Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy a reggeli...

Támogatnád, hogy a reggeli csúcsidőben a nyugdíjasoknak is kelljen jegyet venni?

Figyelt kérdés

nyilván csak elméleti kérdés, mert sokat ér a nyugdíjasok szavazat, de szerintem még sincs rendben, hogy tele van reggel a busz ingyen utazó nyugdíjasokkal. legalább a reggeli csúcsidőből ki kéne szorítani őket.

Az még kicsit off, de vmiféle íratlan szabályként be lehet vezetni más boltokban is, hogy a munkába, iskolába igyekvő embereket a nyugdíjasok szépen előre engedik.


Meglepő, de ezt már pár kisebb boltban tapasztaltam.



2018. aug. 23. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
74%
Nem támogatnám. Az én 76 éves nagymamám, aki mindent megtenne értünk, a reggeli csúcsforgalom közepén megy vásárolni, egyszerűen azért, mert 8 óra után meleg van és idősként nehezebben bírja a meleget. És van 1-2 pofátlan idős, de én azért mindig bejutok időben a munkahelyemre, a tömegközlekedés velejáróit belekalkulálva, stressz mentesen. Akinek meg ez állandóan szemet szúr, ha megszűnne, találna magának más problémát, ami miatt idegeskedhetne. Vannak ilyen emberek. Szeparáció helyett inkább egy olyan társadalmat szeretnék, ahol nem gyerekmentes strandok vannak, hanem megnevelt gyerekek, nem megkeseredett, kötözködő öregek, hanem a fiatalságban bizakodó, bölcs idősek. Persze az én vágyam is csak egy utópia.
2018. aug. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
34%

Termálfürdőkben is jó lenne a nyugdíjasoknak a hétköznapokra időzíteni a kiruccanást, nekik is jobb és másnak is.


Suliba menet már többször előfordult, hogy kígyózott a sor a pékség előtt, a nyannyóka meg a sor elején hosszú perceken keresztül válogatta a kenyereket. Sokan meg elkésnek munkából/suliból miatta.


Az is idegesítő, mikor a fürdőzést pont hétvégére időzítik a nyugdíjasok. Általában az egész 7 a rendelkezésükre áll, és nekik is jobb lenne kerülni a tömeget.

2018. aug. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
93%

Jobb ötlet!


Legyen mindenkinek ingyen a tömegközlekedés csúcsidőben.

2018. aug. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
79%

1-essel maximálisan egyetértek. Szerintem kérdező, nagy tehertől szabadulnál meg, ha elfogadnád, az emberek hol öregek, fiatalok, csecsemők, magzatok, élők és holtak, hol okosak, buták, türelmetlenek, türelmesek, szociálisak és nem azok, megértőek elfogadóak és nem azok

- szóval hogy a több, mint 7 milliárdban mindenféle van.

És együtt kell(ene) élni.


Nem likvidálhatjuk, aki nekünk útban van. Lehet előbb indulni a boltba is a kifliért, és teljesen idegeskedés nélkül élni. Rajtam múlik mindez, nem a többi több, mint 7 milliárdon. És ezért rajtam múlik kizárólag, milyen a hangulatom, gondolataim, képzeteim, a cselekedeteim, a szavaim, sőt az egész életem.

2018. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 Lazy Lover ***** válasza:
39%
Nem! Ki járási tilalmat rendelnék el nekik
2018. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
18%
Nem. Azt támogatnám, hogy csúcsidőben a kölköknek dupla árú legyen a jegy.
2018. aug. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

7:


persze, a gyerekeknek, akiknek nincs jövedelmük és sietnek iskolába.

azért ne legyen komolytalanok/nagyon humorosak.

2018. aug. 23. 09:51
 8/63 Estádio de Felchút ***** válasza:
61%

Eleve nem támogatok semmilyen ingyenes szolgáltatást.

Nagyon rossz üzenete van.

2018. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
90%

Amilyen a kérdés olyanok a válaszok.


Ha a buszok tele vannak reggel nyugdíjassal, akkro felférnek rájuk.

Ha a nyugdíjasok nem szállnak reggel buszra akkor lehet ritkítani a járatokat, hogy újra kihasznált legyen.


Ezt szeretnéd?


tényleg fajn volna 6-8 között 20 percenként járnának a buszok 8-13 között meg 5-10 percenként.

2018. aug. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
60%
Amikor ilyen köcsög kérdések születnek, nem látom az alapját annak, hogy az idősek a fiatalokban “bizakodjanak.” Aki siet, udvariasan MEGKÉRHETI az előtte állót -legyen az nyugdíjas, vagy vakációzó, így nyilvánvalóan szintén ráérő tini-, hogy engedje előre, de nem várhatja el. A gyerekek “neveletlenségéről” meg annyit, hogy az “jólneveltség”, hogy hátratett kézzel, csöndben ülnek a medencében. Akinek ilyen elvárásai vannak, építtessen a kertjében saját medencét, ott senki nem fogja zavarni.
2018. aug. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!