Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nektek mi a véleményetek? Ez...

Nektek mi a véleményetek? Ez hogy lehet? Normális hogy így érzek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen felfogni nem tudom hogy az emberek miért szavaztak a Fideszre

Én 15 éves elsős gimnazista lány vagyok

Ha csak a közoktatás lenne rossz..De az egészségügy egyenesen botrányos

A stadionok meg persze minden egyéb huszadrangú dolog sokkal fontosabb

És konkrétan az Orbánt egyenesen letudtam volna fejelni mikor láttam azt az önelégült vigyorát a tv-ben

Az én szüleim meg szenvednek azt se tudják mit fizessenek ki meg mikor

Pedig tisztességel dolgoznak mégis nehezen jön el a hónap eleje

Egészen máig volt bennem némi remény

Annyira bíztam benne hogy valaki megtudja dönteni ezt a kormányt de nem...

Azt érzem hogy nincs itt maradásom csak is a szüleim miatt maradnék érettségi után

Még egyetemre is külföldre mennék

Egyébként orvos szeretnék lenni de azt hiszem már nem itt

Ha nekem egyszer lesz gyerekem nem fog egy ilyen rendszerbe felnőni

Nem fog ilyen oktatásban részesülni(már ha ezt annak lehet nevezni)

Komolyan úgy vagyok vele hogy amint lehet kimegyek külföldre

Pedig magyar vagyok

Itt születtem mégis azt érzem hogy csak rosszabb lesz

És most ettől a migránsozástól tekintsünk el

Mert azért szerintem Orbán is telepítene és telepít is be kellő mennyiségű migránsot

Csak ő próbálja nem nagy dobra verni



2018. ápr. 9. 01:08
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező!

A probléma, hogy mindig ugyan azt szajkózzátok. Oktatás? A családom külföldön él, a 16 éves öcsémnek azt tanítják, hogy az 1/2 vagy az 1/3-ad a nagyobb... de ez nyilván jobb, mint az itthoni... Egészségügy? Legutóbb az MSZP idején voltam kórházban és akkor is ott el kaptam egy remek arcüreggyulladást, szóval egyátalán nem rosszabb, mint régen. Migránsok és bérek? A diplomás anyám külföldön(!) az arab bevándorlók villáit takarítja, mert a segélyből azokra is telik nekik.

2018. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
72%

"Oktatás? A családom külföldön él, a 16 éves öcsémnek azt tanítják, hogy az 1/2 vagy az 1/3-ad a nagyobb... de ez nyilván jobb, mint az itthoni"

Helyes, legalább ő felnőttként ezt tudni fogja. Hidd el, rengeteg érettségit szerzett felnőtt magyar ember nem tudná megmondani, melyik nagyobb. Sőt, ha már matematika, rengetegen az alapvető műveleti sorrenddel sincsenek tisztában. Vagy pont most láttam egy videót, amiből kiderül, mennyi magyar felnőtt ember nem ismer olyan alapvető fogalmakat, mint az arab számok. Esetleg itt vagy te is példának, aki nem tudod helyesen használni például az igekötőket (és jó pár más helyesírási szabállyal se vagy tisztában, úgy látom, mert olyan sincs például, hogy 1/3-ad). Ezeket kellene megtanítani a magyar iskolákban is, nem az évszámokat meg mit tudom én, amiket bármikor meg lehet keresni a neten. Ha meg már net: ezen az oldalon is látszik, hogy az emberek nagy része a keresőt se képes használni. Nyugati országokban ilyesmit tanítanak az iskolában, nem haszontalan adatokat, amit a vizsgán kívül soha az életben nem kell majd fejből tudnod sehol.


"Egészségügy? Legutóbb az MSZP idején voltam kórházban és akkor is ott el kaptam egy remek arcüreggyulladást, szóval egyátalán nem rosszabb, mint régen."

Oké, hogy nem lett rosszabb, de akkor ne is legyen jobb se? Itt külföldön, ahol én élek, ingyen vannak olyan alapvető dolgok, mint a gyerekek gyógyszerei, fogamzásgátlás stb. És a hálapénzt hírből sem ismerik. És mérföldekkel korszerűbb eszközöket használnak. Ja, és nincsenek omladozó, penészedő kórházépületek. Mert itt azt teszik rendbe a beszedett adóból, nem pedig stadiont építenek. A kórházi kajáról meg ne is beszéljünk, hogy melyik országban milyen. Nem is értem, miért szidják az itteniek ezt a rendszert. Talán mert még sose voltak magyar kórházban. Ég és föld a különbség.


"Migránsok és bérek? A diplomás anyám külföldön(!) az arab bevándorlók villáit takarítja, mert a segélyből azokra is telik nekik."

A diplomás anyád ugyanúgy migráns, mint azok, akiknek a villáit takarítja, mivel ő is egy másik országból vándorolt be oda, ahol most él. És ha megfelelő szintű nyelvtudással, szakmai tudással és talpraesettséggel ment volna ki, akkor tudna a diplomájának megfelelő állást is találni, nem nyolc általános szintű munkát kéne végeznie.

2018. ápr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos itt nem csak beetetésről van szó, hanem a szavazatok manipulációjáról is. Túl nagy aránnyal nyertek, csak meg kell nézni Pestet, hogy ott meg csak 5-6 kerület fideszes? Hát érdekesen alakult....
2018. ápr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 Lux morulus ***** válasza:
20%

Pontosan azért, mert nem 15 évesek.


A korod nem baj, nincs vele semmi gond. Az csak egy állapot.


Az ország szavazó polgárainak - hatalmas többségének- így jó.


Mindenkinek vannak indokai, az életed során bizton állíthatom, hogy több pártra - "homlokegyenest" mást képviselőkre - fogsz szavazni.

Máshogí látja az ember a világot, tiniként, fiatal felnőttként, középkorúként.


Mások a prioritások.


Az úgynevezett szabadsággal kezdtem én is annó, (SZDSZ) minden tapasztalat nélkül érzésből szavazva. Végig jártam, és éltem pár pártot -konkrétan 3 at- mig azt mondtam, hogy arra szavazok amire most.


Az életem során szerzett, látott tapasztalatok, dolgok vezettek a döntésemhez.


Jobb esetben te is végigjárod ezt, és meglepődsz, rácsodálkozol majd, hogy nem azt kaptad, amit te gondoltál.


Én most így láttam jónak, felelősnek, de persze tudom, hogy egyik párt sem fenékig tejfől, de a legkissebb rosszat választottam.


A gyerekeimnek, az országomnak, magamnak. És még rajtam kívül 2/3 nyian.


És hogy érezd, mennyire nem vagy egyedül a " felfogni nem tudom"- ságoddal, több mint 3 évtizednyi korkülönbbség távlatából mondom neked, hogy én sem tudom felfogni.

Nyilván a másik oldalról, de egy oraszágból.

2018. ápr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó: A gyereked nagyon boldogan fog gyógyulni valamelyik stadionban majd... Gratulálok, egy barom vagy...
2018. ápr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 Lux morulus ***** válasza:
18%

Ha ennyi tellett tőled válasz gyanánt, talán mégsem én vagyok a "barom".


☺☺☺

2018. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 Lux morulus ***** válasza:
19%

Ja igen.


@32 "Jóóó nagy hüjjje gyerek vagy"

2018. ápr. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
55%

#30

Nyilván azért nem azokkal foglalkozik, amiket te írtál, mert azokhoz PÉNZ kell. A szüleinek nincs pénze, ergo neki sincs. Gondolom sokat olvasta az ellenzéki oldalakat és tévesen abba a hitbe esett, hogy ha kormányváltás történik, akkor majd instant több pénzük is lesz...

2018. ápr. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
#30: miért van az, hogy a fiatalokat vagy azért kritizáljátok, mert csak a bulizás meg a csajozás/pasizás érdekli őket, vagy azért, mert esetleg a politika és a magyar közélet is felkelti az érdeklődésüket? Nekem ez nagyon "van sapka-nincs sapka" érzetet kelt.
2018. ápr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
26%
#32 látom előbújt a nyelvtannáci és bele tudsz kötni 2 helyesírási hibába... azt viszont kikérem magamnak, hogy az anyámat leszóld, mert képzeld 3 idegen nyelv szerintem megfelelő nyelvtudásnak számít, de mondhatok bármit, nem lesz értelme.
2018. ápr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!