Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól értettem, hogy Szijártó...

Jól értettem, hogy Szijártó szerint azért csalt az EU, mert nem számolta bele a szavazatokba a tartózkodókat?

Figyelt kérdés

A 2018-as országgyűlési választásokon

a választásra jogosultak száma összesen: 8312264

A fideszre leadott szavazatok száma: 2540970

Összes érvényes szavazat: 5731821

TARTÓZKODOTT: 2580443


A fidesz választási teljesítménye: 30,57%


Akkor most mi is a helyzet avval a kétharmaddal?????


2018. szept. 12. 19:03
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/123 anonim ***** válasza:
46%

Nem ertem mirol hadovalsz talan a 7 cikkelyt olyan surun alkalmazaak hogy mar nem is kulonleges?

Az ervenyes szavazat meg ervenyes szavazat...megtehette volna az a 40 hogy nem ad le szavazatot nem voltak fideszesek a hatuk mogott hogy nem lett volna ra lehetoseguk...szoval meg mindig nem ertem...tudod tobb kerdest tettetek fel meg is kaptatok a valaszt az nem a mi hibank hogy magyarul se tudtok vagy nem akartok tudni fogalmakat es meghatarozasokat....

2018. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/123 anonim ***** válasza:
46%

Az Európai Unióról szóló szerz

ő

dés 7. cikkének alkalmazásakor az Európai Parlament a leadott

szavazatoknak az egyben a tagjai többségét is kitev

ő

kétharmados többségével dönt.


[link]


Tehat LEADOTT SZAVAZATOK amiben vannak tartozkodo szavazatok is es azok oszesen alkotjak a leadott szavazatokat...namarmost ha ennek 2/3 igen akkor papa...ezt kellet volna tegye a 40 b@lfek...ne adjon le szavazatot ugy is lett volna 2/3 leadva es az igenek aranya vitan felul 2/3 lenne/..elk@rtatok komcsikaim..nem kicsit hanem nagyon....

2018. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/123 anonim ***** válasza:
46%

Ertelemzese a mondatnak ert komcsikaim nincsenek tisztaba a fogalmakkal...

Tehat a leadott szavazatok abban van igen nem tartozkodom...ha nem eri el a ketharmadot akkor papa

ha eleri a ketharmadot es az igenek aranya eleri ezen belul a 2/3 marmint a leadott szavazatokok belul...

Na meg egyszer mert ilyen bonyi mondatot ugyse tudtok ertlemezni ....

az oszes kepviselo mondjuk legyen szaz...

Ha nem szavaz csak 66 akkor nem ervenyes az egesz

Ha szavaz 67 es abbol az igenek szama 45 akkor eletbe lep a 7 cikkeely...na igy lebontva tetszik erteni elvtars?? :)))))))))

2018. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/123 anonim ***** válasza:

Jogásznak ne menj.:) Gondolj bele egy egyszerű többséges szavazásba. Mondjuk 30 fő közül 12-en szavaznak igennel, 8-an nemmel, 10-en tartózkodnak. Tehát szerinted akkor most nem lehetne elfogadni a törvényt, mert nem volt meg a 16 szavazat? Hülyeség, ilyenkor simán elfogadják, mert többen szavaztak igennel, mint nemmel. Megsúgom, a kétharmad ugyanezen logika alapján működik, csak nem 50%+1-et, hanem 2/3+1-et kell elérni. Egyébként ezt az általad linkelt szerződés is kimondja: "A személyesen jelen lévő vagy képviselt tagok tartózkodása nem akadálya a minősített többséget megkövetelő jogi aktusok elfogadásának."

És ha elfogadsz egy jó tanácsot, ezzel a komcsizással leállsz, mert csak téged minősít.

2018. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/123 sörpocak ***** válasza:
100%

"Tehat LEADOTT SZAVAZATOK amiben vannak tartozkodo szavazatok is"


Á-á...ez nem így működik. Ha a leadott szavazatok fogalmával akarsz kardoskodni, akkor egy olyan definíciót/fogalom meghatározást kérek a leadott szavazathoz, ami szerepel is az EU szerződéseiben.


Ugyanis az EP jogászai pont arról döntöttek, hogy mi számít leadott szavazatnak és azt mondták, hogy ahogy EDDIG IS ÍGY VOLT, a tartózkodás nem fog szavazatnak számítani.


És ez nem véletlen, hisz már az általad idézett szerződésben is le van írva, hogy a tagok tartózkodása nem akadálya a határozat elfogadásának.


Arról nem is beszélve (de ezt már előttem is mondták), hogy a tartózkodások beszámításával is 64% lett volna az igenek aránya, másrészt pedig (és ez a fontosabb) aki most tartózkodott, az annak tudatában tette, hogy az igeneket fogja erősíteni. Egyértelműen kivehető, hogy mi a többségi akarat.

2018. szept. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/123 anonim ***** válasza:
Pontosan, #105-nek igaza van. A tartózkodással gyakorlatilag elfogadod, hogy a többiek döntenek helyetted, ha te nem tudsz/nem akarsz dönteni.
2018. szept. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/123 anonim ***** válasza:
46%

"Gondolj bele egy egyszerű többséges szavazásba"


Szerintem meg olvasni se tudsz:


"a leadott szavazatoknak az egyben a tagjai többségét is kitevő kétharmados többségével dönt."

Szerited ez egyszeu tobsegi szavazas amit eloir a liszaboni szerozdes a 7.cikkhelyre...??????

Enyire tereltek komcsikaim ..igaz 45 evig a komcsiknak a tenyek es ervenyeseggek nem jelentettek semmit...

csak "hazudtunk ejjel nappal" ala ferenc testver szerint....faj mi hogy felsultetek....egyfelol tanulj az nem art talan tino is lesz beloled....


Ha pedig nem akarod hogy kimcsinak nevezzelek ne viselkedj ugy ahogy ok......

2018. szept. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/123 anonim ***** válasza:
#107: Csak egy példának hoztam fel, hogy az elvakult agymosott fideszes fajtád is megértse, látom nem sikerült. Utána leírtam hogy a 2/3-os szavazás is ugyanúgy működik, tehát nem tereltem, veled ellentétben aki belekapaszkodik a mondandóm kevésbé lényeges részébe, ja meg komcsizol tovább (na nem mintha nem lenne a fidesz tele komcsikkal, de ebbe most ne menjünk bele), a lényeges részre viszont, miszerint a szerződés kimondja, hogy: "A személyesen jelen lévő vagy képviselt tagok tartózkodása nem akadálya a minősített többséget megkövetelő jogi aktusok elfogadásának.", nem reagálsz.
2018. szept. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/123 anonim ***** válasza:
46%
Jol van akkor a leadott szavazatok nem a leadott tenyleges szavazatokat jelentik hanem ize...csak az igenek szamat akkor meg a fidesznek 100% van igy is lehet ertetelmezni...szerintem a szavak azert vannak hogy hasznaljuk nem azert hogy igeny szerint modositsuk az ertelmet...mert lehet holnap az igen es nem = igen ..latod mendjuk legkozelebb Sargentini felelosegre vonasakor igy kene ertelmezni a szavazast sot a tartozkodom is egy gyenge igen legyen...ha meg megerosodik a jobboldal es figyelebe veszi a zsonglorkodeseteket a szavakkalajd ne sirjon a szatok....
2018. szept. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/123 sörpocak ***** válasza:
100%
Akkor legyél szíves konkrétan válaszolni, a 69%-os hozzászóló IDÉZETÉRE amit UGYANABBÓL a szerződésből vett elő, UGYANARRA vonatkozóan.
2018. szept. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!