Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem szüntetik meg ezt a...

Miért nem szüntetik meg ezt a magázódást?

Figyelt kérdés
elegem van , 16 évesen magáznak , nem tudom hogy magázzam vagy tegezzem a fiatal huszonéveseket , mert volt egy 24 éves nő (szomszéd) tegeztem erre lekiabált hogy mi tyúkot őríztünk hogy ilyen jóban vagyunk , pedig ő tegezett. meg volt egy 27 éves pasi akit magáztam , és szólt hogy mennyinek nézel , 40-nek hogy magázni kell? És még sorolhatnám...

2014. dec. 3. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Mert ez a nyelv egyik szépsége.
2014. dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Attól, hogy volt két gyökér ember, aki leszólt téged, attól még nem kell megszüntetni a magázódást. Nálam tökéletesen működik és nincsenek belőle ilyen problémáim.
2014. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak két példa két hülye emberre, normális 24 éves nem fog leugatni, hogy "ne tegezzééé vazze" - különben megmondhatod neki, hogy a mondás helyesen úgy szól, hogy nem őriztünk LIBÁT együtt, nem tyúkot, a tyúk az ő :D
2014. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki tegez, azt nyugodtan tegezd vissza. Ez a szomszéd bunkó volt. Nem kell vele foglalkozni.

A férfi meg csak poénkodni akart.

2014. dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Regen minden gyerek/felnott tudta, hogy hogy kell "magazodni". Tudtak, hogy kivel kell magazodni. Most miert nem?
2014. dec. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez nem olyan dolog amire a parlament 2/3-os törvényt hoz :D

Ez magától alakul ki a nyelvben és az emberek alakítják, vagyis a többség dönti el. nem szavazással ,hanem ahogy használja.

Korbecslésben én is nagyon rossz vagyok és rengetegszer futottam bele ilyen kellemetlen helyzetekbe. Alapszabály hogy aki téged tegez azt te is tegezd. A magázásnál már vannak érdekes helyzetek mert sok önérzetes 20onéves vagy 20 -nak se kinéző 30as ledorongol ha sziázol meg bratyizol, vagy csak kimérten visszamagáz. Ilyenkor jobb átváltani akkor magázásra, mert elvileg az a tiszteletteljesebb mód. .

2014. dec. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
5: Régen sem tudták. :)
2014. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen mindenki tegeződött kivétel nélkül. A magázódás fiatal, a polgárosodással alakult ki.

Kedves kérdező! Ha neked ez gondot okoz, akkor van néhány millió ember, aki szívesen cserélne veled. Ilyen súlyos gond! Együtt érzek veled! :DDDDDDDD

2014. dec. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát muris, és időnként zavaró tud lenni ez a tegeződés , magázódás kérdése.Sok ismerős van akikkel ritkán találkozom , és gyakran fogalmam sincs , hogy tegeződtünk e vagy magázódtunk.Aztán néha furán néznek rám. Megértelek, mert a te korodban ez még problémásabb lehet.Szerintem is egyszerűbb lenne tegeződni, de hát ahogy itt valaki írta ezt nem lehet törvénybe iktatni (szerencsére, mert abból még nagyobb gond lenne).:) Majd szép lassan "magától" alakulnak ezek a dolgok.

Szerintem ebben az egészben az a legnagyobb gond, hogy sokan vannak akik nagyon ragaszkodnak a régi hagyományokhoz, és esetleg sérelmezik azt ha visszategezik őket. Nekik is haladni kéne a korral bizonyos téren. A szomszéd nőnek nyugodtan mond meg , hogy ,..." rendben! , nem tegezed , de akkor ő is magázzon" . Ha ezek után továbbra is tegez nyugodtan tegezd le. Jah... hát dolgod lesz ezekkel még.

2014. dec. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 9/9 ma 14:31

Régi hagyományok: közel járok a hatvanhoz. A gyermekkoromban úgy vélték a nyelvészek is, hogy kikopik a magázódás, a felnövekvő ifjúság a felnőtt korába is viszi magával a laza, közvetlen stílust. És nem!

A minap még bölcsis szomszéd kiskölyök pont tegnap röffent rám egy Jó napotot az én Szia Zoli köszöntésemre.

2014. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!