Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szüntetik be a...

Miért nem szüntetik be a munkanélküli képzéseket?

Figyelt kérdés

Rentgeteg buta ember van, akik olyan szakra mennek tanulni, amivel mehetnek közmunkásnak. Pl andralogia, jogász, illetve az összes bölcsész, történész és hosszú a sor.


Az állam milliárdokat költ rá és amúgy sem tudnak vele mit csinálni. Utána meg fizeti nekik az állam a segélyt.


Megoldás: beszüntetni ezeket a karokat és nem képzünk olyanokat, akik az államon élősködnek+ megmarad sok milliárd, amit lehet költeni a normális karokra meg a jó szakmákra , illetve ha nem lehetne ilyen karokra jelentkezni, akkor az emberek tanulnának valami hasznosat és nem azon hisztiznének hogy én már egyetem mellett kaptam melót és hetin20 óra melóval többet keresek mint a minimálbér, ők meg már végeztek, de semmi melójuk.


2014. júl. 12. 17:40
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
11%

"Csakhogy nem mindenki születik ám úgy, hogy egy adott reálterület érdekli majd, vannak olyanok, akik a humán tudományokhoz jobban értenek. Mit csináljanak azok, akik az irodalomban, történelemben, társadalomtudományban tudnának jeleskedni? Kössék fel magukat?"


Emelt törit tanultam két évig gimiben(közben 2es, 3as voltam fizikából), majd jött egy váltás (akkoriban volt a nagy botrány, hogy nem képeznek több jogászt (vagy legalábbis nagyon keveset). Leadtam a törit, felvettem a fizikát. 5-ösre érettségiztem belőle.


Ennyit arról, hogy az ember nem lehet humánból reál

2014. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
72%

Milyen jó, hogy megint olyan beszél, aki életében egyetem közelében sem volt.


Csak hogy tisztázzuk:

1. Jogász: rájuk MINDIG szükség lesz. Hiába volt belőlük túlképzés, attól még a többségük el tudott helyezkedni, most is el tud.


2. Bölcsész: tudod nem csak a szabad bölcsész létezik. Bölcsész karokon képzik a történelem, irodalom tanárokat. Már ezekből is kezd hiány lenni. Ide tartozik az anglisztika, meg a germanisztika is például. Angol, német tanár.


3. AndraGógia szakon képzik például a munkaügyi hivatalban dolgozókat, valamint akik a hivatalban dolgoznak, képzéseket szerveznek, stb, szóval ezt sem nevezném felesleges szaknak.


Szóval mielőtt kinyitod a szád, utánanézhetnél. Ha annyira munkanélküli képzés lenne, akkor logikusan senki nem menne rá, és az egyetemnek sem érné meg akkor ezeket a szakokat fenntartani.

2014. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

9es mi a jobb? Olyan munkát végezni, amit nem annyira szeretsz, de 100% elhelyezkedés + jó fizu vagy olyan amit szeretsz, de nem tudsz elhelyeszkedni vagy minimálbér.


Én az infót szerettem, a matekot nem, de tudtam hogy ez a kettő összetartozik és elmentem programouást tanulni. Megérte?


Igen mert jól keresek egyetem alatt is + megbecsülnek + már van ajánlatom finnországból és hab a tortán, megszerettem a matekot :D

2014. júl. 12. 18:10
 14/48 anonim ***** válasza:
8%

"Már ezekből is kezd hiány lenni. Ide tartozik az anglisztika, meg a germanisztika is például. Angol, német tanár. "


Mert aztán borzasztó nagy szükség van angol meg némettanárra :DDD EMBER, MAGAMTÓL TANULTAM MEG 2 nyelven, úgy, hogy a szarsenki gimnazista tanáraim egy CENTIT nem tettek hozzá a tudásomhoz. Képzetlen, buta senkiházi volt mind az angol, mind a némettanárom (mindkettő 30 körüli nő), akiknél elsőben, de legkésőbb másodikban jobban beszéltem the aforementioned languages, than themselves. Ki kellene vágni az összes képzetlen, tehetségtelen idiótát nem csak a bölcsészkarokról, hanem ha már elhelyezkedtek, a gimikből/általános sulikból is, mert semmi szükség arra, hogy az egyébként értelmes és önmagától is tanulni vágyó kölyköket hátráltassák.

2014. júl. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
15%

ma 18:07


+1, testvérem!

2014. júl. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
0%

ma 18:13


Ja, és ha esetleg kedves nyelvtanáraim valaha is olvassák majd ezt, és magukra ismernek, innen, a kanapéból is üzenem nekik, hogy BA.SSZÁK MEG MAGUKAT >D , mert bizony megérdemlik a rengeteg idő miatt, amit eltoltam náluk. Hót-halál feleslegesen.

2014. júl. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

Amúgy 12 es. Leírtál egy pár szakot. Kb mindegyikből van ismerősöm és csak az egyik tudodd elhelyezkedni töritanárként.


Meg ha annyira becsülöd a humán karokat, hasonlítsd össze a reál karokkal. Elhelyeszkedés és fizu is magasabb. Jogász, andragógia stb 68% a nem rud elhelyeszkedni kimutatás szerint. Én meg programtervező informatikusként jövőre meglesz a diplomám, kimegyek finnországba, kezdő fizum 4500 euró + szállás lesz és fél évig csak nyelvtanfolyamra kell járnom. Ennyit a humánról és mielött azt mondod, hogy csak én vagyok ilyen szerencsés, a komplett csoportunknak szerződése van belföldön vagy külföldön. Megnézem, mikor lesz ilyen egy humán szakon, főlegvhogy sok szak külföldön nem is ér semmit. (Bár mo.-n sem)

2014. júl. 12. 18:21
 18/48 anonim ***** válasza:
23%

" Megnézem, mikor lesz ilyen egy humán szakon,"


Soha. :D

2014. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
88%

'Emelt törit tanultam két évig gimiben(közben 2es, 3as voltam fizikából), majd jött egy váltás (akkoriban volt a nagy botrány, hogy nem képeznek több jogászt (vagy legalábbis nagyon keveset). Leadtam a törit, felvettem a fizikát. 5-ösre érettségiztem belőle.


Ennyit arról, hogy az ember nem lehet humánból reál'


Jó, ez a te példád. És aki nem tudja ezt? Ne felejtsd el, nem vagyunk egyformák, humánosok közt is vannak jellembeli eltérések.

2014. júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
15%

" jellembeli eltérések."


Mióta függ a jellemedtől az intellektuális képességed? Szerintem te -humános létedre- nem vagy tisztában a két szó jelentésével.


[link]


[link]

2014. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!