Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szüntetik be a...

Miért nem szüntetik be a munkanélküli képzéseket?

Figyelt kérdés

Rentgeteg buta ember van, akik olyan szakra mennek tanulni, amivel mehetnek közmunkásnak. Pl andralogia, jogász, illetve az összes bölcsész, történész és hosszú a sor.


Az állam milliárdokat költ rá és amúgy sem tudnak vele mit csinálni. Utána meg fizeti nekik az állam a segélyt.


Megoldás: beszüntetni ezeket a karokat és nem képzünk olyanokat, akik az államon élősködnek+ megmarad sok milliárd, amit lehet költeni a normális karokra meg a jó szakmákra , illetve ha nem lehetne ilyen karokra jelentkezni, akkor az emberek tanulnának valami hasznosat és nem azon hisztiznének hogy én már egyetem mellett kaptam melót és hetin20 óra melóval többet keresek mint a minimálbér, ők meg már végeztek, de semmi melójuk.


2014. júl. 12. 17:40
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
74%
Rengeteg buta ember van.
2014. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
83%

Jogászokra mindig szükség lesz.

Viszont csökkenteni kellene az állami férőhelyeket ezen a karon.

2014. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell őket beszüntetni, csak lecsökkenteni a tanulók számát. (a bölcsészeket akár meg is lehet szüntetni, ők tényleg semmit nem csinálnak).


Egyébként ha ez a sok ember átjönne reál képzésre, akkor pár év alatt telítődne ez is és megint nem lenne munka

2014. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

"Jogászokra mindig szükség lesz. "


Az egy dolog, másik dolog pedig az az elborzasztó tény, hogy ezerszer többet képzünk belőle, mint amire itthon szükség van. Minek? Hova? Tud-e menni a magyar jogász külföldre? Nem igazán. Van-e itthon szükség ennyire? Nem.

Adjuk vissza a presztizsét a jogászképzésnek, tizedeljük meg az egyetemeken a jogi karokat.

2014. júl. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
77%

Az élősködés az eléggé relatív fogalom...


Én érettségi után dolgoztam napi 8 órát mekibe, és épphoyg megkerestem a minimálbért. És a munka után eléggé kiégtem minden nap. Utána fősulira mentem, és programozóként freelancerkedtem mellette, és viszonylag könnyen megkerestem a minimálbért szabadidőmben, meg sokszor jóval többet is.


Aztán kicsit átképeztem magam, és kipróbáltam egy jobbnak tűnő piacot, ahol a belem kidolgoztam, volt hogy kihasználtak, és beleszámolva a munkák közötti pangást, összességében kb a minimálbér jött össze. (Tehát jobban jártam volna, ha visszamegyek az előző piacra, csak az is már elkezdett pangani)


Most meg egy multinál dolgozok, és nevetségesen könnyű a munka. Egy olyan feladatot, amit korábban egyedül megcsináltam két hét alatt, és örültem ha kaptam belőle 150k-t, most megcsinálunk 5en, 3 hónap alatt. Mégis stabilan megkeresem a többszörösét a minimálbérnek, és ez még csak kezdőfizu. Akkor ki az élősködő?


Szarul van elosztva a pénz a világban? Igen. Megoldás az, hogy akkor a szegényektől mégtöbbet elvegyünk, megtagadjunk mindenféle segítséget ahhoz hogy normális munkához jussanak, és élősködőknek nevezzük őket? K**vára nem...

2014. júl. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
29%

"Egyébként ha ez a sok ember átjönne reál képzésre, akkor pár év alatt telítődne ez is és megint nem lenne munka"


A reál soha nem fog, soha nem képes telítődni. Ugyanis non-stop keresik külföldön a mérnököt, a kutatót.

Ellenben a bölcsészt nem keresik. A jogászt nem keresik.

Reálos értelmiségit kell képezni, nem humánosat.

2014. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
87%

ma 17:54


Ne villogjál :)

2014. júl. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
De nem kell feltétlen reálra jönni. Legjobb barátom humán beállítottságú volt, de nem ment egyetemre.miért? Mert mondta, hogy őt a töri, meg az irodalom érdekli, (mind a kettőből 90% fölött érettségizett, szóval bárhova felvették volna) de nem lehet vele elhelyeszkedni, vagy minimálbér. Inkább elment heggesztőnek osztrákiába és 2500 euró nettó bére van + 13. És 14. Havi pénz.
2014. júl. 12. 17:57
 9/48 anonim ***** válasza:
70%

'A reál soha nem fog, soha nem képes telítődni. Ugyanis non-stop keresik külföldön a mérnököt, a kutatót.

Ellenben a bölcsészt nem keresik. A jogászt nem keresik.

Reálos értelmiségit kell képezni, nem humánosat.'


Csakhogy nem mindenki születik ám úgy, hogy egy adott reálterület érdekli majd, vannak olyanok, akik a humán tudományokhoz jobban értenek. Mit csináljanak azok, akik az irodalomban, történelemben, társadalomtudományban tudnának jeleskedni? Kössék fel magukat?

2014. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
7%

"Csakhogy nem mindenki születik ám úgy, hogy egy adott reálterület érdekli majd, vannak olyanok,... blabla"


Azokat nagyon tudom sajnálni >:Đ

2014. júl. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!