Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy a reggeli...

Támogatnád, hogy a reggeli csúcsidőben a nyugdíjasoknak is kelljen jegyet venni?

Figyelt kérdés

nyilván csak elméleti kérdés, mert sokat ér a nyugdíjasok szavazat, de szerintem még sincs rendben, hogy tele van reggel a busz ingyen utazó nyugdíjasokkal. legalább a reggeli csúcsidőből ki kéne szorítani őket.

Az még kicsit off, de vmiféle íratlan szabályként be lehet vezetni más boltokban is, hogy a munkába, iskolába igyekvő embereket a nyugdíjasok szépen előre engedik.


Meglepő, de ezt már pár kisebb boltban tapasztaltam.



2018. aug. 23. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, kiírsz egy bunkó, köcsög kérdést, aztán bevágod a durcit, mert neked oly érzékeny lelked van.😀 Szánalmas. A féláron utazó diákoknak nem akarsz időablakot kijelölni, amikor élhetnek a kedvezményükkel? Elvégre köztük legalább olyan arányban vannak bunkók (sőt), mint a nyugdíjasok között.
2018. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 tgt ***** válasza:
19%
Nem értem, miért utazhatnak egyáltalán ingyen a nyugdíjasok? Miért nem lehet nyugdíjas bérletet bevezetni, ami annyiba kerülne, mint a diákbérlet?
2018. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
69%
VAN nyugdíjas bérlet, ugyanis csak 70 felett lehet ingyen utazni. Egyébként miért NE lenne ingyenes? Rengetegen ki se használják, az én szüleim pl. megyeszékhelyen élnek, kocsival járnak, igen ritkán tömegközlekednek. Ennyi erővel a diákbérlet sem indokolt.
2018. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 tgt ***** válasza:
46%
65 év felett ingyenes.
2018. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 tgt ***** válasza:
0%
Miért?
2018. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 tgt ***** válasza:
0%
Ha valakinek minimálnyugdíja van, kapjon az önkormányzattól ingyenes utazásra jogosító igazolást. De miért kell ezt azoknak is adni, akik jó anyagi körülmények között élnek?
2018. aug. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
34%
Miért, mi indokolja a diákok 50%-os kedvezményét? Sorolj érveket, tgt.
2018. aug. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 tgt ***** válasza:
55%
Mondjuk, a diákoknak nincs saját jövedelmük, és az állam így akar segíteni a szüleiknek.
2018. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
72%
MINDEN diákot a szülei tartanak el?😀 MINDEN diák szülei rászorulnak erre a segítségre?😀
2018. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 tgt ***** válasza:
6%
Miért, ki tartja el az általános és középiskolás diákot? Az egyetem mellett persze lehet dolgozni, de mivel a diákbérlet csak nappali képzés esetén jár, a diákmunkával nem lehet túl sokat keresni.
2018. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!