vitatkoztunk, végül elengedtek, mert mondtam hogy fázik a kutya. Azt mondták, ha még egyszer találkozunk, már nem lesznek ilyen elnézőek...

Igazuk volt? Még ők voltak a kegyesek, hogy nem büntettek meg hajnali egykor, mert kutyasétáltatáshoz nem viszem magammal az összes iratomat? Ilyen van??? Vagy csak sz_r napjuk volt és rajtam akarták levezetni a feszkót?


L/23


2020. jan. 12. 20:49
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Elméletileg mindig kell legyen nálad személyazonosításra alkalmas igazolvány.
2020. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%
Igen.
2020. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
92%
Az egyes irja jol, viszint szerintem csak tarsasagra vagytak.
2020. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
90%

Azért illik tudni igazolnod magad ha a rendör kéri


tehát jó ha van nálad személyi

2020. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
De gyakorlatilag ezt nem várhatják el... Majd akkor táskával viszem ki a szemetet is, hátha pont beléjük futok..
2020. jan. 12. 20:56
 6/47 anonim ***** válasza:
93%

Az úgy látszik nincs meg, hogy kapásból ezért be is vihettek volna! Legyél nagyon boldog, mert kifogtál két jófej járőrt, egy kicsit önteltebb tag ezért szarrá bírságol és meg be is vittek volna az őrsre, amíg valaki be nem hozza az irataidat utánad.

Minden 14 évnél idősebb állampolgárnak kötelessége, hogy valamilyen fényképes igazolványa nála legyen vagy személyi vagy útlevél.

A közterületen azzal igazolod magad.

2020. jan. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 árokpart ***** válasza:
100%
Igen városban gyakori az éjjeli igazoltatás is. Nálunk vidéken, falun nem is hordunk magunknál igazolványt, legalábbis én. Csak akkor ha hivatalos dolgot intézek vagy el kell mennem a megyeszékhelyre vagy ha külföldre vagy egyéb belföldi kirándulásra utazom.
2020. jan. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
0%
Jó kis rendőrállam, mi?
2020. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
93%

Igenis elvárják csajszi.


Ha éjszaka de akár nappal is kóborolsz az utcán legyen nálad személyi.


suliban már nem tanítják? 😲

2020. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
92%

Közterületen kell lenni nálad személyi azonosságot igazoló iratnak.

Ha tetszik ha nem, nem kívánságműsor.

Az, hogy te ezt leszarod mert "csak kutyát sétáltatsz" senkit nem érdekel.

A rendőrök normálisak voltak csak súgom.

Mi a francért önérzeteskedsz? Rád nem az a törvény vonatkozik mint mindenki másra!?

Mert kutyád van vagy mi???

Értem én hogy az öntudatod nagyobb mint az eszed csak tudod ez a törvény nyuszicsibe.

2020. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!