Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mikor látjuk be, hogy nem az...

Mikor látjuk be, hogy nem az egykulcsos bevezetése miatt csökkent sokaknak a fizetése?

Figyelt kérdés

Körülbelül az emberek harmada járt rosszabbul. A maradék akinek alacsony a fizetése az a gyerek miatt nem. Nélküle nekik is romlott volna.


Nem az egy kulcs tehet arról, hogy sokan rosszabbul jártak. Aki eddig 32%-ot fizetett az most már egységesen 16%-ot fizet. Aki eddig az eslő kulcsot a 17%-ot fizette, az is 16%-ot fizet. Vicces de 1%-kal csökkent az adókulcs, így ezze mindenki jól járt. Van aki jobban mert eddig igazságtalanul jóval magasabb adókulccsal fizettet. Van aki csak kicsit.


A progresszív adózás megszüntetésének semmi köze ahhoz hogy valaki rosszabbul járt. Ebben mindenki jól járt.


De akkor felmerül a kérdés, hogy van az, hogy mégis sokaknak csökkent a fizetése. Ennek más az oka, nem az egy kulcs bevezetése. Ennek az az oka, hogy csökkentették az adójóváírást, illetve növelték a nyugdíjjárulékot. HA ezekhez nem nyúltak volna hozzá akkor mindenki fizetés növekedett volna.


Jövőre persze megint azt látjuk, hogy aki jól keres (kivéve akinek 3 gyereke van, ők olyan 550E fizetés felett járnak jól) annak nő a fizetése aki nem annak csökken.


De ennek is más oka van, nem az egy kulcs. Ennek az oka, hogy az adójóváírást teljesen kivezetik. Így aki mind a 12100 ft ot megkapta az ennyit biztosan veszít. (az egyszerűség kedvéért ha nincs gyereke, mart az már módosíthat) Így aki 78000 keres annak idén a számított szjaja 16 840 ft lenne, de ugye visszakapott 12100-at. E miatt amit valósan be kellet fizetnie az 3 750 ft. De mivel a szuper bruttót is kivezetik, ezért a számított szjaja 12 480-ra csökken. Ezzel jól is járna, de ugye említettem, hogy kiveszik az adójóváírást, így az egész összeget be kell fizetnie. (míg idén ugye csak 3 750-at)

ÉS hogy mások miért is járnak jól. PL aki 500E-t keres. Náluk nem tőrlik el a szuper bruttót, csak csökkentik a felére.(ezért nevezik sokan ezt annak, hogy újra progresszív adózás lesz) Ez miatt az ő számított szjaja is csökken, ezért jól járnak. ÉS, hogy miért nem rosszabbul, erre a válasz az éves adóalap. Ez olyan magas, hogy eddig se járt nekik adójóváírás, így ez őket nem érinti.


Tehát összegezve. Akinek alacsony a jövedelme, annak kivezetik a szuperbruttót és az adójóváírást. Ezeket mind a kettő dolog érinti. Az egyik jól a másik rosszul.

AZ aki jól keres, annál nem kivezetik az SZB-t ,haen csak csökkentik a felére. (13,5) Ez jól érinti őket is mint úgy mint az alacsony keresetűeket is. DE elméletben náluk is kivezetik az adójóváírást, így már ők se kapnának. DE ez azért nem érinti a jól keresőket, mert eddig se kaptak jóváírást. Tehát őket csak az SZB csökkentése érinti gyakorlatban.


Illetve az egészségügyi járulék is nő 1%-kal, de ez nem annyira hangsúlyos.


Ebből látszik, hogy az egy kulcsnak semmi köze ehhez. Nem ez miatt kapnak sokan kevesebbet.


2011. dec. 28. 22:48
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

ma 13:30



Megint az van, hogy aki jól keres az gazdag. De egyáltalán nem az. Én is ismerek pár embert aki 500-700E-t keres. Jól keresnek, de nem gazdagok.


ÉS kérdem én, hogy a szakmunkást ki hátráltatta abban, hogy tanuljon?


Akinek jó fizetése van az most is többet fizet, de arányosan. AKi 70E-t keres 11200 forintot. míg aki 700E-t kap, az fizet 112000 forintot. 10X többet kap, de 10X több adót fizet.


És azt, hogy mi alapján kapják az emberek a fizetést már máshol is meg volt vitatva. Amiből hiány van, akire kereslet van az azért jóval többet kap. (kivéve az állami szféra) Pl egy programozó miért kap kezdő fizetésként nettó 200E-t? Mert hiány van belőle. Dettó a műszaki szakos mérnökök. Ezeket nehéz helyettesíteni. pl ismerősömék cégénél az okoz problémát, hogy kevesen vannak. 2 éve is kevesen voltak, de nem kaptak fizetés emelést. Így 2-3 fejlesztő úgy döntött, hogy felmond. (500-600E-t kaptak) Máshol jóval többet kaptak. A gazdasági vezető smucig volt. DE aztán a főnök időbe lépet mert nem akarta, hogy elmenjenek az emberek, így emelést adott és bónuszokat. Azóta megszokott a bónusz. (évi 2 havi fizetés és minden hónapban 50E)

De mi lenne ha programozókból túlkínálta lenne? Az ő fizetésük is alacsony lenne. Csak ez nem egy könnyű szakma. Jó ha 10% befejezi az egyetemet. Úgy mint a műszaki mérnökök.

De ez elmondható a CNC-sekről is. Belőlük is hiány van, így a kezdő fizetés (nálunk a megyében) bruttó 200E. ÉS, hogy miért nem több, ha hiány van belőle? Mert azért ezeket még könnyű elvégezni. Pl ahova jártam középsuli, kb 10% volt aki nem végezte el. (ugye az egyetemnél 10 volt aki elvégezte)


ÉS, hogy a többinél miért nincs magas fizetés? Mert jóval könnyebb őket pótolni. Pl egy gyári munkást jóval könnyebben pótolnak mint egy programozót. Nem ugyanaz a kvalitás kell hozzá. Máshol is ez a helyzet. Nyugaton is erősen eltérő a fizetés. Persze ott egy alacsonyabb fizetésből is meg lehet élni. De programozókból is bőven mennek ki. Többszörösét kapják mint mi. PL rokonomat többször is kereték már Londonból fejvadászok. Kint 1 év alatt az itthoni 5 éves fizetését kapta volna meg.



Azért nincs egy kis irigység? Tudom, itthon ez nem ritka jelenség.

2012. júl. 10. 17:19
 32/33 anonim ***** válasza:

Én mindenkitől azt hallom, hogy külföldön ennyit lehet keresni, ha kimentem volna most ennyiszer és ennyiszer többet keresnék... akkor mondja már meg nekem valaki hogy minek vannak még itt ezek az emberek? Valószínűleg azért, mert ez mind csak süket szöveg és ennek a fele sem igaz.

Előttem szóló: az adózás arányaiban valóban egyforma, csak az nem mindegy, hogy amíg nemhogy 60 ezer forintból, de 160 ezer forintból sem lehet megélni, addig 600 ezer azért már jó életet biztosít...

2012. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

" akkor mondja már meg nekem valaki hogy minek vannak még itt ezek az emberek? Valószínűleg azért, mert ez mind csak süket szöveg és ennek a fele sem igaz. "



De igazak. Kint jóval többet keresnek. Közben a lakhatást leszámítva az árak a magyar szinten vannak. A többségnek nincs bátorsága elkezdeni. Sokak még itthon se költöznek az ország másik részébe. A magyaroknál eléggé rossz a mobilitás.



"az adózás arányaiban valóban egyforma, csak az nem mindegy, hogy amíg nemhogy 60 ezer forintból, de 160 ezer forintból sem lehet megélni, addig 600 ezer azért már jó életet biztosít..."


ÉS akkor fizessen arányában többet? Azért tanult, hogy olyan munkája legyen amivel a fizetéséből többet meg tud adni magának és a családjának. És akkor is 10X több adót fizet. A 600E forintot kereső adója kétszer több mint a 60E-s fizetése.


Nehogy már a jól keresőt büntessük azzal, hogy valakinek rosszabb a fizetése. Ő is megdolgozik a pénzéért, nem sz*rja.


Mindig azt halljuk, hogy egyenlő közteherviselés legyen. De az már ezeknek nem tetszik, hogyha az aki eddig többet fizetett igazságtalanul, abban az esetben ha nem rosszul keres. Mintha ilyenkor már nem is lenne fontos a egyenlő közteherviselés, csak ha őket érinti valami negatívan.

2012. júl. 10. 22:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!