Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Normális, hogy emiatt beszólta...

Normális, hogy emiatt beszóltak a rendőrök, tényleg kutyasétáltatásnál magamnál kéne hordanom az irataimat?

Figyelt kérdés

Éjszaka, fél 1 körül mentem sétálni a kutyámmal, nem volt forgalom az utakon. Az úttesten mentem át, mert a zebra nagyon messze lett volna, és nem akartam fölsétálni annyit, mert hideg volt és már fáztam, mentünk volna föl. Át akartam menni az úttesten, de láttam, hogy jön egy autó. Megvártam. Mikor elment előttem, akkor láttam, hogy pont egy rendőrautó volt. Hát azért én átmentem mögötte, gondoltam csak nem csinálnak ügyet belőle hajnali 1-kor, mikor üres az egész utca és kutyával vagyok. Hát, visszahajtottak, és mondták, hogy ugye tudom hogy tilosba mentem át. Mondom tudom, de senki nem jött és messze van a zebra. Azt mondta, hogy ezért meg is büntethetne, kérte az igazolványaimat. Nem volt nálam, mert csak a kutyát hoztam le, olyankor csak a kulcsomat meg zacskót teszek a zsebembe (a kakinak), nem viszek táskát magammal meg igazolványokat. Azt mondja ez baj... Mondom ne vicceljen már, majd biztos táskával megyek kutyát sétáltatni. Szerinte így kéne, mert bármikor igazoltathatnak. Kicsit még vitatkoztunk, végül elengedtek, mert mondtam hogy fázik a kutya. Azt mondták, ha még egyszer találkozunk, már nem lesznek ilyen elnézőek...

Igazuk volt? Még ők voltak a kegyesek, hogy nem büntettek meg hajnali egykor, mert kutyasétáltatáshoz nem viszem magammal az összes iratomat? Ilyen van??? Vagy csak sz_r napjuk volt és rajtam akarták levezetni a feszkót?


L/23


2020. jan. 12. 20:49
1 2 3 4 5
 11/47 árokpart ***** válasza:
60%
Egyébként a schengen miatt van ez a nagy igazolványosdi 2008 januárja óta. Ugye azóta csak nekünk a szerb és ukrán nemzetközi útleveles határállomásunk van ahol vizsgálat után mehetünk tovább. Más környező országokba megállás nélkül utazhatunk. Eddig bármikor mentem pl. Ausztriába vagy Szlovéniába még csak a határ közelében sem volt rendőrjárőr gondolom szimbolikája ez is a szabad Európának. Egyedül az osztrák oldalon néztek meg szúró próbaszerűen az osztrák járőrök 1-2 kelet európai autót.
2020. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
72%

Nem feltétlen kell táska, csak egy irattartó, benne a fontosabb irataiddal. Ez több szempontból is jó. Nem azért mert mivan ha igazoltatnak, hanem azért, mert pl ha ne adj isten baleset érne hamarabb tudják hogy ki vagy, lekérdezik az allergiáidat stb és egyből tudnak kezelni. Nem kell ott szerencsétlenkedni. Pl fogadok, hogy mobilod zárolva van, semmi adat nincs rajta megadva, azt se tudnák hogy ki vagy, honnan jöttél, kit értesíthetnek??


A fontosabb iratokat jobb ha külön kezeled, amit megszoksz hogy azok mindíg legyenek nálad. Nem feltétlen akkor, ha kiviszed a szemetet, vagy átmész a szomszédba, de ha elhagyod az utcát jó ha nálad van a városban.


(Amúgy mellesleg bemondással nem tudja magát igazolni az ember?? Mert elvileg úgy is lehet ilyesmi esetekben. Hogy xy vagyok, anyám neve zw, ekkor és itt születtem, itt lakok, lekérik pillanatok alatt az adatokat és már igazolva is van az ember)

2020. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

#12 Én is úgy tudtam, szerintem csak szívatni akartak direkt.

Én egy nap 3x viszem sétálni a kutyimat, ha naponta 3x kiveszem a táskából az iratokat, elfelejtem visszatenni, és ha megyek dolgozni, vagy a városba akkor egyszer elfelejtem a sok ki-be pakolásba. Ezért mondtam, könnyű egy szabályt meghozni, elméletben lehet működik, de a gyakorlatban ezt lehetetlen betartani. Nem hiszem el, hogy más így tenne, csak őket pont nem igazoltatják...

2020. jan. 12. 21:19
 14/47 anonim ***** válasza:
92%

Csak, hogy tudd...A kutya oltási könyve is nálad kell legyen. Mindig, amikor kilépsz vele otthonról.

És nem kell összes irat, csak a személyi. Ahhoz nem kell táska.

2020. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
91%

Már nem azért kérdező, de te meztelen jársz kutyát sétáltatni?

Én az irataimat egy válltáskában tartom, ami nálam van mindig, mert amúgy kellhet bármire pl. pénzt levenni bankautomatából, vagy egyszerűen a pénznek ha van nálam, tollak, telefon stb.

Na most szerintem ha nem is viszel magaddal semmit a moblod nálad van, nem? Az nagyobb mint egy igazolvány tartó tok az összes fontos iratoddal. Betarthatatlan szabály, mi? Akkor összes mobiltelefon, ami mindenkinél ott van egy "betarthatatlan" és "elviselhetetlen" teher.

2020. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
Mint írtam, kutyasétáltatáshoz nem viszek mást, csak egy kulcsot és egy zacskót, ez belefér a kabátzsebembe. Az irataim a táskámban vannak, azt viszont nem viszem magammal. Telefont se szoktam vinni, minek??
2020. jan. 12. 21:31
 17/47 anonim ***** válasza:
84%

Te most tényleg ennyire értetlen vagy????

EZ A TÖRVÉNY!

És rád is vonatkozik akkor is ha 23 éves lány vagy nagyobb öntudattal mint ésszel.

És mondom még egyszer, a rendőrök normálisak voltak mert be is vihettek volna személyazonosság megállapítására.

Mi a francot hisztizel???

Kell a személyi és kész. Attó hogy nincs nálad mert akkora hercegnő vagy hogy téged nem érdekel , akkor is ez a törvény.

Senkit nem érdekel a hisztid meg a mi fér a zsebedbe téma.

Fogd már fel, hogy EZ A TÖRVÉNY és JOGOSAN kérik el.

Istenem...

2020. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
Ja, mert itt mindenkinek az első dolga a zsebébe tenni az igazolványait, ha leugrik valahova 5-25 percre?
2020. jan. 12. 21:39
 19/47 árokpart ***** válasza:
22%
Ha eleve nem akartak büntetést kiszabni akkor miért kérték el mondjuk ez kérdéses. Mi volt akkor az oka az igazoltatásnak. Hiszen szóban már megmondták, figyelmeztették, hogy tilosban ment át. A kérdező ezt meg is értette.
2020. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
88%
Te tényleg nagyon ostoba vagy igen...
2020. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!