Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor szüntetik már meg ezt a...

Mikor szüntetik már meg ezt a magázás dolgot?

Figyelt kérdés

Csak baj van vele.

1) Nem rég az egyik 15 éves ismerősömnek köszönt egy 4 év körüli kisgyerek csókolomot. 2)A fiatalok sokszor keverik a magázást a tegezéssel.

3)valakit a magázás, valakit pedig a tegezés zavarja


Sokkal egyszerűbb lenne ha mindenki tegeződne.



2017. nov. 8. 15:34
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Igazad van 47%

Én szívesen köszönnek sziát az orvosnak. De nem lehet mert ő magáz. Xdd

2017. nov. 8. 16:30
 12/26 anonim ***** válasza:
92%
Ügyfélszolgálaton dolgozom, ahol elvárt a magázódás. Korábban nem érdekelt, ha tegeződnek velem az ismeretlenek, de az ügyfélszolgálaton nagyon zavaró, mikor az ügyfél első perctől letegez. Teljesen mindegy, hogy az ügyfél milyen idős.
2017. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ne szüntessék meg, nekem kifejezetten tetszik; furcsa volt és idegen, hogy pl az angoloknak mindenki you:) Szóval én imádom, hogy két ilyen forma is van, egy közvetlen, meg egy "hivatalos", szerintem ez is gazdagítja a magyar nyelvet. Én nagyon szeretem ezt, hogy vadidegenekkel pl egy új, pult mögötti kiszolgálóember, és akkor vele tök jó, hogy magázódunk, aztán ha már sokat megfordulok arra pl, akkor tegezhetjük egymást, az is tetszik, de a tegezés az ilyen közelebbi; idegenekkel nem szívesen tegeződnék. És szerintem tök jó, hogy ezekre az esetkre van egy ilyen forma.
2017. nov. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 szántóvető ***** válasza:
79%
"valakit a magázás, valakit pedig a tegezés zavarja"-ezt te magad írtad kérdező.ennyi erővel meg lehetne szüntetni a tegeződést is.szóval inkább ne variálj.
2017. nov. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%

"furcsa volt és idegen, hogy pl az angoloknak mindenki you:)"


De azért tegyük hozzá, hogy a "you" eredetileg magázás volt, és a tegezés kopott ki az angolból. Mindazonáltal, ha valaki régi angol könyveket olvas, vagy angol nyelvű imákban, ott még fellelhető a tegező forma: "thou art", "thou hast", "thou knowest" stb.

2017. nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%

"Szerintem ne szüntessék meg, nekem kifejezetten tetszik; furcsa volt és idegen, hogy pl az angoloknak mindenki you:) Szóval én imádom, hogy két ilyen forma is van, egy közvetlen, meg egy "hivatalos""


Angolban is van egy hivatalosabb nyelvezet, és egyáltalán nem mindenki you. Én is csak akkor tanultam meg ezt, mikor egy multinacionális céghez kerültem be.


"Én szívesen köszönnek sziát az orvosnak. De nem lehet mert ő magáz."


Szóval inkább azért szüntessék meg, mert neked nem tetszik.

2017. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Hát tényleg nem tetszik. Hülyeség az egész magázás ahogy van.
2017. nov. 8. 19:40
 18/26 anonim ***** válasza:
57%
Tényleg hülyeség. A filmekben olyan sokszor kijön. Két egyforma korú nő és férfi magázódik, mikor tudod, hogy angolul nem magázódnak és a mai világban nem is magázódnának. Már a csókon is rég túl vannak és még mindig magázódva megy a szinkron, totál röhej.
2017. nov. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%
Pedig a magázás a tiszteletnek a jele. Nekem is furcsa volt, mikor elkezdtem dolgozni, de pár hónap alatt megszokja az ember. Egyébként egyetértek a 12-essel. Én is jártam úgy, hogy a ránézésre sem túl értelmes ügyfél odajött hozzám és kapásból letegezett mint valami utolsó cimboráját. Munkahelyen ez elég zavaró.
2017. nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%
Legyen a törvény által előírt egységes megszólítás "He ba'meg"!
2017. nov. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!