Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szüntetik be a...

Miért nem szüntetik be a munkanélküli képzéseket?

Figyelt kérdés

Rentgeteg buta ember van, akik olyan szakra mennek tanulni, amivel mehetnek közmunkásnak. Pl andralogia, jogász, illetve az összes bölcsész, történész és hosszú a sor.


Az állam milliárdokat költ rá és amúgy sem tudnak vele mit csinálni. Utána meg fizeti nekik az állam a segélyt.


Megoldás: beszüntetni ezeket a karokat és nem képzünk olyanokat, akik az államon élősködnek+ megmarad sok milliárd, amit lehet költeni a normális karokra meg a jó szakmákra , illetve ha nem lehetne ilyen karokra jelentkezni, akkor az emberek tanulnának valami hasznosat és nem azon hisztiznének hogy én már egyetem mellett kaptam melót és hetin20 óra melóval többet keresek mint a minimálbér, ők meg már végeztek, de semmi melójuk.


2014. júl. 12. 17:40
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
79%
Jó, akkor inkább beszéljünk készségbeli eltérésekről.
2014. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
21%

'Mióta függ a jellemedtől az intellektuális képességed? Szerintem te -humános létedre- nem vagy tisztában a két szó jelentésével.'


Abban a pillanatban ez jutott eszembe, később rájöttem, a kompetenciák kifejezés illik inkább ide.

2014. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
21%
Az akarat kifejezés inkább illik ide
2014. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
21%

És mit kezdesz azzal, hogy megérteni valamit? Én mindig beton voltam matekból, fizikából és kémiából is és ezt nem tagadom, mert nincs értelme. Azt meg ne akard nekem bemesélni, hogy fullra meg lehet tanulni, mert ha valaki nem érti-ha nyakába teszi a lábát, akkor se-, akkor azzal nem tudsz mit kezdeni, erőszakkal meg nem mész semmire.


Ja és még valamit, kérdező állításával ellentétben azt vallom: az a jó meló, amit élvezettel csinálsz és nem az, amire (a körülmények miatt persze) rákényszeríted magad. Persze lehet más a vélemény, de nem ettől vagyunk emberek? :)

2014. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
9%

"És mit kezdesz azzal, hogy megérteni valamit? Én mindig beton voltam matekból, fizikából és kémiából is és ezt nem tagadom, mert nincs értelme. Azt meg ne akard nekem bemesélni, hogy fullra meg lehet tanulni, mert ha valaki nem érti-ha nyakába teszi a lábát, akkor se-, ak....blabla"


Az menjen összeszerelni!

2014. júl. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, reál szakoknál is van olyan, amivel sehol nem lehet elhelyezkedni, szóval kár a reál tárgyakat isteníteni.

Tulajdonképpen most van valami kérdésed is, vagy csak bólogató kiskutyákat keresel a tézisedhez, miszerint a humán szakok többsége kukába való, és a reál a király?


És már ne haragudj, de eléggé ostoba és gyerekes vagy ezzel a hozzáállással. Fikázod azokat, akik humán szakkal ITTHON nem tudnak elhelyezkedni, míg te reál szakkal külföldön fogsz dolgozni. Az ne zavarjon, hogy sokan reál szakkal sem képesek itthon semennyire sem elhelyezkedni. Vagy ha szerinted 100% az elhelyezkedési arány, akkor miért nem maradsz itthon? Ne gyere azzal, hogy "de a humán szakos külföldön se tud elhelyezkedni", amikor ez nem igaz, és én ismerek sok embert, aki az általad felsorolt szakokon végzett, külföldön dolgozik, és mind a szakmájában.

2014. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
9%

"Kérdező, reál szakoknál is van olyan, amivel sehol nem lehet elhelyezkedni,"


Említs már egy, CSAK EGY! olyan mérnöki szakmát, amivel nem lehet elhelyezkedni, kérlek! Visszakézből cáfolom majd, de próbálkozz meg vele... említs egyet!

2014. júl. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
95%

27-es, 9:21

Régen rossz, ha szerinted a reál-beállítottságú képzések csak a mérnöki szakokból állnak.

2014. júl. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
84%

'"És mit kezdesz azzal, hogy megérteni valamit? Én mindig beton voltam matekból, fizikából és kémiából is és ezt nem tagadom, mert nincs értelme. Azt meg ne akard nekem bemesélni, hogy fullra meg lehet tanulni, mert ha valaki nem érti-ha nyakába teszi a lábát, akkor se-, ak....blabla"


Az menjen összeszerelni!'


OK, Mr. Blamblam, ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy szerezzen egy Walther P 38-ast és lője főbe magát.

2014. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

Igaz reál szakok közül is van haszontalan, de sokkal sokkal kevesebb.


Amúgy ha visszaolvasol, olvashatod hogy egyetemista vagyok, de már dolgozom heti 20 órában és a minimálbérnél lényegesen jobban keresek.


Azért költözök, mert nem szeretem Magyarországot. A politikát, az irígy embereket, fe legfőképp nem látom értelmét itt élni, szerintem Mo-nak nincs jövője. Északra azért megyek, mert imádom a tájat, a hideget a havat a nyelvet, a mentalitást meg hogy minden jobban működik. Remélem kielégítő volt a válaszom és mellesleg azok a csoporttársaim, akik itthon maradnak, ptt fognak dolgozni, ahol most dolgoznak ők is jó pénzért. Kezdő fizujuk 250-300 e ft.

2014. júl. 12. 19:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!