Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért nem meri...

A Fidesz miért nem meri nyiltan, őszintén, gerincesen felvállalni a nagy tisztogatást, illetve, hogy saját embereit akarja a fontosabb posztokra tenni?

Figyelt kérdés
Pedig azt igérték, hogy a népet, amelynek nevével takaróznak, mindíg megkérdezik. Lehet, hogy csak addig kellett a nép, amíg hátunkon felkapaszkodtak a hatalomba.
2010. jún. 22. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
0%

15:16


"Gyurcsányt nem lehetett lemondatni"


Pontosan. Nem lehetett lemondatni. Demokratikusan megválasztott miniszterelnök volt. Lemondhat, leváltható konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal, vagy leváltható úgy, hogy elveszti a választást. Mi nem érthető ezen?


"Most viszont megszavaznak egy... törvényt"


MEGSZAVAZTÁK. Azaz mostantól ez a törvény.


Amit nem fogsz fel, az az, hogy nem vagyok hajlandó elfogadni a szocik kettős mércéjét. 2006-ban a törvény betűjére lehetett hivatkozni, most nem, dehogy, most már nem a törvény számít, hanem a "fékek és ellensúlyok" című esti mese.


"felrúgják azt"


Nem felrúgják, hanem a nép által felhatalmazva törvényt hoznak.


Az előbb Gyurcsánnyal kapcsolatban megvédted azt az álláspontot (az ún. demokráciát), hogy a törvény betűje szerint kell eljárni. Most meg ez nem tetszik? Addig vagy demokrata, amíg ez pillanatnyilag Gyurcsánynak jó, máskor viszont antidemokrata vagy? Vicces.

2010. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
0%

15:21


"59, rákérdezek: te lettél volna az első, aki vért hány, ha ugyanezt az mszp teszi meg, ugye?"


Nem, hülyegyerek.

2010. jún. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
0%

ma 15:22


Na mi az, kifogytál a lengyellaci cikkekből vett panelekből és maradt a bégetés? Kis suksükölő analfabéta.

2010. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy valóban azt érzem én is bajnak, hogy a Fidesz - sajnos a szavazótábora megerősítése által - azt hiszi, hogy a megválasztása egyenlő a korlátlan hatalommal. Sajnos jelenleg úgy néz ki, hogy átvitt értelemben törvényileg már egyenlő, és ha így haladunk, ez szépen lassan ki is lesz mondva. És valóban, ha ki lesz mondva, nem kívánom senkinek, hogy utána valaki elküldje őket a szép bársonyszékekből, mert akkor aztán tényleg az lesz, hogy az őket követő meg megcsinálja ugyanezt az ő javára, mondván, hogy ő nem a Fidesz, neki meg azért szabad.
2010. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
34%
59%, nem fogod fel, hogy normális demokráciában a normális választópolgár nem arra választja meg a vezetőt, hogy utána átalakítsa a demokráciáját, hanem arra, hogy továbbra is fenntartva a demokratikus kereteket, kormányozzon az egész nép (nem csak a saját szavazótábora) érdekében. Nálunk most nagyon nem ilyen irányba haladunk, bármennyire is nehéz belátni.
2010. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
34%
Ja és csak hogy a te fogalmi képzavaroddal éljek. Nagy tévedés, hogy most a Fidesz a törvény. Ha így van, akkor már régen nem demokráciában élünk. Attól, hogy a Fideszt szavazta meg a nép egy része, attól még a teljes nép a törvény, ha már annyira a néptől eredezteted a demokráciát. Méghogy a "szociknak" van kettős mércéjük. Ne nevettesd ki magad.
2010. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
34%
Még egy kis kiegészítés, sajnos pörögnek a gondolataim. A demokrácia nem attól demokrácia, hogy a relatív többség megszavaz valamit, aztán akkor a megszavazott uralkodik. Ettől ez még királyság is lehetne. Onnantól lesz demokrácia, hogy a fennmaradó kisebbség nincs elnyomva és korlátozva.
2010. jún. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
0%

15:30


"kormányozzon az egész nép (nem csak a saját szavazótábora) érdekében. Nálunk most nagyon nem ilyen irányba haladunk"


MAGÁNVÉLEMÉNY, hogy szerinted a jelenlegi kormány az ország érdekeivel ellentétesen kormányoz. Az meg az én magánvéleményem, hogy szerintem a kormányprogram jó. Megjegyzem, a lakosság 70-80%-ának tetszik az új kormány programja.


Kétévi "politológia és társadalomtudományok" (az meg hogyan? a politológia egyike a társ.tud.knak) tanulás után azért többet várna tőled az ember, minthogy idelökj egy magánvéleményt, mely szerint a kormány nem a "nép érdekében" kormányoz. Tényleg bajban lehet a felsőoktatás.

2010. jún. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
0%

"A demokrácia nem attól demokrácia, hogy a relatív többség megszavaz valamit, aztán akkor a megszavazott uralkodik. Ettől ez még királyság is lehetne. Onnantól lesz demokrácia, hogy a fennmaradó kisebbség nincs elnyomva és korlátozva."


1. A kisebbség jogainak biztosítása nem a demokrácia, hanem a liberális demokrácia definíciójához tartozik hozzá.


2. Most akkor el vannak nyomva a szocik? Azzal, hogy nem lehetnek alkotmánybírók? Irtózatos elnyomás.


"Nagy tévedés, hogy most a Fidesz a törvény. Ha így van, akkor már régen nem demokráciában élünk. Attól, hogy a Fideszt szavazta meg a nép egy része, attól még a teljes nép a törvény"


A törvényeket a parlament hozza, ahol a Fidesznek van többsége. Ahogy 2006-ban a parlament hozta a törvényeket, MSZPSZDSZ többséggel. A nép nem a törvény (a nép az egy csomó ember, a törvény az egy jogi norma). Érdekes, hogy miközben pongyolán összemosol minden fogalmat, amiről úgy érzed, hogy kicsit is összetartozik, aközben másokat vádolsz "fogalmi képzavarral" (elárulom, hogy létezik olyan, hogy fogalomzavar, meg olyan, hogy képzavar, de olyan, hogy fogalmi képzavar, csak szerinted létezik - valószínűleg nem olvasol valami sokat, ezért nem tudsz magas szinten magyarul. Bulizás helyett olvasni is kell, ha már az ember politológusnak készül.)

2010. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
34%

15:39, egy szóval nem beszéltem országellenességről, előfordulhat, hogy az országnak pl. gazdaságilag fejlődést fog hozni a Fidesz kormányzása. A vita jelenleg arról folyik, hogy a demokratikus elemek mennyire maradnak meg. Nekem érdekem, hogy megmaradjon, ezért most tesz olyan lépéseket, amik nem feltétlen az én érdekeimet szolgálják. Tudom, nincs igazam szerinted, de azt senki nem fogja nekem megmagyarázni, hogy ami itt folyik, az a demokrácia kiteljesedése. A 70-80%-ról csak annyit mondanék, hogy annak a 70-80%-nak elég jelentős része tulajdonképp dilettáns, vagy csak nagy vonalakban van fogalma akár gazdaságról, akár politikáról. Sajnos. A tömeg nem mindig jelent ám tudást. Ez a szépséghibája a demokráciának, benne van a pakliban, hogy a nép hülyeséget csinál, csak akkor együttesen tudni kéne vállalni is a következményeket, nem egymásra mutogatni.


A politológiát csak azért emeltem ki, hogy tudassam, hogy tulajdonképp szakmabelinek készülök, szóval ha egyszer megérjük, talán majd engem is lehet szidni, bár nem célom közutálat tárgyává válni. A felsőoktatás minőségét meg kéretik nem az általam érzett egyre erősödő gyűlöleted alapján megítélni, van itt még minőségi oktatás, igény is van rá, csak ritka.

2010. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!