Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy a reggeli...

Támogatnád, hogy a reggeli csúcsidőben a nyugdíjasoknak is kelljen jegyet venni?

Figyelt kérdés

nyilván csak elméleti kérdés, mert sokat ér a nyugdíjasok szavazat, de szerintem még sincs rendben, hogy tele van reggel a busz ingyen utazó nyugdíjasokkal. legalább a reggeli csúcsidőből ki kéne szorítani őket.

Az még kicsit off, de vmiféle íratlan szabályként be lehet vezetni más boltokban is, hogy a munkába, iskolába igyekvő embereket a nyugdíjasok szépen előre engedik.


Meglepő, de ezt már pár kisebb boltban tapasztaltam.



2018. aug. 23. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
68%

Akkor javaslom, nézz utána kicsit jobban a dolgoknak.


[link]


Egyébként MINDEN szülő rászorul erre a segítségre?😀 Ha már annyira ragaszkodsz hozzá, hogy csak minimálnyugdíjjal járjon az ingyenes utazás....

2018. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
36%

Ahogy látom igen csak forrnak az indulatok a kérdező ellen, pedig egyáltalán nem képtelenséget kérdezett. Németországban a legtöbb városban a nyugdíjasok csak csúcsidőn kívül (általában 8 vagy 9 óra után) utazhatnak kedvezményes bérlettel.

Az pedig, hogy lekorlátoznánk a nyugdíjasok ingyenes utazását a csúcsidőn kívülre, az nem azt jelenti, hogy nem tudna pl. bejutni a kórházba, vagy egyéb fontos, halaszthatatlan ügyét ne tudná elintézni a csúcsidőben, hanem hogy ekkor neki is keljen fizetni(nem feltétlen teljes áru jegyet).

Szerintem igenis kell valamilyen ösztönzés, hogy aki megteheti, hogy ne csúcsidőben utazzon, az ne akkor utazzon, és a szép szó, illetve a társadalmi együttérzés eddig nem igazán vált be, szemben az anyagi ösztönzés annál inkább.

A nyári melegre pedig, amit valaki írt nagyon egyszerű a megoldás, a korlátozást csak tanítási időre kellene bevezetni(és nyilván csak hétköznap).

2018. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
81%

Én nyugdíjas vagyok. Még nem utazom ingyen, majd októbertől.

Ellenben dolgozni járok, hogy a "nem nyugdíjas" gyerekem családját segíteni tudjam. És fogom ezt tenni, ameddig bírom, akár tetszik ez egyes vadidegen fiataloknak, akár nem.

Nem haragszom az ilyen ostoba kérdésekért sem, mert én már tudom, hogy az élet egyetlen igazsága, hogy mindenki megöregszik, aki nem hal meg fiatalon. Hamarabb is mint gondolná és lehet élvezni az öregséget, annak minden "szépségével"

Az a mókás az egészben, hogy az öregkor életünk leghosszabb időszaka. A gyerek és kamaszkor után nagyjából még 20 évig fiatal valaki és ha megéli utána 40+ évig már csak öreg és még öregebb.:)

2018. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 tgt ***** válasza:
4%

31-es, nem szorul rá minden szülő, hogy a gyereke kedvezményesen utazzon, ahogy a gyesre sem szorul rá minden szülő, és úgy általában a családi kedvezményekre és támogatásokra sem. Ezek az állam hozzájárulásai a gyerekvállaláshoz, és a gyerek tanulásához. Minden megszületett gyerek után az állam különböző kedvezményeket ad, hogy minél kevesebb teher legyen a szülőkön és könnyebben vállaljanak gyereket. Ezzel lehet vitatkozni, van aki szerint a milliárdos üzletember miért kap támogatást, és ebben is van igazság. De az állam azt mondja, a gyerek befektetés a jövőbe, és ehhez ő is hozzá akar járulni. Megértem.


De mi a különbség egy 65 év feletti nyugdíjas és egy 65 év alatti munkába járó között, ha a havi jövedelmük közel azonos? Az egyik miért utazhat ingyen, a másik miért nem?


Ahogy nincs ingyen ebéd, úgy nincsen ingyen utazás sem. Az ingyen utazók költségeit azok fizetik meg, akik nem jogosultak semmilyen kedvezményre.

2018. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:

# 32/34


persze, mert ebben az országban erről is nehéz kulturáltan vitázni. a hozzászóló idősek sem érdemben reagálnak, hanem úgy viselkednek, mint a sértett óvodások, és az egész nyugdíjas generáció nevében nekem esnek és a „hitvány” fiataloknak.

nyáron tanszünetben meg nyilván értelmetlen lenne ilyen korlátozás, hiszen híján üresen kong nagyon sok busz, úgy azért elférnek a dolgozók és nyugdíjasok.

2018. aug. 23. 13:01
 36/63 A kérdező kommentje:

# 33/35


kissé vicces, h olyasvalaki ostobázza le a kérdést, aki nem tudja, h mi a különbség „megélni” és megérni” szavak között, de legyen.

az elmélkedésed az időskorról meg persze kár lett volna, ha benned marad.

az se értem, miért írtad le, h dolgozni jársz és utazni fogsz. ha nem lenne ingyen az utazás, akkor is utazhatnál, csak nem ingyen. ugyan nem írtam le szájbarágósan, de azt hittem, egyértelmű lesz, h nem azokról van szó, akiknek muszáj utazniuk reggel.

csak mondjuk kissé ebből az egészből bohózat válni: egy-két válaszolótól eltekintve mindenki úgy csinál, mintha nem létezne a jelenség, és minden nyugdíjas halaszthatatlan dolog miatt reggel a diákjárattal. hagyjuk már.

2018. aug. 23. 13:09
 37/63 anonim ***** válasza:
32%

“De mi a különbség egy 65 év feletti nyugdíjas és egy 65 év alatti munkába járó között, ha a havi jövedelmük közel azonos? “


Például az, ami a 25 éves minimálbéres dolgozó és a 25 éves diák között.😀 Szép mellébeszélés volt, de azt még mindig nem sikerült megindokolni, hogy a 65 év felettieknek, akik túlnyomó többsége végigdolgozta az életét, felnevelt néhány új állampolgárt, jellemzően jóval alacsonyabb a jövedelme, mint egy aktív dolgozóé, miért is ne járna legalább az a kedvezmény, hogy ingyen utazhatnak a tömegközlekedési járműveken.😀 Ugyanis innen indultunk.

2018. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudok arról, hogy létezne kifejezetten diákoknak fenntartott diákjárat, kérdező. Egyébként ez közlekedésszervezési kérdés, nem a nyugdíjasok kedvezményét kell megnyirbálni, ami láthatólag igencsak a bögyödben van, még kevésbé paraszt módon nyilatkozni arról a korosztályról, amelyik veled ellentétben már sokat letett az asztalra.
2018. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
80%

#36

33-as vagyok és nem sikerült megbántanod, vagy megsértened az újabb butaságoddal.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy különbül művelem az anyanyelvünket, mint te bármikor is fogod, tehát a kritikád is lepereg rólam.

Semmiről nem akarlak meggyőzni.

További jó szórakozást!

2018. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
70%
Vissza kell fizetni amit egy nyugdíjas befizetett 45 év alatt kamatostól, örökölhetővé tenni, amiből jelenleg jó esetben 1-2 évig szed fel egy alamizsnát egy nyugdijas, a többit benyelik. Aztán nem utazik majd ingyen. Te meg takaroggy el dolgozni kérdező!
2018. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!