Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ez volna a helyes út az IMF-el?

Ez volna a helyes út az IMF-el?

Figyelt kérdés

Akinek egy kis esze van tudhatja,hogy az IMF ahol megjelenik ott csak a szegénység következik.

A kölcsön visszafizethetetlen kamatokkal kell visszaadni és beleszólnak feltételként az ország törvényeibe,aminek már semmi köze a gazdasághoz.

Mivel a politikai pártok egymásra licitálnak,hogy kell vagy nem kell hitel,én azt mondom Népszavazás.

Igen népszavazás.Döntse el a nép akar-e hitelt.

Ha úgy dönt,hogy akar(amit nehezen hiszek),akkor nem lesz majd kit okolnia.



2012. aug. 3. 13:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
90%

Na kérdező, akkor csak gondold végig, és majd válaszolj is nekem:

Kell-e Magyarországnak pénz? Kell. És honnan lehet pénzt szerezni? IMF és..., hát ez az, nincs és. Ráadásul mindössze 4,6%-os kamat. Te ha kölcsönt akarsz, melyik banktól kapsz ennyiért? sehonnan.

A kamat csak azért sok, mert az állam sok kölcsönt vesz fel. Az IMF olyan alacsonyan adja, amilyen alacsonyan csak lehet, ennél olcsóbban az állam nem juthat pénzhez.

Tehát ha kell pénz, nyilván az IMF-hez kell menni, mert más nincs. Vagy nem kellett volna adósságot csinálnia az MSZP-nek meg a FIDESZnek sem.


Egy egyszerű hasonlat: eljátszod az összes pénzedet, és kölcsön kell neked. A bank a hibás, vagy TE, aki eljátszottad a pénzed?

2012. aug. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:

"Ha nálunk az adósságrendezésre megoldásként újabb adósságok felvétele volt eddig a talált megoldás,"


Nem javasoltak semmi ilyet.Csak a Gyurcsótány akarta ezt az IMF tekintélyével igazolni hogy mire föl kell ennyi hitel.


Bajnainál pedig ha nem vesszük fel csődbe megyünk ,de az a keret segített sőt még maradt is belőle.


Az IMF hatásaira jobb példát nem tudok én sem hozni mint Magyarország 1996-1998 közötti helyzetváltozását. De akár a Bajnai kormány alatt meghozott intézkedéseknek a hatásai is jó példák erre.

2012. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 yossarian44 ***** válasza:
90%
Azt egyébként megmondaná valaki, hogy pontosan mi a rossz azokban a dolgokban, amit az IMF kér?
2012. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 A kérdező kommentje:

Szépen elmagyarázzátok,és el is hiszitek ez a sok hülyeséget,hogy mennyire jó az imf,hogy segít nekünk,mi pedig milyen hülyék vagyunk és csak eladósodunk.


Egyáltalán MITŐL adósodott el az ország,ti barmok!!!!

Élt itt valaha az ország fele is jólétben?!

Flancoltunk és hedonizáltuk az elmúlt 20 év alatt?

Többet költöttünk,mint ami volt?

Hát én semmi jólétet nem vettem észre.

Akkor honnan ez a nagy államadósság?Miből jön?


Ezen gondolkozzatok el!

2012. aug. 3. 15:52
 25/72 anonim ***** válasza:

Biza hedonizáltunk.

13 havi fizetés nyugdíj túlméretezett szociális háló rengeteg pénznyelővel megtarkítva (fűnek fának járó szocpol stb.)Kétes eredetű és a normál ár többszöröséért épített autópályák ,a 4-es metró projekt és hát a szocik is loptak de rendesen. Hogy mi hogy pazaroltuk el a pénzt az nem az IMF hibája hanem a miénk.

2012. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
Hát nem az IMF-től. És igen, flancoltunk. Kezdve a képviselők túlköltekezésétől egészen addig, hogy mindenki elkezdett a válság előtti években nyakra főre devizahitelt felvenni. A lakosság nagyrésze el van adósodva, és miért? Nem az IMF miatt, hanem mert: kellett plusz autó, plazmaTV minden anyám kínja. Nem az IMF jött ide, fegyvert tartva a fejemhez, hogy ezt vagy azt vegyek, az emberek voltak a hülyék. És még valami: az IMF hitelt akkor vettük fel, amikor MÁR ELADÓSODTUNK, tehát nem az IMF az ok, mert előbb adósodtunk el, minthogy hitelt vettünk volna fel. Kérdező, te fordítva ülsz a lovon.
2012. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 A kérdező kommentje:

ma 16:00


Hát értem miért tart itt az ország!.

Mindenki mást jónak láttok,csak sajátjaitokat és önmagatokat okoljátok.j

Ez olyan keresztény és komcsi öngyűlöletre alapozó agymosás mix eredménye,e ez más téma.

A keleti komcsi blokk széthullása után könnyű volt behűlyíteni ezeket a népeket.

Csak kereskedelmi tévék kellettek(rtl klub,tv2 stb.).

Ott aztán minden nap ugyazt hallgatva végül az ember azt is elhiszi,ami nerm igaz.

Ha neked minden nap azt mondják,hogy a piros szí.n az fehér,te egy hónap mulva meg leszel erről győződve.

Tudta ezt a nyugat ez is volt a célja ezekkel a keleti országokkal:agymosni!

Sajnos sikerült is neki.dehát nem is csoda 40 év komunizmus után.Hiszen ekkor minden kellett a népnek,mint az éhes gyereknek.

Végül rájött,hogy semmit sem kapott,mert a hitel kamatja elviszi azt is,amit a hitelen vett és még akkor is adós marad.

Kb.szolgáknak kellünk mi a nyugatnak és ne legyenek senkinek sem illuziójia,hogy segíteni jön bárki is.

Jó lenne fölébredni és saját ésszel gondolkodni úgy,hogy a dolgokat megfigyeled,nem pedig elhiszed.

2012. aug. 3. 16:08
 28/72 anonim ***** válasza:
90%
Kedves kérdező, azt hiszem te vagy itt az egyetlen agymosott. Melyik csatorna volt? Én az Echo TV-re tippelnék.
2012. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező, azt hiszem te vagy itt az egyetlen agymosott."


Veled ellentétben nem a tv-ből tájékozódom.Sőt már egy éve tv sem nézek...

2012. aug. 3. 16:16
 30/72 anonim ***** válasza:
90%

"Veled ellentétben nem a tv-ből tájékozódom."

Én nem nézek TV-t.


"Sőt már egy éve tv sem nézek..."

Hiszi a piszi, echobarbár.

2012. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!