Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért nem meri...

A Fidesz miért nem meri nyiltan, őszintén, gerincesen felvállalni a nagy tisztogatást, illetve, hogy saját embereit akarja a fontosabb posztokra tenni?

Figyelt kérdés
Pedig azt igérték, hogy a népet, amelynek nevével takaróznak, mindíg megkérdezik. Lehet, hogy csak addig kellett a nép, amíg hátunkon felkapaszkodtak a hatalomba.
2010. jún. 22. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
0%

"Remélem valahol mélyen te is tudod, hogy bizony a demokráciának megvan az a veszélye, hogy mindenki dönthet mindenről hozzáértéstől függetlenül."


Mindenki dönthet mindenről? Neked teljesen elment az eszed? A szomszédod dönthet a katonai költségvetésről? Te dönthetsz arról, mennyi lesz Debrecenben a szemétdíj? Én eldönthetem, legyen-e atombombánk? Csak azért kérdezem, mert a "mindenki mindenről" ezt jelenti.


"Mondhatjuk, hogy nem tartom a legjobb rendszernek a demokráciát, nyíltan vállalni is merem"


OK, tehát bevallottad, hogy nem vagy demokrata. Ehhez képest elég vicces dolog volt, ahogy a demokráciát próbáltad félteni a Fidesztől. Mondjuk nem is ment a meglehetősen idegen szerep.


De egyformák vagytok ti mindahányan :))))

2010. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 A kérdező kommentje:

Hölgyeim és Uraim! Elnézést mindenkitől!

Természetes dolog,hogy az új hatalom a párt embereit teszi minden fontos és nem fontos posztra. Ezt miért nem lehet egyenes megfogalmazásban közölni: Mi vagyunk hatalmon és azt csinálunk , amit akarunk! - nem pedig hülyíteni mindenkit (lásd köztársasági elnök választás, amely lefutott téma, hiszen Orbán már borítékolta és az lesz)!

2010. jún. 22. 16:28
 43/71 anonim ***** válasza:
0%

"nem tudok mit mondani, különösebben nem fog megérinteni"


Helyes. Nem tudsz mit válaszolni, de ez hidegen hagy. Nem próbálod pótolni a hiányzó tudásod, hanem duzzogsz. Biztos receptje annak, hogy hülye maradhass.

2010. jún. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, azért nem, mert demokráciában ilyet nem mondhat az ember.


59%, azért nem csalódtam benned. Megpróbálom normálisan, emberi módon lezárni a vitát, de te ezt is képtelen vagy elfogadni. Elhiszem én, hogy fáj, ha le van sz@rva az ember feje, mert nem fog a másikon a sértés...


Bevallottan nem vagyok demokrata, ennek ellenére jogomban áll védeni a rendszert, amiben élek. Ezt azért teszem, mert jobb ötletem jelenleg nincs. Én lennék a legbüszkébb ember a világon, ha egyszer valami jobbra cserélhetném a demokráciát, de amíg nem tudom, addig is megpróbálom védeni a környezetem.


A jelenlegi "vita" alapján semmiféle ismeretbővítésre nem találtam okot, bár természetesen ebben sincs igazam, tudom, rá is csaptam kettőt a kezemre, miközben ezt írtam, csak hogy neked ne okozzon megterhelő pillanatokat a további verbális ütlegelés.


Csak 1 azaz egy kérdésem maradt. "De egyformák vagytok ti mindahányan" Kik? Egyedül vagyok a szobában, senki nem ír helyettem, még csak telefonon sem kapom az utasítást, sőt leírva sincs sehova, skizofréniával meg még nem diagnosztizáltak. Ha most kikiáltasz szocinak, meg MSZP-pártinak, akkor sajnos csalódást kell okoznom, és egyben újabb támadási felületet biztosítok, de a legutóbbi választásokon senkire nem szavaztam.

2010. jún. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
0%

ma 16:41


"Megpróbálom normálisan, emberi módon lezárni a vitát"


Milyen vitát? Kamaszos daccal próbáltad bizonygatni, hogy az emberek "nem gondolkodnak", meg nincsen "politikai kultúrájuk", de bezzeg te milyen okos vagy. Konkrét kérdésre persze egyre sem tudsz válaszolni. Debilekkel, mint amilyen te vagy (vagy amilyennek tetteted magad), nem lehet érdemben vitázni. Pl. leírod, hogy el kellene kezdeni gondolkodni. Erre megkérdezem, hogy miért, szerinted hányan gondolkodnak és hányan nem. Nem kapok választ. Leírod, hogy dilettánsok politizálnak és ez rossz. Megkérdezem, hogy mégis, milyen előképzettség kell a politizáláshoz. Nincs válasz. Leírod, hogy a demokrácia veszélye, hogy mindenki mindenről dönthet. Megkérdezem, hogy a sarki fűszeres dönthet-e külügyekről, ha már egyszer demokrácia van. Nincs válasz. Ez vita? Nem, ez az, hogy vagy te, egy átlagnál butább, de annál önimádóbb kamasz, aki szeretné, hogy elismerjék nemlétező zsenialitását, és amikor ez nem történik meg, akkor bevágod a durcit. Ez nem vita, ez affektálás.


Re egyformaság: ifjúkomcsi vagy jobbiknyik egykutya, liberálkonzervatív finnyásértelmiségi és legitimista ködevő szintén :)))

2010. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:

59%-os, sajnálom, de kénytelen vagyok a te stílusodban válaszolni. A kérdéseid nem tényfeltáró vagy információgyűjtő kérdések voltak, provokatív, hülyeségekre rákérdező, szavaimat kiforgató valamik voltak, amivel be akartad bizonyítani, hogy milyen hülye vagyok. Azért nem válaszoltam, mert ilyen kérdésekre nem látom értelmét, hogy válaszoljak, meg különben sem szeretek értelmetlen vitában folyamatosan támadási felületet biztosítani, bár ahogy látom, neked a levegővételem is támadási felület. A korommal és a tanulmányaimmal pont a hozzád hasonló emberek miatt nem szeretk előhozakodni. Egyrészt nem érzem magam alacsonyabb rendűnek a korom miatt, bátram vallom, hogy az általad mondottakkal szemben bőven beférek az átlagba, és igen, merem vallani, hogy talán a hatalmas nagy átlag fölé is emelkedek kicsivel. Nem érzem magam különösebben okosnak, de bármilyen további sértegetés ellenére ki merem jelenteni, hogy az eddig végigtanult 14 évemmel (merthogy én azért nem csak bulizgatni járok egyetemre és eddig sem az iskola mellé jártam délelőttönként), és a személyes érdeklődésemmel azért nem lehet éppen debilnek nevezni. Egoizmus van bennem, soha nem állítottam senkinek, hogy nincs, bár úgy vagyok vele, hogy szerintem a koromhoz és kortársaimhoz mérten viszonylag szélesebb tudásomra kicsivel jobban lehetek egoista, mint az apuci pénzéből vett BMW-re, mint ahogy az ma a 20-as éveikben járó egoistáknál általában szokás. Ha a felhalmozott tudásom a hibás, azért nem engem kell elsősorban okolni, én azt tudom, amit átadtak nekem, meg amit leszűrtem a környezetemből. Ez pedig igenis az, hogy manapság a gondolkodást mindenki magáénak vallja, mégis kevesen élnek vele.


Az, hogy neked az, hogy senkire nem szavaztam, nem mutatja kellően azt, hogy nem vagyok "pártkatona" (ahogy manapság szokás nevezni), az már egyéni szocproblem, politikai és ideológiai hovatartozás alapján megítélni embereket meg felelőtlenség, és legalább akkora "debilség", mint amivel te engem "vádolsz".

2010. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:

Nyilván senkinek sem az a baja, hogy minden miniszter fideszes lett.


Csak az MSZP-SZDSZ kormány alatt a köztársasági elnök nem párttag volt, voltak független alkotmánybírók és független OVB. És nem, nem mindenhol MSZP-s emberek ültek.


Most ennyi erővel meg mondhatjuk, hogy ha a nép megszavazta Orbánnak a 2/3-ot, akkor Orbán nyugodtan átírhatja úgy az alkotmányt és a törvényeket, hogy ezentúl 50 vagy 100 évente legyen választás.


Az is biztos rendkívül demokratikus lenne.

2010. jún. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
0%

"manapság a gondolkodást mindenki magáénak vallja, mégis kevesen élnek vele."


Arányok? Hány % él vele?


Megint értelmetlen állítást tettél, kisember.


17:30

"voltak független alkotmánybírók és független OVB."


Neked is elmesélem, hogy senki sem független. Mondjuk aki annyira naiv, hogy azt képzeli, hogy léteznek független OVB-k és alkotmánybírók, az szerintem még a pí-vízben meg az ufókban is hisz.

2010. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
Igen 61%, erről beszélek én is. Csak sajnos ehhez néhányan úgy állnak hozzá, hogy "dehiszen megszavazták, akkor az azt jelenti, hogy azt csinál, amit akar". Hát ha ma Magyarországon ezt jelenti a demokrácia, akkor vagy nem akarok Magyarországon élni, vagy nem egy demokratikus Magyarország a nekem való.
2010. jún. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
47%
Jó 59%, nem voltak függetlenek, de nem is volt az összes MSZP-s. Márpedig a Fidesz most azt akarja, hogy az összes Fideszes legyen, csak ezt nem így írják elő, hanem úgy, hogy "a többség dönti el". Marha szépen hangzik, csak az eredmény szempontjából rohadtul nem változtat semmin.
2010. jún. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!