Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A leggazdagabb európai országo...

A leggazdagabb európai országokban miért van többkulcsos adó?

Figyelt kérdés

Svájc, Norvégia, Írország, Luxemburg, Dánia, Ausztria, Svédország: Európa leggazdagabb országai, mégis mindnek többkulcsos adója van.

Ezzel szemben egykulcsos van a legszegényebbekben: Bosznia, Románia, Belarusz, Bulgária, Oroszország, Magyarország, stb.

Nem pont fordítva kéne lennie, mivel az egykulcsos adó a gazdagoknak/jómódúaknak kedvez??



2018. máj. 9. 17:17
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
9%
19: br 1 misit. Érdekelne mi derült ki LMP tervezetéből, mert anno átnéztem az összes ellenzéki programot, de konkrét számokat (százalék ÉS sáv) egyik sem írt, egyiket is csak a kicsit, akiknek úgyse lett volna beleszólásuk, mszp-nek csak arra tellet, hogy fizessenekagazdagok és alapjövedelmetmindenkinek.
2018. máj. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%

#12


Na most fuss neki még egyszer, mert pontosan leírtam az adósávokat, hogy 600 ezertől 30%, 1 200 ezertől pedig már 40%.

Attól,hogy neked ez nem világos, ez még pontosan azt jelenti, hogy én értem, hogy 600-1 200 ezer közötti összeg adózik 30%-t, a 600 ezer alatti csak a 20%-os kulcsot.


Elé sokféle adórendszerben készítettem már e az adóbevallásomat, értem, hogy mit jelent. Én legalábbis értem.

2018. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

#19: Az LMP 0%, 12% és 24%-os sávokban gondolkodott.

A minimálbérig 0%. Majd 300 ezer forintig 12%, a 300-on felüli összegre pedig 24%.

Te lehet hogy már valóban többet fizetnél ebben a rendszerben, de azért a bruttó 1 millió szerintem bőven átlagon felüli keresetnek számít ma Magyarországon sajnos.

2018. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
#22: Ez esetben bocsánatot kérek, hidd el hogy sokan vannak, akik nem tudják.
2018. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a #23 válasz a #21 válaszolónak ment.
2018. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
22%
23: ezzel 40 ezerrel fizetnék többet, ez azt jelenti, hogy az ellopott 1500 milliárd (?) rám eső részét 4 hónap alatt beszednék.. Lehet mást vígasztalna, hogy van aki kevesebbet keres, de engem nem. Nem kell sajnálni, de havi 40-ért elviselem a Soros-plakátokat.
2018. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
92%
23: Ehhez vedd hozzá, hogy a kérdező által példának állított svájci adórendszerben háromszoros fizetésből adóznék 20%-ot(!), ezzel szemben itthon 33% felett, de valójában 45%-ot, mert a munkáltatón is bevasalnak egy halom járulékot, ezzel kozmetikázva a számokat. Az ellenzék ezen emelni akart, ahelyett, hogy azt mondta volna, hogy csökkentjük a pazarló kiadásokat, ezért be tudunk vezetni egy 10%-os sávot az átlagbérig. Az több kulcsos lenne, csökkent volna mindenkinek az adóterhe, de a szegényeknek arányaiban jobban. Erre szavaztam volna, a marxista hangulatkeltésre nem fogok.
2018. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

#26: Kb. 955 ezer bruttóig jobban jár az ember az LMP-féle tervezettel, felette a jelenlegivel jár jobban valóban.

Nem tudom hogy jött ki a 40 ezer, az LMP kalkulátora szerint ha kereken bruttó 1 millát keresel, akkor 2440 forinttal jársz jobban a Fidesz adórendszerével. [link]

2018. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
26-os! A kedvedért beírtam az LMP kalkulátorába és 2440Ft-al kerestél volna rosszabbul...
2018. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
49%

"Az ellenzék ezen emelni akart, ahelyett, hogy azt mondta volna, hogy csökkentjük a pazarló kiadásokat, ezért be tudunk vezetni egy 10%-os sávot az átlagbérig."


Az LMP-s verzió amúgy pont erről szólt, az átlagbérre az effektív adókulcs 8% lett volna...

Szavaztál volna rá?

2018. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!