Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mikor látjuk be, hogy nem az...

Mikor látjuk be, hogy nem az egykulcsos bevezetése miatt csökkent sokaknak a fizetése?

Figyelt kérdés

Körülbelül az emberek harmada járt rosszabbul. A maradék akinek alacsony a fizetése az a gyerek miatt nem. Nélküle nekik is romlott volna.


Nem az egy kulcs tehet arról, hogy sokan rosszabbul jártak. Aki eddig 32%-ot fizetett az most már egységesen 16%-ot fizet. Aki eddig az eslő kulcsot a 17%-ot fizette, az is 16%-ot fizet. Vicces de 1%-kal csökkent az adókulcs, így ezze mindenki jól járt. Van aki jobban mert eddig igazságtalanul jóval magasabb adókulccsal fizettet. Van aki csak kicsit.


A progresszív adózás megszüntetésének semmi köze ahhoz hogy valaki rosszabbul járt. Ebben mindenki jól járt.


De akkor felmerül a kérdés, hogy van az, hogy mégis sokaknak csökkent a fizetése. Ennek más az oka, nem az egy kulcs bevezetése. Ennek az az oka, hogy csökkentették az adójóváírást, illetve növelték a nyugdíjjárulékot. HA ezekhez nem nyúltak volna hozzá akkor mindenki fizetés növekedett volna.


Jövőre persze megint azt látjuk, hogy aki jól keres (kivéve akinek 3 gyereke van, ők olyan 550E fizetés felett járnak jól) annak nő a fizetése aki nem annak csökken.


De ennek is más oka van, nem az egy kulcs. Ennek az oka, hogy az adójóváírást teljesen kivezetik. Így aki mind a 12100 ft ot megkapta az ennyit biztosan veszít. (az egyszerűség kedvéért ha nincs gyereke, mart az már módosíthat) Így aki 78000 keres annak idén a számított szjaja 16 840 ft lenne, de ugye visszakapott 12100-at. E miatt amit valósan be kellet fizetnie az 3 750 ft. De mivel a szuper bruttót is kivezetik, ezért a számított szjaja 12 480-ra csökken. Ezzel jól is járna, de ugye említettem, hogy kiveszik az adójóváírást, így az egész összeget be kell fizetnie. (míg idén ugye csak 3 750-at)

ÉS hogy mások miért is járnak jól. PL aki 500E-t keres. Náluk nem tőrlik el a szuper bruttót, csak csökkentik a felére.(ezért nevezik sokan ezt annak, hogy újra progresszív adózás lesz) Ez miatt az ő számított szjaja is csökken, ezért jól járnak. ÉS, hogy miért nem rosszabbul, erre a válasz az éves adóalap. Ez olyan magas, hogy eddig se járt nekik adójóváírás, így ez őket nem érinti.


Tehát összegezve. Akinek alacsony a jövedelme, annak kivezetik a szuperbruttót és az adójóváírást. Ezeket mind a kettő dolog érinti. Az egyik jól a másik rosszul.

AZ aki jól keres, annál nem kivezetik az SZB-t ,haen csak csökkentik a felére. (13,5) Ez jól érinti őket is mint úgy mint az alacsony keresetűeket is. DE elméletben náluk is kivezetik az adójóváírást, így már ők se kapnának. DE ez azért nem érinti a jól keresőket, mert eddig se kaptak jóváírást. Tehát őket csak az SZB csökkentése érinti gyakorlatban.


Illetve az egészségügyi járulék is nő 1%-kal, de ez nem annyira hangsúlyos.


Ebből látszik, hogy az egy kulcsnak semmi köze ehhez. Nem ez miatt kapnak sokan kevesebbet.


2011. dec. 28. 22:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Még pár gondolat, aztán elég lesz belőlem.


Hogy én aránytalanul sokat fizettem volna? Ez semmit nem változott, amíg a jövedelmem több, mint 20%-át elvonják tőlem, azt fogom érezni, hogy aránytalanul sokat adózom.


Ha SZJA bevételből mondjuk 2000 milliárdot be akar szedni a költségvetés, akkor annak nagyon nagy részét (mint a világon mindenütt), a gazdagabbak fogják megfizetni, és nem a legmegfelelőbb módszer, a csökkenő adókulcsok miatti bevétel kiesést, eltolni a szegényebb rétegek felé. (egyéb járulékok, adójóváírás megszüntetése stb. képében)...

Régóta mondom, hogy a munka jövedelmeket még ennyire se kéne adóztatni, ugyanakkor az ÁFA emelés (megtörtént ez jó), és a vagyoni típusú adókat kéne erőltetni. Hisz házat/autót/repülőt nehezebb letagadni, mint a zsebbe kapott jövedelmet. Másik kedvencem az alanyi jogon járó juttatások... mert nekem tényleg szükségem van a családi pótlékra... grrr... (azt hiszem csúnyán eltértem a tárgytól, bocsánat).

2011. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
leszarom az adókat, az a helyzet, hogy gyerekkorom óta mindig egyre drágább minden, és egyre kevesebbet ér a pénzünk. Én már beletörődtem ebbe, nem is a kormányokra fogom. Ettől függetlenül tüntetnék, ha szimpatikus lenne az ellenzék. Mivel nem az így most nem tüntetek, nem úgy, mint 5 éve.
2012. jan. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

"Mivel nem az így most nem tüntetek, nem úgy, mint 5 éve."


5 éve jobb volt?

2012. jan. 15. 08:18
 24/33 anonim ***** válasza:
dehogy, ugyanilyen szar volt.
2012. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Nem 17-32% volt az adó 2010 előtt hanem 19-38%. A gazdagok adója 23% ponttal csökkent a szegényeké meg 3% ponttal. Milyen dolog az hogy egy gazdagnak adunk 120 ezer forintot e szegénynek meg 9-et és közben meg azt ismételgetik hogy mindenki jól járt? Mintha az egyik gyerekemnek adnék egy csokit a másiknak meg tizet és azzal vigasztalnám hogy te is kaptál csokit minek sírsz.

Ha meg mondjuk 5* annyit keresel akkor 5* annyit kapsz minden egyes gyereked után mintha egy gazdag gyereknek öt szája lenne meg tíz lábára kellene cipő.

Ez a zakkant rendszer csak a gazdagok gyerekvállalását támogatja hogy "ne a szemét szaporodjon" Ez az adórendszer nagyon hasonlít a III. birodalom adórendszeréhez, hogy most ez jó vagy nem azt meg majd eldöntheti mindenki.

2012. júl. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

ma 10:59


Tehát az rendben van, hogy a jobban kereső (egyáltalán nem gazdagok közé lehet sorolni) azért fizessen magasabb szjat mert jobban keres? A 16%-al is többet fizet, de arányosan.



"Ha meg mondjuk 5* annyit keresel akkor 5* annyit kapsz minden egyes gyereked után "


Ez egyáltalán nem így van. HA van 2 gyereked az után ugyanúgy 20E forintot számolhatsz el az adóból, fizetéstől függetlenül. 3 gyerek esetében pedig értelmetlen lett a rendszer. De ez nem tartozik az egy kulcshoz.


Tehát azt mondod, hogy mert valaki jól keres akkor az magasabb adókulcsban adózzon, mert a kis szemét miért tanult, miért nem elégedett meg az alacsony fizetéssel?

Hol itt az egyenlő közteherviselés?

2012. júl. 9. 11:07
 27/33 A kérdező kommentje:
*magasabb arányú szjat
2012. júl. 9. 11:13
 28/33 anonim ***** válasza:
Én megértemm a gazdagokat is, egyszer egy vállalkozó mondta hogy "idén 40 millió forintot fizettem be adóként mégis ugyanazokat a kátyúkat kerülgetem meg a kózházban ugyanazt a szolgáltatást kapom" de ennek ellenére is igazságosabb lenne egy minimum 2 kulcsos rendszer, vagy ha nem isazságosabb akkor ésszerűbb. Ezzel 400 milliárdos rést ütöttek a költségvetésben, ennyivel kevesebb az állami beruházás amit mindenkinek rossz keresettől függetlenül.
2012. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

ma 11:16


Abban egyetértek veled, hogy ésszerűbb. Ki az az idióta aki a válság közepén kivezeti. AZ már más, hogy egyáltalán nem igazságos. Én nem támogatom a többkulcsos adózást, de azt ahogy a fidesz kivezette egy oltári nagy baromságnak találom. Ki lehet (kell) vezetni, de csak akkor ha megfelelő hozzá a gazdasági környezet.

2012. júl. 9. 11:28
 30/33 anonim ***** válasza:

Mindez nagyon szép és jó amit leírtál, de nem változtat a tényeken, hogy az emberek rosszabbul élnek, mint eddig és kevesebbet visznek haza. Nem beszélve arról, hogy az egykulcsos adó fél billiárdot vett ki az államkasszából amit most így lepkehálóval próbálnak összekaparni majd Kis Gizella sárkacsekk adójából és sms-eiből.

Az igazságos közteherviseléssel kapcsolatban: nehogy már a gazdagok többet adózzanak? miért ne? ugyan ők tanultak és diplomáztak, de hol tudnak ők 10x vagy 20x többet mint aki csak szakmunkás? vagy talán ennyivel többet dolgoznak?

Mert ugye senki nem mondja, hogy nekem ne adjanak ennyivel több fizetést, mert nem igazságos... de amikor adózni kell, akkor jön a "na, ne hogy már ennyit vonjanak, ez nem igazságos"... akkor ez hogy is van?

A vállalkozókat nem kell félteni, ők tudnak lopni eleget, még a saját fosukat is költségként számolják el és bevallanak nulla jövedelmet, miközben 10 millás autóval furikáznak, a kölykeik meg ingyen laknak a koleszokban, míg a 70 ezer forintot keresők meg albérletbe kényszerülnek, mert 2 forinttal túllépték a jövedelmi keretet... szóval rengeteg igazságtalanság van ebben az országban, nem tudom miért pont az adó fáj a gazdagoknak? Pont az ilyen dolgok miatt virágzik nálunk a fekete munka...

2012. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!