Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nektek mi a véleményetek? Ez...

Nektek mi a véleményetek? Ez hogy lehet? Normális hogy így érzek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen felfogni nem tudom hogy az emberek miért szavaztak a Fideszre

Én 15 éves elsős gimnazista lány vagyok

Ha csak a közoktatás lenne rossz..De az egészségügy egyenesen botrányos

A stadionok meg persze minden egyéb huszadrangú dolog sokkal fontosabb

És konkrétan az Orbánt egyenesen letudtam volna fejelni mikor láttam azt az önelégült vigyorát a tv-ben

Az én szüleim meg szenvednek azt se tudják mit fizessenek ki meg mikor

Pedig tisztességel dolgoznak mégis nehezen jön el a hónap eleje

Egészen máig volt bennem némi remény

Annyira bíztam benne hogy valaki megtudja dönteni ezt a kormányt de nem...

Azt érzem hogy nincs itt maradásom csak is a szüleim miatt maradnék érettségi után

Még egyetemre is külföldre mennék

Egyébként orvos szeretnék lenni de azt hiszem már nem itt

Ha nekem egyszer lesz gyerekem nem fog egy ilyen rendszerbe felnőni

Nem fog ilyen oktatásban részesülni(már ha ezt annak lehet nevezni)

Komolyan úgy vagyok vele hogy amint lehet kimegyek külföldre

Pedig magyar vagyok

Itt születtem mégis azt érzem hogy csak rosszabb lesz

És most ettől a migránsozástól tekintsünk el

Mert azért szerintem Orbán is telepítene és telepít is be kellő mennyiségű migránsot

Csak ő próbálja nem nagy dobra verni



2018. ápr. 9. 01:08
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
51%

" látom előbújt a nyelvtannáci és bele tudsz kötni 2 helyesírási hibába... azt viszont kikérem magamnak, hogy az anyámat leszóld, mert képzeld 3 idegen nyelv szerintem megfelelő nyelvtudásnak számít, de mondhatok bármit, nem lesz értelme."


Sajnálom, ha csak annyi jött le az egész írásomból, hogy a helyesírásodba akarok belekötni. Egyáltalán nem erről van szó, a magyar oktatás színvonalát mutattam be, és ebbe beletartozik az, hogy az emberek 90%-a a saját anyanyelvét sem tudja tisztességesen használni, mert nem tanítják meg rendesen az iskolában. Anyukáddal kapcsolatban is direkt kihangsúlyoztam, hogy nem CSAK nyelvtudás, hanem szakmai tudás és talpraesettség is kell ahhoz, hogy az embernek külföldön ne takarítania kelljen minimálbérért. Érdekes módon nem egy magyar bevándorlót ismerek itt a városomban, aki tudott találni a diplomájának megfelelő állást.

A rossz szövegértés (nem csak a tiéd) is pont mellettem szól egyébként. Nagyon nem jó irányba halad a magyar értelmi színvonal.

2018. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 Lux morulus ***** válasza:
32%

Hagyd már magad 32,41.


Mi ez a baromság!


Nem gondolod komolyan, hogy aki elvégzi itthon a középiskolát, az nem tudja a különbbséget 1/2, 1/3 között!


Ne dramatizáld, és ferdítsd itt a dolgokat.


Mi az, hogy nem ismerik az arab számokat. Normális vagy?


A magyar oktatás igen is elég tudást ad. És lehet, hogy van mit rajta javítani, de sokkal jobb mint a kompetencia alapú angolszász sz@rhalmaz.


Senki nem tart vissza, menj és élj ott...és pofázz utána ott, ne itt.


Utálom az ilyen károgó senkiket, mint te.

2018. ápr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

42-es

Nekem van olyan érettségizett ismerősöm, aki nem tud cipőt kötni, nem ismeri a törteket (a matematika tudása annyiban ki is merül, hogy tud összeadni és kivonni), nem tudja, hogy mik azok az arab számok és úgy ír, mint egy alsó tagozatos kisgyerek... Nem azt mondom, hogy ez általános, mert nem az, de bizony vannak ilyenek is.

2018. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

"Hagyd már magad 32,41.


Mi ez a baromság!


Nem gondolod komolyan, hogy aki elvégzi itthon a középiskolát, az nem tudja a különbbséget 1/2, 1/3 között!


Ne dramatizáld, és ferdítsd itt a dolgokat.


Mi az, hogy nem ismerik az arab számokat. Normális vagy?


A magyar oktatás igen is elég tudást ad. És lehet, hogy van mit rajta javítani, de sokkal jobb mint a kompetencia alapú angolszász sz@rhalmaz.


Senki nem tart vissza, menj és élj ott...és pofázz utána ott, ne itt.


Utálom az ilyen károgó senkiket, mint te."


"Baromság", "sz@rhalmaz", "károgó senkik". Ez aztán igazán színvonalas érvelés volt. Gratulálok. Hol vannak az alátámasztások, a források ahhoz, amit állítasz?


Vedd elő a Google keresőt! Több helyen is fent vannak a neten az átlagos magyar érettségi-eredmények. Esetleg PISA-felmérések eredményeit is megnézheted. Magukért beszélnek.


Arab számos videó linkje: [link]

Ez csak egy a sok közül. Az elmúlt években rengeteg hasonló jellegű felmérés eredményét láttam. Ott van például a klasszikus alapműveletes teszt, amiből szintén kerestem neked egyet, de Facebookon is gyakran lehet vele találkozni:

[link] Érdemes megnézni a kommentszekciót illetve a kommentelők profilját, életkorát.


Nem is tudom, mit gondoljak olyan emberről, aki az ilyen szintű "tudást" elégnek érzi, ráadásul érvelni sem képes, csak trágár szavakkal dobálózni.

2018. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 Lux morulus ***** válasza:
71%

Nem láttam ezeket,- nem vagyok valami nagy bulváros - de nem lepődök meg rajta.


És neked sem kéne. Ez - bár úgy látszik - nem a tudásról szólt.


Ez - mint valaki felhozta már de azt hiszem más kontextusban - a Pirézekhez hasonló pszichológiai trükk volt.


Nem kétséges, ha úgy teszik fel a kérdést, hogy " milyen számokat használunk Magyarországon ? " akkor más lenne az eredmény.


Azonkívűl honnan is kéne azt tudnom, hogy mondjuk nem az volt e a cél, hogy megkérdez 100 embert akikből 10 "beugrik" ennek, de ő a tíz "beugrót", és az egy jól válaszolót mutatja meg.


Ha így van, máris kész a "sokkoló" cikk. H©lyék a magyar emberek.


A mai sajtó és hírvilág, erről szól.


Ahogy említettem is, véleményem szerint ez egy pszichológiát felhasználó szociológiai felmérés volt, amit kifordítottak, mert alkalmas volt rá.


A számolásról.


Meg kell mondjam én ezt nagyon régen használom, egy kicsit más formában.

Rengeteg embert, be lehet csapni vele. Közvetlen kommunnikációban, helyzetet teremtve.


Ám azt kell mondanom, hogy így, a netre feldobva, nyugodtan gondolkodva ilyen eredmények születtek (?)...hááát na!


Még akkor is, ha tudom, hogy ebben is van egy kis pszichológia. Úgy láttam páran egész egyszerűen túlgondolták a dolgot, becsapásra gondolva próbáltak valaminek megfelelni, ami nem is volt ott. Nem látták meg a szemük előtt lévő nyilvánvalót.


Mindezek ellenére nem mentegetem őket, mert a neten eléjük tolva nyugodt körülmények között csináltak ilyen baromságot.


Az vigasztal,- már ha ez vigasz lehet- hogy azért nagyon sok, talán jóval több jó válasz volt mint hülyeség.


Tehát az, hogy az oktatással bajok vannak az biztos.

Ez viszont nem jelenti azt, hogy a kompetencia alapú oktatási rendszer jobb lenne.

Konkrétan sokkal "butábbak" az angolszász rendszerben tanulók átlagban.

(Nem kellenek felmérések és statisztikák arról, hogy nem, mert azok manipuláltak. Olyanok mint az inteligencia tesztek.)


Hangsúlyozom jó oktatásban részesülő ott is van. Rengeteg. Aki tanul ott is kiváló elme lesz, és itt is.


Elég idős vagyok ahhoz, hogy rálátásom legyen arra, hogy a honi oktatási renszer nem a közelmúltban ment tönkre.


Ez egy összetett folyamat eredménye ami, már 28 éve tart.


Nagyon rosz érzéseim vannak ezzel kapcsolatban.


Egyszóval, tökéletesen egyetértek azzal, hogy ha azt mondod baj van az oktatással, de határozottan elutasítom, hogy ez a baj a porosz oktatási rendszer eredménye; és ezáltal dicsőíteni kellene az angolszász, komperencia alapú rendszert.


Véleményem szerint, az oktatás kérdésének megoldása, pontosan annyira kényes; és egyben sarkalatos, mint az egészségügy kérdése.


Nem véletlen az, hogy MINDEN kormány csak piszkálgatta a kérdést, de megoldás nem született.


Ez egy hatalmas téma, és ide nem fér.


Ha megsértettem, hirtelen felindulásomban- amit nyilatkozata keltett bennem - kérem szives bocsánatát.


szép napot

2018. ápr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
Hagyd itt szüleidet, valószínüleg bátorítani is fognak, hogy legalább neked jobb legyen. De hidd el, az egymás nélkül töltött napokat, éveket nem adja vissza senki, hogy fogod azt bánni amikor eljön az idő. Megfosztod őket magadtól, későbbi unokáktól. Őket akik mindent feláldoztak érted, és miért? A pénzért, aminek nem is lehettetek annyira hiányában, ha kitaníttattak, és szépen feltudtak nevelni, munkahelyük is volt, ami azért a nagy szó!
2018. ápr. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még, nem látod át a dolgokat és nyilván erősen befolyásolnak még a szüleid.
2018. ápr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kétséges, ha úgy teszik fel a kérdést, hogy " milyen számokat használunk Magyarországon ? " akkor más lenne az eredmény."

Na, én ebben nem vagyok annyira biztos. Nem egy embert ismerek személyesen, aki nem tudja, hogy a római és az arab számok közül melyik melyik. Mindnek érettségije van matekból. Sőt, kapaszkodj meg, pedagógus is van köztük. Hát, nem tudom, én ilyen országban inkább nem szeretném taníttatni a gyerekemet. Egyébként is az arab szám egy annyira alap fogalom, hogy akinek nem rögtön az általunk használt számok ugranak be, amikor meghallja a kifejezést bármilyen kontextusban, az valahol a Marson él. Kár azzal dobálózni, hogy pszichológiai trükk.


"Azonkívűl honnan is kéne azt tudnom, hogy mondjuk nem az volt e a cél, hogy megkérdez 100 embert akikből 10 "beugrik" ennek, de ő a tíz "beugrót", és az egy jól válaszolót mutatja meg."

Ez jogos érv lenne. Először Facebookon láttam azt a videót, és bizony elég nagy számban ott voltak alatta a videóban nyilatkozó emberekéhez hasonló jellegű kommentek. Tehát bőven nem a felvétel szereplői az egyetlenek, akik ezen a szinten vannak. És persze nem is kell a Facebookig menni ilyesmiért. Elég ezen a fórumon szétnézni, főleg az oktatással, házi feladatokkal kapcsolatos kérdéseknél. Pistike naponta bemásolja ide a matekháziját és elvárja, hogy valaki oldja meg helyette, aztán pár év múlva mégis átcsusszan kettessel az érettségin úgy, hogy összeadni és kivonni is alig tud, majd pedig ő fogja kezelni a kasszát a Tescóban. A másik meg: egyetemen több olyan évfolyamtársam volt, akik nem tudták, mi az a főnév, ige, melléknév stb. Érted, EGYETEMRE ilyenek bekerülnek. Ráadásul nyelvszakra. Van köztük olyan, aki ma már nyelvtanár, és olyan igénytelenül, helytelenül ír, hogy annál mi már általános alsóban különbek voltunk. Lehet, hogy tényleg velem van a baj, de nekem ez egyáltalán nem elégséges szint egy európai országban, és ne haragudj meg, de ha valakinek ez a szint megfelelő, az őt minősíti.


"Konkrétan sokkal "butábbak" az angolszász rendszerben tanulók átlagban.

(Nem kellenek felmérések és statisztikák arról, hogy nem, mert azok manipuláltak. Olyanok mint az inteligencia tesztek.)"

Ha nincs szükséged felmérésekre ahhoz, hogy ezt kijelentsd, akkor nyilván rengeteg nyugat-európai iskolás korút ismersz. Erre nem tudom, mit mondjak, valószínűleg rossz helyeken jártál. Az elmúlt évtizedben 3 nyugati országban foglalkoztam helyi gyerekekkel, most egy negyedikben élek, és mindegyikben azt tapasztaltam, hogy itt a kamaszok gondolkodnak, nem pedig magolnak. Lehet, hogy szerinted az számít okosnak, aki nagyobb lexikális tudással rendelkezik, de a nagybetűs Életben sokkal többet ér az, ha valaki kevesebb adatot tud fejből, viszont képes rugalmasan, logikusan és kreatívan gondolkodni, és persze gyorsan információt szerezni. Nem véletlen, hogy az északi országok, ahol szintén erre épül az oktatás, csak szervezettebb, mint nyugaton, világelsők intelligencia terén. És itt most nem a felmérésekre gondolok. Csak szét kell nézni pl. Finnországban. Szóval ne próbálj arról meggyőzni, hogy sokkal jobban jár egy olyan gyerek, akinek be kell magolnia a verselemzést a tankönyvből a vizsgára, mint egy olyan, akitől azt kérdezik a vizsgán, hogy ő maga hogyan értelmezné a verset. Köztudott, hogy a rugalmatlan gondolkodásra nevelés a diktatúra alapja. Robotokat kell nevelni, akik nem gondolkodnak, mert azok nem kérdőjelezik meg a rendszert, eszükbe se jut, hogy lehetne másképp. E felé tart jelenleg a magyar oktatás.

2018. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!