Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Normális, hogy emiatt beszólta...

Normális, hogy emiatt beszóltak a rendőrök, tényleg kutyasétáltatásnál magamnál kéne hordanom az irataimat?

Figyelt kérdés

Éjszaka, fél 1 körül mentem sétálni a kutyámmal, nem volt forgalom az utakon. Az úttesten mentem át, mert a zebra nagyon messze lett volna, és nem akartam fölsétálni annyit, mert hideg volt és már fáztam, mentünk volna föl. Át akartam menni az úttesten, de láttam, hogy jön egy autó. Megvártam. Mikor elment előttem, akkor láttam, hogy pont egy rendőrautó volt. Hát azért én átmentem mögötte, gondoltam csak nem csinálnak ügyet belőle hajnali 1-kor, mikor üres az egész utca és kutyával vagyok. Hát, visszahajtottak, és mondták, hogy ugye tudom hogy tilosba mentem át. Mondom tudom, de senki nem jött és messze van a zebra. Azt mondta, hogy ezért meg is büntethetne, kérte az igazolványaimat. Nem volt nálam, mert csak a kutyát hoztam le, olyankor csak a kulcsomat meg zacskót teszek a zsebembe (a kakinak), nem viszek táskát magammal meg igazolványokat. Azt mondja ez baj... Mondom ne vicceljen már, majd biztos táskával megyek kutyát sétáltatni. Szerinte így kéne, mert bármikor igazoltathatnak. Kicsit még vitatkoztunk, végül elengedtek, mert mondtam hogy fázik a kutya. Azt mondták, ha még egyszer találkozunk, már nem lesznek ilyen elnézőek...

Igazuk volt? Még ők voltak a kegyesek, hogy nem büntettek meg hajnali egykor, mert kutyasétáltatáshoz nem viszem magammal az összes iratomat? Ilyen van??? Vagy csak sz_r napjuk volt és rajtam akarták levezetni a feszkót?


L/23


2020. jan. 12. 20:49
1 2 3 4 5
 21/47 árokpart ***** válasza:
27%
Ha nincsen konkrét oka vagy nem gyanakszanak, hogy az illetőt körözik, illetve ha további intézkedés foganatosítására nincsen szükség akkor nem szokás igazoltatni. Tudom mert kicsit közelebbről ismerem a testütetet. Nem az ellenkező oldalról (rosszfiús oldalról) és nem is járőrként legyen ennyi elég . Egyértelműen látszik valakin, hogy helyi illetve város esetén kerületi lakos. A kérdezőn ez egyértelműen látszott.
2020. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
69%

Ne vitatkozzatok már a szerencsétlen kérdezővel, na!

Kedves kérdező, természetesen nem kell neked semmiféle igazolványt magaddal vinned, főleg ha szabálytalanul közlekedsz. Ilyenkor ha meglát a rendőr természetesen kötelessége lett volna meleg teával kínálni és rendőri kísérettel biztosítani a mihamarabbi hazajutásodat, mielőtt a kutya megfázna. Ez így a helyes és a természetes, hiszen minden rendőrautón ott a felirat hogy "Szolgálunk és védünk", tehát egyéb tevékenységet -mint például az igazoltatás- nem végezhetnek.

Úgyhogy nyugodjál meg, nem kell neked semmiféle arcképes igazolványt magaddal hordanod hogy igazold magad, mert ekkora paraszt mint te úgysincs más és ezt már a rendőrök is tudták mielőtt ezt a kérdést kiírtad volna!

2020. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy sehova nem viszek magammal igazolványt, de ha leugrok a kutyával 10-20 percre oda nem fogok.
2020. jan. 12. 21:57
 24/47 anonim ***** válasza:
86%

“Ja, mert itt mindenkinek az első dolga a zsebébe tenni az igazolványait, ha leugrik valahova 5-25 percre?”


Nekem speciel igen. Irattartóban van, konkrétan 1 másodperc kivenni a táskámból és betenni a kabát zsebembe. Ha a sarki kisboltba ugrom le tejért akkor is viszem magammal. Konkrétan egy törvényen hisztizel, aminek a betartása úgy maximum egy percet igényel tőled.


Egyébként nem csak a rendőri igazoltatás miatt fontos, hogy azonosítható legyél bárki számára, de ha ne adj isten történik veled valami, elájulsz, leütnek, akármi, akkor szinte azonnal tudják értesíteni a hozzátartozóidat.

2020. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
77%

4 éves kislányomnak több esze van mint ennek a 23 éves kérdezőnek.


Mindig hitelt érdemlően igazolni kell tudni mindenkinek magát.


De gondolom a kutya amit oda..., tudod. Azt összetakarítod? Gondolom ahhoz sincs eszed, hogy azt is össze kéne szedni.

2020. jan. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 Micimacko67 ***** válasza:
81%

Kérdező, ha nem trollkodásnak szántad a kérdésedet...

Csak néhány gondolat ezzel kapcsolatban!

Éjszaka fél egykor kutyát sétáltatsz, ne adj isten rosszul leszel. Honnan tudják, hogy ki vagy, mi vagy?

Vagy egy másik opció...valami hülye elüt, eszméletlen állapotban kerülsz kórházba... Honnan tudják, hogy kit értesítsenek?

Ezekbe a lehetőségekbe belegondoltál már?

2020. jan. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Persze pont akkor leszek rosszul mikor leviszem a kutyát, mikor 23 év alatt egyszer se voltam rosszul utcán se nem ütöttek el...
2020. jan. 13. 12:05
 28/47 anonim ***** válasza:
84%
Te tényleg nagyon hülye vagy....
2020. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 Micimacko67 ***** válasza:
75%

Kérdező, te egy troll vagy...abból is gyengébbik fajta...

Normális ember nem ad ilyen válaszokat, még akkor sem ha ennyire fiatal és tapasztalatlan...

2020. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Milyen színű bugyika van rajtad, Kicsim?
2020. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!