Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért nem meri...

A Fidesz miért nem meri nyiltan, őszintén, gerincesen felvállalni a nagy tisztogatást, illetve, hogy saját embereit akarja a fontosabb posztokra tenni?

Figyelt kérdés
Pedig azt igérték, hogy a népet, amelynek nevével takaróznak, mindíg megkérdezik. Lehet, hogy csak addig kellett a nép, amíg hátunkon felkapaszkodtak a hatalomba.
2010. jún. 22. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
0%

15:49


"egy szóval nem beszéltem országellenességről"


A saját szavaidat sem érted? Idézzem, mit írtál, vagy önállóan is vissza tudod olvasni? Vagy olvasást nem tanulsz az egyetemen? :)))))



"A vita jelenleg arról folyik, hogy a demokratikus elemek mennyire maradnak meg."


Melyik vita? Pontosítsunk. Arról süketelsz, hogy a "demokratikus keretek" bajban vannak. Ez önmagában még nem "vita" a "demokratikus elemek"-ről :)))



"A 70-80%-ról csak annyit mondanék, hogy annak a 70-80%-nak elég jelentős része tulajdonképp dilettáns"


Dilettáns mihez is? Az első érdekes állításod. Kifejtenéd? Nagyon jól látszik, hogy fingod sincs a demokráciáról, és lehet, hogy ezt te is megértenéd, ha megpróbálnád most ezt kifejteni.


"a nép hülyeséget csinál"


Mondom én, hogy nem vagy demokrata :))) Egy hülye elitista önjelölt "értelmiségi" gyerek vagy, aki szerint a legjobb lenne leváltani a buta mucsai népet :)))


Magyarországon nagyon komikus vonása a politikának, hogy rendszerint a magukat demokratáknak és baloldaliaknak képzelők szoktak autoriter elitisták lenni :)))


"A politológiát csak azért emeltem ki, hogy tudassam, hogy tulajdonképp szakmabelinek készülök"


Hát még nagyon az elején vagy ennek a készülésnek, ezt azt hiszem, leszögezhetjük.

2010. jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
34%

59%, úgy látom nem érted, hogy a demokrácia, mint államforma nem csak intézményrendszerből áll. Politikai kultúra, megfogalmazott eszmék, követendő alapértékek stb. tartoznak hozzá. Sajnos nálunk utóbbiakról az ember vagy nem tud, vagy rendszerint képes megfeledkezni róla, ezért az intézményrendszerrel lehetősége szerint mindenki úgy játszadozik, ahogy akar. Lásd most a Fidesz.


(irónia on) Amúgy komolyan kezdelek tisztelni, hogy ennyi alapján kész "kórtörténetet" állítasz fel rólam. (irónia off)

2010. jún. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
34%
Nem arról van szó, hogy elitista vagyok, csak tisztában vagyok azzal, hogy kik szavaznak ma Magyarországon, és nem kötelességem azt elfogadni.
2010. jún. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
0%

"Politikai kultúra, megfogalmazott eszmék, követendő alapértékek stb. tartoznak hozzá. Sajnos nálunk utóbbiakról az ember vagy nem tud, vagy rendszerint képes megfeledkezni róla"


Azaz: te tudod, hogyan kellene gondolkozni, de ah, fájdalom, "az ember" nem annyira okos, mint te. Azaz megveted és lenézed a népet. Demokrata :))))


"tisztában vagyok azzal, hogy kik szavaznak ma Magyarországon, és nem kötelességem azt elfogadni."


Szóval jelenleg ott tartunk, hogy a Demokrácia Védelmezőjének éppen nem tetszik, hogy a piszkos démosz szavazhat?

2010. jún. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
34%
A dilletáns dolgot meg úgy értettem, hogy politikában kb. annyit lát, hogy "mocskos...", gazdaságban meg annyit, hogy "megint nőtt a gázszámla, meg 3 forinttal többe kerül a tojás", de ha megkérdeznéd az általa támogatott párt programjáról, 3 értelmes dolgot nem tudna mondani, mint ahogy azt sem tudná megmondani, hogy mi az ÁFA. De ennek ellenére politizál, meg gazdaságilag meg akarja váltani a világot. Ha azt mondod, hogy nincs igazam, feladom.
2010. jún. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:

Nem. Nem azt tudom, hogy hogyan kellene gondolkozni. Azt tudom, hogy nem ártana egyáltalán elkezdeni gondolkozni. Az meg ha jól tudom alapvető jogaimból levezethető, hogy azt gondoljak a szavazásról, amit akarok. Nem akarom én megmondani senkinek, hogy mit csináljon, felőlem mindenki úgy rontja el vagy teszi jobbá az életét, ahogy akarja, de azt nem vagyok köteles elfogadni.


Ha kérhetem, ne forgasd ki a szavaimat, ahogy látod, úgysem tudod a saját előnyödre fordítani.

2010. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
0%

16:08


"A dilletáns dolgot meg úgy értettem, hogy politikában kb. annyit lát, hogy "mocskos...""


Olvasod 10 millió ember gondolatait? Kicsit több szerénységet várna az ember valakitől, aki állítólag tudományok (pl. politológia) iránt érdeklődik.


"De ennek ellenére politizál, meg gazdaságilag meg akarja váltani a világot."


Nocsak, nocsak. Milyen végzettséghez kötnéd a politizálást?

2010. jún. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
0%

"Azt tudom, hogy nem ártana egyáltalán elkezdeni gondolkozni."


Tudod, hogy hányan gondolkodnak ebben az országban? Na, hányan kezdtek el gondolkodni? Vagy nem tudod? akkor miért beszélsz össze-vissza?

2010. jún. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
47%
59%, tényleg úgy érzem, hogy kezd személyeskedésbe csapni a dolog, részemről én befejeztem, ennek így nincs értelme. Nyugodtan érezd úgy, hogy felülkerekedtél, mert nem tudok mit mondani, különösebben nem fog megérinteni, nem fogok az ablak felé sem rohanni miatta a 10. emeletről. de ennek én így tényleg nem látom értelmét. Remélem valahol mélyen te is tudod, hogy bizony a demokráciának megvan az a veszélye, hogy mindenki dönthet mindenről hozzáértéstől függetlenül. Mondhatjuk, hogy nem tartom a legjobb rendszernek a demokráciát, nyíltan vállalni is merem, de ha már azt mondják, hogy demokráciában elünk, akkor tényleg éljünk is abban, én meg majd lerendezem a kis lelkecskémben.
2010. jún. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
A Fidesszel az a legnagyobb baj, hogy az állmagizgatásból nem rakja ki az össze volt komcsit. Csak azokat bántja akiknek már nagyon kiállt a szénájuk, és szakmailag és politikailag is teljesen alkalmatlanok feladatuk ellátására. Ráadásul a ballib média még ezt is felnagyítja, mert gondolom te is onnan szerzed be az infókat.
2010. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!